419 Shares 3272 views

Skąd książkę. Kiedy pierwsza książka

Książka jest ściśle związana z innymi wielkich wynalazków starożytności – pisanie, papier, atrament. Skąd pierwszą książkę , a który jest reprezentowany – więcej na ten temat dalej.

Definicja i pochodzenie tego słowa

Książka w nowoczesnym tego słowa znaczeniu – to szczególny rodzaj produktu, składający się z pojedynczych stron lub arkuszy, na których drukuje lub metoda kursywny stosowanych żadnych informacji.

Od języka słowiańskiego był nazywany «kniga”. Można przypuszczać, że to słowo zostało zapożyczone od starożytnych języków tureckich. To oznaczało „zwój”.

Kiedy pierwsza książka? Odpowiedź na to pytanie wymaga analizy warunków, bez których nie może wystąpić. Przede wszystkim – jest to materiał do tworzenia dokumentacji (papierowej) oraz środki do przechowywania informacji (w formie pisemnej). Dopiero po ich wyglądzie i historia książki zaczęło.

pisanie

Książka zawiera pewne informacje. Aby nagrać go, musimy następujące warunki: posiadanie scenariusza i materiału pisarskiego. W dawnych czasach ludzie użył ustnego przekazu wiedzy. Kiedy byli nieliczni, ten sposób zbliża. Ale nagromadzenie informacji było konieczne, aby znaleźć nowe środki do przesyłania i przechowywania. Więc ludzie wynaleźli pismo. Teraz wszystko, co ludzie wiedzą o świecie, można było nagrać, oszczędzając w ten sposób cenną wiedzę dla przyszłych pokoleń.

Skąd książkę? Jest to jeden z najbardziej interesujących pytań w historii ludzkości. Odpowiedzieć na to trudne, ponieważ głównym warunkiem pojawienia się książki – pisanie, urodził się prawie w tym samym czasie w starożytnej Mezopotamii i Egipcie. Jednak palma w tej materii, naukowcy podają Sumerowie, wierząc, że Mezopotamia (Mezopotamia) był pierwszym krajem, w którym doszło do skryptu.

Co jest napisane w dawnych czasach?

Skąd książkę? Istotną rolę w tym odegrał materiał pisania. Każda cywilizacja, otwierając drogę do zapisywania informacji, stała używana do przechowywania wiedzy o różnych rzeczach: łodygi roślin, liści, glinianych tabliczkach, kora drzewa, metalu.

Płyty – najstarszy materiał na piśmie. Były one dwojakiego rodzaju: wosk i gliny. Najnowsze wytrzymałość na normalnie zwolniony, a na zmianę tekstu po nie było już możliwe. Tabletki wosku pozwala usunąć etykietę i zastosować nowy. Były one używane w starożytnej Mezopotamii i Rzymie.

Zwoje wykonane z papirusu łodyg, po raz pierwszy użyty przez starożytnych Egipcjan. Wtedy ten rodzaj papieru zaczął być używany do pisania Fenicjan, a później Grecy zapoznali się z nim. Przez długi czas przewija użyto jako raczej wygodnym materiałem do ewidencji. Ze względu na kruchość papirusu nie mogą być składane, ale może zapaść w długi pas, który był wygodny do półek sklepowych. Ponadto, tusz papirusie łatwo zmywać i może być ponownie użyte.

Kiedy pierwsza książka – co mówi nauka?

Napis w starożytnych kamienie, skały, kości zwierząt, książka nie można nazwać. Były jednostkowe sprawozdanie zamiast tekstu. Jednak zgodnie z informacjami uzyskanymi podczas badań archeologicznych, pojawienie się pierwszych książek sięga starożytności. Na zewnątrz, są bardzo różni się od ich współczesnych odpowiedników.

Pierwsze książki pojawiły się w III tysiącleciu pne. e. w starożytnej Mezopotamii. Wypalone tabletki gliny ułożone w drewnianymi, z których każdy reprezentuje odrębny „książki”. W starożytnym Rzymie, 2-4 płyty połączone ze sobą, a otrzymany kod (książka) z kilku „płyt”.

Skąd to pierwsza książka w średniowieczu?

Przez długi czas papirusów były powszechne. Ale były krótkotrwałe, a nawet papirus w Egipcie coraz bardziej rzadką roślinę. Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa do świętych tekstów to potrzebne bardziej trwałe i łatwe w obsłudze materiał. Stały się one pergamin wykonany ze skóry zwierząt. Najczęściej stosowane do produkcji skór kóz, owiec i cieląt. Pergaminu mogą być złożone bez uszkodzenia. Z czasem zaczęły się książki.

Pierwsze książki w średniowieczu jest prawie nie różni się od nowoczesnej formie. Składają się one z wielu stron i posiada pokrywę. Takie książki są bardzo drogie. To sprawia, że jeden wziął do 500 zwierzęcych skór i 2-3 lat pracy skrybów i artystów. Były one często ozdobione drogich wynagrodzenia złota i kamieni szlachetnych.

Skąd książki w Rosji? Jeśli chodzi o nasz kraj, to ma swoją własną historię pojawienia się pierwszych rękopisów i tekstów. Tradycyjny materiał do list XI-XV wieku nie było brzozy kora Merit. Zostały one po raz pierwszy odkryta w dużych ilościach w Wielkim Nowogrodzie w początkach XX wieku.

Kory brzozy był słaby i tani materiał stosowany głównie dla prywatnej korespondencji. Ważniejsze dokumenty napisane na pergaminie.

Typografia – nowa strona w historii pojawienia się książki

Rękopisy były drogie, i pozwolić sobie na luksus posiadania ich domów może tylko bardzo bogaci ludzie. W średniowieczu ludzie, którzy posiadają dyplom był znikomy. Były to głównie mnichów, uczeni i urzędnicy funkcjonariuszy publicznych (skrybów).

W VIII wieku w Europie nie są pierwsze uniwersytety. Członkowskie wymagają dużej liczby ludzi wykształconych. Ale uczniowie nie mogą sobie pozwolić na zakup drogich tomy. Najczęściej tylko książka miała profesora, który dawał wykład, a uczniowie musieli go zapamiętać.

W tym czasie w Chinach i na Wschodzie, już drzeworyt używany – druk na tkaninie. Ale ta metoda jest kosztowna, ponieważ sama tkanina była kosztowna.

W Europie, wraz z pojawieniem się papieru w początkach XV wieku wynaleziono druk za pomocą ruchomych czcionek. Tradycyjnie pierwszy odkrył tę metodę wytwarzania książki Johanna Guttenberg. W rzeczywistości, ruchomy typ już do tego przyzwyczaić w różnych krajach europejskich. wielki wynalazek Gutenberga było stworzenie drukarnię.

Kiedy pojawiła drukowane książki, możliwe stało się upowszechniać wiedzę nie tylko w środowisku uprzywilejowanej klasy: szlachty, duchowieństwa i przedstawicieli nauki. Stopniowo książka za pomocą urządzenia stały się dostępne dla reszty populacji.

Kiedy pierwsza drukowana książka w języku rosyjskim? To doniosłe wydarzenie miało miejsce w 1564 roku. Wcześniej, kraj będzie na pewno przeniknęły przez tomy tego rodzaju nie kopistów i maszyny. Takie książki nie były już wiadomości w Rosji w czasie tworzenia swojego pierwszego druku.

Pierwszy rosyjski drukowana książka była „Apostoł” – to prawdziwy majstersztyk, stworzony Ivanom Fedorovym i Petrom Mstislavtsem.

Posłowie

Chodzi o to, w jaki sposób książka jest zawsze istotne i więcej niż jedno dziecko poprosi go w szkole lub w domu. Książki, niosąc wiedzę, zmieniają się w czasie. Teraz mogą słuchać lub czytać w wersji elektronicznej, ale nadal są z nami.