724 Shares 5385 views

VAZ-2110, zastępując silentbloki: przygotowanie i proces

Urządzenie pojazd zawiera wiele węzłów. Ważnym elementem każdego urządzenia jest zawieszenie. Jest on odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo pojazdu. Ale jeśli myślisz, że miękkość zawieszenia wpływa tylko koła, amortyzatory i sprężyny, jesteś głęboko w błędzie. Nie zapomnij o tej części jako silentbloki. Te wyposażone w każdym pojeździe, w tym VAZ-2110. Wymiana silentbloki – nie jest łatwym procesem. Jednak można to zrobić ręcznie. Cóż, przyjrzyjmy się, jak silentbloki otrzymują belki VAZ-2110, i że konieczne jest, aby to zrobić.

Jakie są?

Po pierwsze, musimy pamiętać, że funkcja ta jest wykonywana dla komponentów danych zawieszenia. Saylenbloki – są wyroby gumowe, które zapewniają miękką połączenia pomiędzy częściami. W rezultacie, samochód jedzie płynnie i cicho. Część wibracje i wstrząsy absorpcji tych wyrobów gumowych. Zastąpienie milczących blokowych ramionach VAZ-2110 produkowany rzadko. To nie jest do konsumpcji. Ale istnieją pewne znaki za pomocą którego można zidentyfikować zużycie. Na nich zostaną omówione poniżej.

zamienniki objawy

Na jakiej podstawie można zrozumieć, że ma samochód VAZ-2110 zamienne silentbloki? Zdiagnozować serwisowania uszczelek może być w zaciszu samochodzie, w podróży. Jeżeli podczas jazdy, można zauważyć charakterystyczny pisk gumy lub pukanie jest prawdopodobne, produkt stał się bezużyteczny. Ponadto, istnieje luz. Wymiana silentbloki (VAZ-2110 8 w tym zawory) jest spełniony w przypadku, gdy samochód górna rolka na zakrętach. Ze względu na powstawanie pęknięć lub urządzenia nie jest w stanie prawidłowo „połknąć” guzki i rolki. Ponadto, nie jest nierównomierne zużycie opon. Z biegiem czasu, ten efekt jest zwiększona. Jeśli zignorujesz ten problem, aby przyspieszyć pobije koła, samochód jest w drodze. Dlatego problem powinien zostać zlikwidowane na wczesnym etapie. Jeśli istnieją skrzypi i puka w obszarze koła, oznacza to, że pojazd musi być zastąpiony silentbloki tylną belkę. VAZ-2110 mogą być naprawiane przez strony. Jakie narzędzia są potrzebne do tego? Dzięki temu dowiesz dalej.

Pierwsze kroki

Więc najpierw trzeba przygotować zestaw narzędzi. Poza tym nowe silentbloki (poliuretanu lub kauczuku, to nie ma znaczenia) wymagany standardowy zestaw głowic grzechotką, roztwór mydła i uniwersalny smar HP-40. Alternatywnie, można użyć analogowych od producenta „Mannol”. Koszty produktów znacznie tańsze, a efekt jest ten sam, uwaga opinii właścicieli samochodów. Ponadto, aby samochód VAZ-2110 zastępując cichy blok jest udany, potrzebujemy pit obserwacja, stacji dokującej lub windy. Oczywiście, można użyć podnośnika, ale będzie to bardzo trudne. Wśród specjalnych narzędzi potrzebnych do zastąpienia striptizerkę do wytłaczania wyrobów gumowych. Można użyć rurkę z podkładkami i vice. Najważniejsze, że podkładka i rura mogłaby średnicy.

Pierwsze kroki

Tak, kierowania samochodem na dziurę patrzenia. Następnie wziąć klucz do kół i zdzierać nakrętki kół (po stronie, która zostanie przeprowadzona na samochód VAZ-2110 zastępująca cichy blok). Jeśli tym froncie uszczelki trzeba wyjąć skrzynię korbową ochrony metalu. Często śruby elementu „silny upodobań” pod wpływem zmian wilgotności i temperatury. Aby ułatwić pracę, zaleca się „moczyć” nakrętka oznacza „Mannol” lub „VD-40”. Odkręcić złączne wahacze (lub światła, jeśli zastępuje tylne silentbloki VAZ 2110). Następnie zwolnić dźwignię na zewnątrz. W przypadku procedury naprawy wiązki będzie produkować na miejscu.

Jak wyciskać Kuchenna?

Technologia ta różni się od miejsca lokalizacji gumową uszczelką. Nie ma znaczenia, czy jest to wymiana przednich klocków milczących VAZ-2110 dźwigni przednie lub stabilizator. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, rzygać produkowane szczypiec lub użyj przyczepność. Można użyć „przestarzałego” metody. Do tego stary Hob zapalić i gaśnie po kilku sekundach. Więc zmiękcza – aby uzyskać element o wiele łatwiejsze. Innym sposobem, – stosowanie roztworu mydła. Można użyć zwykłego detergentu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Położenie kontakcie z produktem staną się śliskie ramię, a element wyjdzie łatwo.

naciskając

Tak zużyte elementem wyszedł. Jak zainstalować nowy? Nie zapalają bo jak stary? Naciśnięcie nowe tuleje odbywa się za pomocą specjalnego narzędzia. Może być wykonany własnymi rękami. W tym celu ma szpilkę (długie spinki do włosów), które pojawiły się i średnicę podkładki odpowiadającej tulei. Po sznurka elementu rurowego. Będzie ona obejmować zewnętrzną część tulei gumowych. Pod koniec tego narzędzia jest zestaw spryskiwaczy i orzechów. Wreszcie ruchomy na kołkach owijania będzie uzyskania pożądanego ciśnienia. Z drugiej strony, będzie utrzymywać Hob drugą podkładkę. Płynnie przędzenia elementu, trzeba skutecznie zapressuete rowki Seal w ramię lub belki. Często w gnieździe są ślady korozji. Zaleca się, aby wyeliminować. Można to zrobić za pomocą papieru ściernego. Ale bardziej efektywny sposób – konwerter rdzy. Ten związek chemiczny powoduje korozję doskonałą korozję powłoki na powierzchni warstwy cynku.

Należy pamiętać,

Podczas instalacji, płyta i uważnie obserwować, jak to jest w otwór. Element musi iść tak prosto, jak to możliwe w całym zakresie. Gdy pozycja jest dopilnować, aby żeberka gumowych w foteliku, może być łatwo usuwanie narzędzia. W ramach tej procedury zastępczej jest zakończona Kuchenna. Zespół należy przeprowadzić w odwrotnej kolejności. Powyższe instrukcje instalacji i demontażu uszczelki mogą być stosowane zarówno do przodu i do tyłu zawiesinie.

Mogę przestrzegać zasad?

Warto zauważyć, że dokładna regulacja wymianie tych elementów nie istnieją. eksploatacja zasobów silent bloki zależy od warunków drogowych i stylu jazdy. Średnio elementy nie po 100 tysięcy kilometrów. Ale początek powinny być na podstawie piski i grzechotki zawieszenia. Jeśli system produkuje charakterystyczne dźwięki, to jest to sygnał, aby sprawdzić stan elementów uszczelniających.

Jak dużo?

Nawet przy obecnym tempie ceny tych produktów po prostu tanie. Nowy element zawieszenia przedniego lub tylnego wynosi od 85 do 160 rubli sztukę. Co do usług zastępczych, usługi dla pracy trwa od pięciuset do tysiąca rubli wyłączeniu cen samych materiałów.

wniosek

Tak, my zorientowali się, jak tworzyć własne dźwignie zamiennych silentbloki na samochód VAZ-2110. Jak widać, procedura może być wykonywane niezależnie, w garażu (ale z zastrzeżeniem dostępności otworem patrzenia). Ważnym punktem – po zabiegu wymiany przedniej silentbloki powinien dokonać korekty wyważenie kół. W przeciwnym wypadku, samochód będzie „jeść” gumę. Płaska powrotem ochraniacz nie jest już możliwe.