308 Shares 3471 views

Ogniwo paliwowe – że przyszłość zaczyna się dziś!

Początek XXI wieku, ze względu na środowisko jako jeden z głównych światowych problemów. I pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę, aby w tych okolicznościach jest poszukiwanie i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Że są one w stanie zapobiec zanieczyszczeniu środowiska i całkowicie porzucić stale rosnące ceny paliwa na bazie węglowodoru.

Dziś znalazły zastosowanie takich źródeł energii, takich jak ogniwa słoneczne i instalacji wiatrowych. Ale, niestety, brak z nich wiąże się z uzależnieniem od warunków pogodowych, a także od pory roku i pory dnia. Z tego powodu ich stosowanie w przemyśle lotniczym, lotnictwa i przemysłu motoryzacyjnego są wycofywane, a do użytku stacjonarnego, jej części z wtórnych źródeł energii – baterie.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest ogniwo paliwowe, ponieważ nie wymagają ciągłego ładowania energii. Urządzenie to jest zdolne do przetwarzania i przekształcania różnych rodzajów paliwa (benzyna, alkohol, wodór, itp ..) bezpośrednio w energię elektryczną.

Ogniwo paliwowe działa w sposób następujący: zewnętrznie podawanego paliwa, który utlenia się z tlenem, a tym samym uwolniona energia jest przekształcana w energię elektryczną. Ta zasada działania zapewnia praktycznie wieczne działanie.

Od końca XIX wieku, naukowcy badali bezpośrednie ogniwo paliwowe i stale rozwijać nowe modyfikacje. Tak więc, na dzień dzisiejszy, w zależności od warunków eksploatacji, nie są alkaliczne lub alkaliczne (AFC), bezpośredniego borogidratnye (DBFC), elektro-cynkowania (EGFC), bezpośredniego metanolu (DMFC) cynkowo-powietrzne (ZAFC) drobnoustrojów (MFC), modele są również znane w kwasie mrówkowym (DFAFC) i wodorki metali (MHFC).

Jednym z najbardziej obiecujących jest uważany za wodorowych ogniw paliwowych. Korzystanie wodór w elektrowni towarzyszy znacznego uwolnienia energii i spalin z takich urządzeń – to czysta para wodna lub wody pitnej, które niosą żadnego zagrożenia dla środowiska.

Udana próba ogniwa tego typu na kosmicznych niedawno wzbudził spore zainteresowanie wśród producentów elektroniki i różnych urządzeń. W ten sposób firma PolyFuel wprowadziła miniaturowych ogniw paliwowych wodorowych ogniw paliwowych dla laptopów. Jednak zbyt wysoki koszt takiego urządzenia, a trudność w gładkiej gwintowania ograniczania produkcji przemysłowej i szerokiej dystrybucji. Honda jest również firma ma ponad 10 lat produkuje ogniwa paliwowe samochodowych. Jednak sprzedaż tego rodzaju transportu nie jest dostarczany, ale tylko w użytku służbowego pracowników spółki. Samochody są pod nadzorem inżynierów.

Wielu zastanawia się, jak i czy zbierać ogniwo paliwowe z możliwości ich ręce. Rzeczywiście, znaczna przewaga urządzeń domowych jest niewielka inwestycja, w przeciwieństwie do modelu przemysłowego. Dla modelu waga potrzebować 30 cm pokrytych platynowymi niklu, małego kawałka tworzywa sztucznego lub z drewna, na zacisku baterii 9 V i samego akumulatora, przezroczystej taśmy klejącej, szklanki wody oraz woltomierz. To urządzenie pozwala zobaczyć i zrozumieć istotę pracy, ale do generowania energii elektrycznej do samochodu, oczywiście, nie będzie działać.