785 Shares 5172 views

Jak długo należy krowa siano na zimę? cechy zwierząt

Lato – gorący czas dla tych, którzy są zawodowo zajmujących się hodowlą zwierząt gospodarskich. To właśnie w tym okresie, rolnicy muszą mieć czas na przygotowanie takiej ilości paszy dla krów na tyle na całą zimę. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o najważniejszych cech zawartości bydła w zimnych porach roku.

Że podawanie zwierzętom w zimnie?

Wszelkie gospodarz powinien dbać o pokarm dla bydła, tak wielu niedoświadczonych rolnicy są zaniepokojeni co nakarmić krowę w zimie. W chłodniejszych miesiącach podstawą diety osób karmiących powinno być siano, kiszonkę i roślin okopowych. Jeśli brak suchej trawy, sytuacja może ulec poprawie. W tym przypadku, może częściowo zastąpić plewy sprężyny i słomy. Nawiasem mówiąc, najnowszej nic odżywcza gorszej niskiej jakości suszonych traw.

Dla zainteresowanych, ile krów siana na zimę, należy dbać o zamówieniach wystarczających ilości innych kanałów. Tak więc w tym okresie w diecie bydła musi istnieć buraki. Zawiera amidy promujące produkcję mleka. To warzywa korzeniowe są bogate w cukier, ale ma bardzo mało białka. Dlatego zaleca się podawać w połączeniu z mieszanym pasze, otręby, jęczmienia lub mąki owsianej.

Co należy wziąć pod uwagę zaopatrzenia się w zimowej paszy?

Mimo swej pozornej prostoty, siano – złożonego procesu, który wymaga szczególnej wiedzy. Powinien on być w sam raz do koszenia trawy, ale również odpowiednio wysuszyć. Na tym zależy jakość i wartość odżywczą siana gotowy. Aby przetrwać w gotowym produkcie jak najwięcej witamin i innych cennych substancji, konieczne jest, aby szybko wysuszyć trawy. Nie jest konieczne, aby zrobić to w bezpośrednim świetle słonecznym, jak w tym przypadku pochyła roślinność paruje lwią przydatnych elementów.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ziarna są suszone przez dłuższy trawie. Szczególną uwagę należy zwrócić na kwiatach i liściach, jak wiele cennych substancji zawartych w tych częściach roślin. Siano w regionach lasów łąka zakłada wstępne skoszonej trawy więdnięcie następnie kompresja w luźnych rolek.

Cechy opiekę nad zwierzętami w zimnych porach roku

Ci, którzy uważają, że zmiany mają zastosowanie tylko do diety, głęboko myli. Pomimo faktu, że wielu właścicieli wolą zamknąć zwierzęta w oborze, obawiając się, że ekspozycja na zimno będzie ponad chłodzony i obniżonej wydajności mleka, zawartość krów w okresie zimowym zakłada stada krótkiego zasięgu na zewnątrz. W rzeczywistości, osoby zdrowe nie uszkodzić spacer dwugodzinny w padoku, położony w pobliżu podwórze.

Ważne jest, aby umieścić pieszy był najbardziej chroniony przed zimnym wiatrem. Pożądane jest, aby wyposażyć podajniki stoczni wypełnione świeżymi jodły lub sosny oddziałów. Te spacery zwierząt zaleca się przyzwyczaić stopniowo. Lepiej zrobić to ponownie jesienią. Nie jest konieczne, aby bydło na ulicę w dwudziestu poniżej, w deszczu i śniegu.

Jak długo należy krowa siano na zimę?

W rzeczywistości nie ma jasno określone standardy. Liczba ta zależy od wielu czynników, w tym wagi zwierzęcia i ilości otrzymywanego mleka. Ważną rolę odgrywa fakt, w jakim okresie ciąży będzie jedna lub inna osoba.

Ci, którzy chcą zrozumieć, ile trzeba, aby krowy siano na zimę, to będzie interesujące, aby dowiedzieć się, że to też zależy od ilości i jakości całego zaopatrzenia w żywność. Średni dzienny wskaźnik na zwierzę jest około piętnaście kg. Ale jeśli w dodatku są rozmaite odpady żywności, paszy dla skoncentrowanego i soczyste, a następnie kwota ta zostanie zmniejszona w diecie bydła.

Ważny wpływ na jakość i wartość odżywczą siana. Jeśli okaże się łatwym i niskokaloryczne, jej zużycie nie zostanie zwiększona. Biorąc pod uwagę średni dzienny wskaźnik piętnastu kg siana, niezbędne jest przygotowanie trzech ton produktu na sezon.

ocieplenie kurnika

Zdecyduj, ile krów siana na zimę, ważne jest, aby powiedzieć kilka słów o tym, gdzie żyją te zwierzęta w zimnych porach roku. Jeśli to możliwe, zaizolować łóżeczko, przeznaczone do trzymania bydła. Powinno to być zrobione wcześniej.

Jeśli to konieczne, naprawy okien i drzwi glazury. Należy również upewnić się, serwisowania rury odpowietrzającej spalin. Ważne jest, aby pamiętać, że zgodnie z ustalonymi standardami, optymalna temperatura w stodole, gdzie krowy żyją, od ośmiu do dwunastu stopni. Jako ściółka zaleca się stosowanie wstępnie suszony Sphagnum torf. W przypadku niedoboru tego materiału mogą być częściowo zastąpione trociny, opadłych liści lub wiórów drzewnych.

wniosek

Podstawą diety bydła jest siano. Jego potrzeba do zbiorów na zimę w tempie 3-5 kg na cetnarami żywej wagi. W związku z tym, jedna krowa dziennie w stanie jeść około 15 kg tego produktu.

Aby obliczyć, ile trzeba zdobyć siano, należy pomnożyć średnią stawkę dzienną na czas trwania okresu stoisku. Ponadto zaleca się ponadto krowa podawana około pięciu kilogramów plew i słomy. Powinny również zostać zarezerwowane z wyprzedzeniem.

Nie mniej ważną rolę w diecie bydła podano skoncentrowanej paszy. Dla osiągnięcia tych celów są najlepsze rośliny pastewne, w tym pszenicy, jęczmienia i owsa. Ważne jest, aby upewnić się, że zwierzę zjadł spleśniałe ziarna, gdyż może to być szkodliwe dla jego zdrowia.