826 Shares 2722 views

Szlifowanie podłogi. Szlifowanie betonu podłogi: cenę

Przed rozpoczęciem instalacji końcowej powłoki betonowej podłodze, trzeba przygotować grunt. W tym przypadku odnosi się do oceny stanu powierzchni. Przede wszystkim podstawa musi być płaska i nie mają pęknięć i innych wad. Od jakości powierzchni ostateczny wynik będzie zależał wykończeń. Przed impregnacją powodować pylenie i wdrożenie obsługi farb lub lakierów, wyprodukowanych nawierzchni betonowej podłodze. Następnie przyjrzeć się bliżej tego procesu.

przetwarzanie korzyści

W przypadku stosowania powłoki z polimeru, na przykład, wykonane prawidłowo pracować wyrównywania podstawy zapewnia bezpieczne wykończenia powierzchni uchwytu. Szlifowanie zwiększa praktyczność podłodze. W tym przypadku powierzchnia nie wymaga szczególną ostrożność przy obchodzeniu się. To z kolei znacznie obniża koszty eksploatacji. Prawidłowo prowadzona polerowania podłogi eliminuje konieczność przeprowadzania powłokę częste uzupełnienia. Wykończenie pozwala stworzyć idealnie płaską podstawę. Dla wielu wykończeń powierzchni, wymóg ten jest najważniejsza. W procesie układania podłogi w polimerycznych etapie wytwarzania bazowa zawiera, między innymi, jak i polerowania. Nieleczona podstawy pochłania wilgoć. Gdy temperatura spadnie do minus woda krystalizuje ze wzrostem jego objętości. To z kolei prowadzi do zniszczenia materiału. Takie urazy są szczególnie szkodliwe dla pierwszym piętrze.

Gdzie stosować takie powłoki?

Leczone powierzchnie są szeroko stosowane w sklepach, budynkach biurowych, hangarów i magazynów. Popularna metoda leczenia, a na obszarach mieszkalnych. Wypolerowane podłogi jest odpowiedni do każdego wnętrza. Takie pokrycie jest osiedleniem się na placach zabaw i innych urządzeń zewnętrznych otwartych. Jak wiadomo, beton jest bardzo odporny na działanie agresywnych czynników i naprężeń mechanicznych. Ten ostatni umożliwia układanie powłoki w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Opis procesu

Podłoga Szlifowanie – jest jedną z form leczenia budowę fundamentu. Jest to konieczne, aby usunąć tę warstwę lakieru. Szlifowanie betonu podłogi jest jednym z najbardziej powszechnych metod wyrównywania powierzchni. Wstępne traktowanie zasady prowadzi się w taki sposób w trzecim – piąty dzień po wylaniu. Ostateczna polerowanie podłogi jest po pełnym roztworu hartowania. W tym procesie, zanieczyszczenia eliminuje wady (pęknięcia, zmarszczki, chipsy, nakłuć, lokalne guzki). Jeśli nowy jastrychu The szlifowanie podłogi pozwala usunąć z powierzchni zawiesiny wapna. Jeśli stary zasady, w przetwarzaniu uszkodzonej warstwy usuwa się ze szczytu. Po zakończeniu prac zwiększa przyleganie i „odświeżanie” na całej powierzchni. Należy zauważyć, że silna fala huśtawki jastrychu resurfację nie usunąć. W rzeczywistości, urządzenie porusza się po powierzchni, powtarzając jej profil. Wyeliminować krople dużych wysokościach może tylko perezalivke bazowej.

zabiegi

Polerowanie podłogi może być przeprowadzone na sucho lub na mokro. W zależności od tego, zostanie on zainstalowany kosztów pracy. Jednak w rzeczywistości, a jeden sprzęt jest wykorzystywany w inny sposób. Narzędzie musi być w stanie poradzić sobie z kamienia i powierzchni betonowych.

Zastosowano metodę na mokro

Takie mielenie jest stosowany do podłogi wiórów marmur mozaiki lub powlekanie. Technologia w tym przypadku polega na wykorzystaniu elementów ściernych. Rezultatem jest niemal idealne. Powierzchnia nie różni się wyglądem od polerowane. W procesie mielenia na mokro jest stosowany vodootsosy.

metodą suchą

Na betonowej wylewki , eksperci zalecają, aby skorzystać z tej opcji. Konieczne jest, aby powiedzieć, że mielenie na sucho trwa dłużej niż na mokrej nawierzchni. Ponadto, podczas pracy dużej ilości pyłu na powierzchni wzrostu. Jednak to jeszcze lepiej niż zakryte oczy mokre zawiesiny cementowej. Po wyschnięciu szlifowanie jest lepsza widoczność, co pozwala niemal natychmiast skorygować błędy. Aby usunąć kurz, można użyć odkurzacza przemysłowego.

Narzędzia i sprzęt

Szlifowanie podłogi z rękami mogą być urządzenia, które są sprzedawane w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Większość narzędzi prezentowane na półkach, w Europie. Wśród lokalnych produktów godnych opcje dzisiaj nie wystarczy. Niektórzy rzemieślnicy prowadzone polerowania szlifierkę podłogi. Jednak, jak pokazuje praktyka, traktować powierzchnia narzędzia jest dość problematyczne. Jednak, według ekspertów, aby przeprowadzić szlifowanie w salonie będzie wystarczające i szlifierki. W tym przypadku do zakupu drogiego sprzętu niepraktyczne. Ponadto szlifierka można dotrzeć w trudno dostępnych miejscach, które nie mogą być wykonane z dużą maszynę. Obróbka powierzchniowa wymaga diamentowa ściernica kubek, dwie dysze.

Koszt prac

Zabieg przeprowadza się w ten sposób nie tylko na jastrychu. Dość powszechne i polerowanie drewnianej podłodze. Podczas układania parkietu, na przykład, ten krok jest integralną częścią montażu. Ceny usług są różne dzisiaj:

  • Szlifowanie podłogi drewnianej, którego powierzchnia jest nie mniejsza niż 20 m2 w każdej stanu powierzchni, a następnie, stosując trzy warstwy lakieru – 250 W / m2.
  • Przetwórstwo lepszej jakości. Wykorzystuje 2 rodzaje narzędzi na końcu obrabianej powierzchni jest pokryty trzema warstwami lakieru – 500 p / m2.
  • Szlifowanie powierzchni mniejszej niż 20 m2 – 300 W / m2.
  • Usuwanie warstwy farby z późniejszego lakierowania (lub bez) – 400 r / m2.
  • Drobnego mielenia ściernego. W tym przypadku powierzchnia nie jest pokryta lakierem i jest przygotowane do układania bez warstwy – 180 W / m2.
  • Przetwarzanie pomalować – 140 W / m2.
  • Szlifowanie betonu lub piasku betonową podłogę z rocznika siły już M300 – 80 W / m2.
  • obróbka powierzchni z powłoką polimerową. W tym przypadku materiał jest całkowicie wyeliminowana, przeprowadza porównania – 110 W / m2.
  • Szlifowanie podłoża betonowego z rocznika siła większa M300 – 90 W / m2.