87 Shares 9323 views

zaraza ogniowa gruszki: traktowanie. Choroby gruszką

Gruszka – jest to jeden z najbardziej popularnych drzew ogrodowych, które są wysoko cenione przez ogrodników ze względu na smaczne i zdrowe owoce. Jednak to jest rośliną uprawną, podobnie jak wszystkie inne, jest przedmiotem wielu różnych chorób. Jednym z najbardziej groźny jest zaraza gruszki. Leczenie może być dość długa i nie dają prawidłowe wyniki, zwłaszcza jeśli używasz uniwersalnego remedium przeciwko infekcji bakteryjnych. ogrodnicy często tracą dużo czasu na tych niepotrzebnych manipulacji, a kiedy zdają sobie sprawę, co robią, uratować drzewo jest już zbyt późno.


Co to jest zaraza ogniowa

Wielu ogrodników nie wiem jak rozpoznać tę straszną chorobę, dlatego tracąc dużo czasu, a jednak istnieje mniejsze szanse, aby zapisać drzewo. Wśród tych chorób jest najbardziej niebezpieczna jest zaraza ogniowa z gruszką. Leczenie zależy od tego jak szybko prawidłowa diagnoza, a także czy jest w bezpośrednim sąsiedztwie innych drzew, które mogą zanieczyścić. Do tej pory eksperci poczynili wiele starań, aby znaleźć skuteczny sposób radzenia sobie z nim, ale pomimo tego, że choroba nadal niszczą ogrody.

Pierwszy zaraza ogniowa została wykryta w XVIII wieku. Po około 150 latach choroba rozprzestrzeniła się na całym kontynencie. Teraz okaże się, na całym świecie, regularnie opróżniania ogrody. Wszystkie części nadziemnych roślin wpływa na zarazę ogniową gruszki. Leczenie należy rozpocząć od najwcześniejszych etapów, inaczej nie może być skuteczne.

objawy

Co to jest zaraza ogniowa? Proces rozpoczyna się w kwiatostany i szybko pokrywa całe drzewo w całości. Awaria gałązki i pędy. Na wiosnę będzie obserwować, jak choroba spowalnia otwieranie pąków, które oczerniać, suche na zewnątrz, ale nie spadnie, ale nadal trzymać oddziałów. Gdy choroba uderzyła w drzewo w czasie kwitnienia, będzie to również ciemnieją i blaknięcie kolorów. Powoli zaczynają oczerniać młode gałązki i liście, są wyparcia razem, ale pozostają na swoim miejscu. Dlatego choroba ta jest nazywana „Antonov ogień.” Gruszka stoi jak spalony czarny, martwe, ale z wszystkich kwiatów, owoców i liści.

Następnie zakażenie przenosi się przez lunetę. Zastanawiasz się, jak leczyć zarazę ogniową gruszki, może być już za późno na tym etapie, ale warto spróbować uratować resztę ogrodu do innych drzew nie spotkał ten sam los. Na tym etapie, można zobaczyć, jak skorupa mięknąć. Ona spada pojawiają mleczno-biały kolor, są one nazywane wysięk. Kora wokół podziału przestrzeni charakterystyczny wzór, i pokazuje, czerwono-brązowe plamy. Tych tkanek, które uderzyło infekcji, zaczyna łuszczyć, blister. Na drzewie tworzą owrzodzenia.

przyczyny

Więc, co powoduje zarazę ogniową gruszka? Leczenie może być skuteczne tylko wtedy, gdy dokładnie wiemy, co mamy do czynienia. Czynnik wywołujący zakażenie jest bakterii Erwinia amylovora. Rozciągają się od pacjenta do zdrowego drzewa, z umiarkowanej wilgotności i temperatury są najbardziej korzystne czynniki dla rozwoju infekcji. Tak więc nie ma wiek ogranicza rozprzestrzenianie się choroby.

Choroby młodych gruszki zbiera się tak często, jak dolegliwości starych drzew owocowych. Powyższy wysięk tworzy cienkich nici, które są łatwo przenoszone przez wiatr. To on przekazuje patogenów, co oznacza, że choroba szybko wpływa na wszystko. Najwygodniejszym dla rozwoju zakażenia są kwiaty, ale rozwija i kontynuuje swoją drogę przez drzewa. Oznacza to, że wiosna – czas, gdy ryzyko zakażenia jest największe.

Rzadziej zakażenie dostanie się do zakładu z pomocą deszczu. Bakterie przetrwać zimę wewnątrz gruszki, a wraz z nadejściem sprężyny wznowił rozwoju. W połowie lata, widać wyjście mleczny odpada. Oznacza to, że cykl powtarza się ponownie. Bardzo rzadko, infekcja występuje podczas szczepienia lub za pośrednictwem narzędzia do przycinania. Zakażenie może być również przenoszone przez owady, mszyce, pszczoły i osy, muchy.

profilaktyka

Aby zabezpieczyć żarówkę z zaraza ogniowa, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad. Pierwszą rzeczą, aby utrzymać czystość w okolicy, wyciągnąć wszystkie dzikie rośliny. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do głogu, który jest często siedliskiem infekcji. Bardzo ważny czas, aby przetwarzanie upraw owocowych, jak szkodniki są bardzo lubiący takiego drzewa, jak gruszka. Choroby liści – to nie jest tylko problem, że wykonują. Na jego włosie łatwo wszedł w swoim ogrodzie i zaraza ogniowa patogenów.

leczenie

Eksperci sugerują kilka sposobów, które można wykorzystać do zwalczania tej choroby. Każdy z nich został przetestowany niezliczoną ilość razy i jest bardzo skuteczny. Jednocześnie wszystkie one mają swoje wady i zalety, więc trzeba ostrożnie ważyć postrzeganego ryzyka i korzyści. Proponujemy trzy sposoby, które pomogą wyleczyć zarazy.

Radykalna metoda radzenia sobie z chorobą

Jeśli jesteś na miejscu rośnie dużo drzew owocowych, a jeden z nich nie obchodzi szybko rozwijającym się objawów, to najlepiej, aby szybko pozbyć się go. Więc chronić resztę ogrodu. W tym przypadku, jeśli uszkodzony obszar jest mniejszy niż 30%, można spróbować usunąć wszystkich dotkniętych obszarów, nawet zdrowej tkanki pocięto na 20-40 cm poniżej zagrożonych miejscach. Następnie przetwarzanie jest wymagane do wytworzenia narzędzia wynosi 70% alkoholu i 10% siarczanu miedzi.

Jestem pewien, czy zauważyłeś w swoim ogrodzie objawami zarazy, wykonać usunięcie wszystkich dzikich roślin i krzewów, a także traktować szkodników ogrodowych, aby uniknąć dalszych infekcji.

Leczenie antybiotykami

Jest to najbardziej skuteczna metoda, która jest najczęściej zaleca się stosowanie ekspertów. Aby pozbyć się tego plagi, używane najczęściej „streptomycyny”. Ponadto, stosowanie antybiotyków w okresie wegetacji jest najbardziej skuteczne. Ten lek można kupić w normalnej aptece weterynaryjnej, z dużych butelkach 500 tys. Jednostek. bardzo łatwo dostępne.

„Streptomycyny” może być używany z niewielkim uszkodzeniem. Dawkowanie – jedna ampułka 5 litrów, to będzie na tyle, aby obsłużyć kilkanaście młodych drzewek. Najlepszy czas dla tej procedury – maj, czerwiec. W tym czasie, pędy rosną szybko, a takie przetwarzanie będzie doskonała profilaktyka. Powtórzyć procedurę kosztuje 2-3 tygodnie, a po każdym ulewnym deszczu, szczególnie grad.

Nie jest zalecane, aby użyć „streptomycyny” więcej niż 3 razy z rzędu. I po kilku zabiegów są przełączania do stymulatorów odporności – jest „fitosporin”, „Immunotsitofit”, „Jedwab”, „Cyrkon” i wiele innych leków. Ponadto inne leczenie może trwać od 2 tabletek każdej tetracyklinę farmacji weterynarii. Może być również rozpuszcza się w 5 litrach wody.

W ciężkich przypadkach można spróbować zastrzyki „streptomycyny” pod korą. Dla wybiera większość obszaru, wyciąć go, a następnie wokół wykonać zwykły zastrzyk.

zabiegi chemiczne

Dziś sklepy mogą zaoferować szeroki wybór uniwersalnych, przeciwdrobnoustrojowych, które są najbardziej prawdopodobne, aby pomóc jeśli zainfekowany gruszkę. Choroby liści, owoców, różne szkodniki – wszystkie te problemy, które można rozwiązać dość łatwo. Jednakże, zaraza ogniowa – to jest trochę odosobniony przypadek.

Nowoczesnych fungicydów, z wyjątkiem miedziowy, praktycznie nie mają wpływu na jego czynników sprawczych, co oznacza, że leczenie mają niewielki wpływ. Wielu ogrodników użyciu mieszaniny Bordeaux. Przetwarzanie odbywa się po liściu, wczesną wiosną, a potem jeszcze kilka razy, aż do momentu zlewa się. Jednak to urządzenie może być wykorzystywane wyłącznie do prewencji. Jeśli infekcja rozprzestrzeniła, to pozostaje tylko wyciąć dotkniętych obszarów, i starają się uratować resztę drzewa. Martwe rośliny lub poszczególne oddziały mają być spalone.

Inne częste choroby

Jednakże, zaraza ogniowa – nie jest jedynym problemem dla ogrodników. Teraz zobaczmy, co jeszcze nie jest choroba liści gruszy i walczyć z nimi. Wspólna dolegliwość jest parch. Jest to choroba bakteryjna , która atakuje liście, kwiaty i owoce. Liście spadają, złamać owoce. Choroba może również prowadzić do klęski i ucieczki, ale to lepiej usunąć. Parch, owoców rot – choroba grusza owoców, które są na tyle dobre, aby leczyć. na owocach w postaci brunatnych plam na powierzchni pojawia się rot.

Do zwalczania parcha stosując wielokrotne natryskiwanie mieszaninę Bordeaux i tlenochlorek miedzi. Trzeba rozpocząć leczenie przed kwitnieniem. Po raz drugi do przeprowadzenia tej procedury zalecane podczas jajnika pąki, po kwitnieniu, a następnie dwa tygodnie później. Przed gniciem owoców wymaga bardziej potężne narzędzie – uniwersalny środek grzybobójczy „Inta-Vir”.

Z tego, co jeszcze powinniśmy dbać o drzewa owocowe (gruszka)? Choroby, które są najbardziej niebezpieczne, trzeba wiedzieć, aby podjąć niezbędne środki w czasie. Innym niezwykle poważna choroba ta jest uważana na mączniaka. Pędy, liście, kwiaty – wszystkie dotknięte zarodniki tego grzyba pasożyta. Zakażone części roślin są odkształcone, jajnika spadek. W tym przypadku, grzyb przenosi się doskonale, nawet najbardziej surowe zimy.

W zapobieganiu i leczeniu mączniaka przy użyciu „fundazol” lub „siarczyn”. Należy pamiętać, że grzyb rozprzestrzenia się doskonale w deszczową pogodę, więc lepiej, aby spędzić kilka zabiegów. Dobra pomoc od pleśni mieszaniny antybiotyków: „Penicylina”, „streptomycyny” i „terramycynę” w stosunku 1: 1. Często można zobaczyć na gruszy rdzy, jasny-brązowe plamy na liściach i owocach. Przeciwko tej chorobie trzeba użyć ciekłego roztworu Bordeaux.

Główne szkodniki

Wybór niż proces dmuchawy dobrze zawierać mieszaninę zarówno przeciwko owadom szkodnikom. Powodują również znaczne szkody, a ponadto są nosicielami różnych chorób bakteryjnych. Ten motyl niestrzęp głogowiec i brązowy roztocza, wschodnia mól i galusowy roztoczy, kleszczy gruszka, gruszka Sawfly i wołki gruszki, a także wiele innych. W celu zabezpieczenia się przed tymi wszystkimi nieszczęściami, wystarczy, aby poradzić sobie z ogrodu systemowego owadobójczy, takich jak „Decis”, „Calypso” lub „zupa”.

podsumować

Choroby takie jak zaraza ogniowa, mączniak, gnicie owoców, rdza może szybko neguje wszelkie prace vshu w ogrodzie. Leczenie profilaktyczne powinny być przeprowadzane regularnie, a jeśli to konieczne, podjąć środki w celu szybkiego i skutecznego leczenia. Wszystkie narzędzia i metody są wielokrotnie testowane, ich skuteczność jest udowodniona, więc można z nich korzystać bez wątpienia w ich letnim domku. Uniwersalny System – zabieg profilaktyczny w jesieni, po opadanie liści, a następnie wiosną, zaraz po przebudzeniu, a następnie po kwitnieniu. Zazwyczaj to wystarcza, aby cię zadowolić z ogrodu przez cały rok.