723 Shares 4493 views

Nagroda jest cenna tylko wtedy, gdy będzie ciężko? Czy to prawda, że docenisz tylko te rzeczy, które z trudem?

Wszyscy z dzieciństwa znamy powiedzenie: "Bez trudności nie złapiesz ryby ze stawu", powtarzaliśmy wielokrotnie przez dorosłych. Jednak jego znaczenie z reguły zaczyna być zrozumiane później, w okresie dojrzewania i dojrzewania, kiedy człowiek myśli o znaczeniu życia, określa konkretne cele i stara się je osiągnąć. Mogą się różnić – kończyć szkołę lub uniwersytet ze złotym medalem, wygrać konkurs, ruszać się po drabinie kariery, otwierając własną firmę.

I, może, i nie trzeba pracować?

Każde zwycięstwo jest cenne, ponieważ inwestujesz w nią część swojej, części swojej duszy i, oczywiście, wiele wysiłku i wysiłku. Zgadzasz się? Jak mówią, nagroda jest cenna tylko wtedy, gdy staje się trudna. Czy to prawda? Spróbujmy spekulować.

Niektórzy mogą nie zgadzać się z tym oświadczeniem i powiedzieć, że najważniejsza jest wynik, a nie jaki został osiągnięty. Na przykład nie jest tajemnicą dla każdego, kto może kupić czerwony dyplom wyższego wykształcenia, praktycznie bez studiowania i bez jego stosowania, potrzebujesz tylko niewielkiej ilości pieniędzy. Ale czy będzie to cenne? W końcu człowiek nie ma wystarczającej wiedzy o wybranej specjalności i mało prawdopodobne, aby móc pracować w tej dziedzinie – czy to psychologia, prawo czy medycyna. W tym ostatnim silna i podstawowa wiedza jest szczególnie ważna, a jej życie zależy od niego. Kolejny przykład. Wygrałeś w konkursie lub konkursie tylko dlatego, że sędzia jest twoim dobrym przyjacielem lub przyjacielem. Wydaje się, czego jeszcze trzeba? Nagroda jest w twoich rękach, sławna, masz wielbicieli … To oczywiście jest wspaniałe, ale czy masz moralną satysfakcję? Prawie. W końcu docenia się tylko te rzeczy, które napotkają trudności. To jest ludzka psychologia.

Wznosi się wątpliwość …

Możesz pogardliwie uśmiechać się i powiedzieć: "Ale ktoś w życiu ma wszystko bez większego trudu … I wcale nie dręczy ich z wyrzutów sumienia". Tak, tak, jasne, co masz na myśli. Bogaci rodzice, mocni krewni, dobre połączenia. Takie osoby można spotkać dosyć często, zwłaszcza wśród współczesnych gwiazd popu, polityków, aktorów …

To może być naprawdę obraźliwe … Dlaczego zwykli ludzie muszą iść do pracy każdego dnia, aby zarabiać pieniądze, a niektóre z nich są podane tylko w ten sposób. Prawdopodobnie każdy z nas przybył na ten świat do jakiegoś misji i musi to wypełnić, dlatego tak się dzieje. Wszyscy muszą doświadczać ciężaru i starać się poprawić i doskonalić. Nie patrzeć na innych, zawsze musisz iść na swój sposób, ale jednocześnie dążyć do lepszego życia. Musisz pamiętać, że sukces jest cenny tylko wtedy, gdy staje się trudne. W przeciwnym razie, nie ma mowy.

Pracy i pracowitych ludzi zawsze doceniano. Dlatego jest tak wiele słów, które są istotne w naszych czasach. Na przykład: "Bohaterowie rodzą się w pracy", "Bez dobrej pracy nie ma owoców", "Bez pracy, a reszta nie może być słodka". O tym ostatnim będziemy rozmawiać dalej.

Cena na wakacje

Można bezpiecznie powiedzieć, że odpoczynek jest cenny tylko wtedy, gdy będzie ciężko. Po ciężkiej pracy, darmowe zegarki są znacznie cenniejsze niż w przypadku, gdy jest ich wiele. Ludzie, którzy mają dużo pracy, dużo lepiej planują wolny czas niż ci, którzy mają dużo wolnego czasu. Po ciężkiej pracy i odpoczynku nie jest grzechem, prawda?

Porozmawiajmy o sukcesie

Więc doszliśmy do wniosku, że prawdziwe zwycięstwo uzyskuje się tylko z najbardziej niebywałej, najbardziej trwałej pracy. Kilka wskazówek, jak odnieść sukces w życiu:

  1. Nieustannie poprawiać. Wykorzystaj każdą okazję, aby stać się lepszą: czytać książki, komunikować się z inteligentnymi ludźmi.
  2. Zapomnij o lenistwie. Naprawdę. Musisz zapomnieć, że istnieje.
  3. Ustaw cel i idź do niej pomimo przeszkód. Nie zapominaj, że tylko uparty mogą osiągać coś znaczącego w życiu.
  4. Nie wracaj w razie klęski. Niepowodzenie jest okazją, aby wzbudzić się i zacząć od nowa.
  5. Bądź zdecydowany, nie bój się zmieniać czegoś w swoim życiu, aby osiągnąć cel.
  6. Nigdy nie zapominaj: nagroda jest cenna tylko wtedy, gdy staje się trudna. To jest esencja naszego życia.

Bądź twardy i uparty! Na wszystkich okazuje się! Sukces w życiu! Ale jest cenny tylko wtedy, gdy będzie ciężko!