486 Shares 8705 views

Odpowiedzi na trudne pytanie: "Jak sobie radzisz z samotnością?"

Im bardziej techniczne możliwości komunikacji pojawiają się, tym więcej osób czuje się odizolowane od społeczeństwa na poziomie emocji. Komunikacja powierzchniowa pogłębia uczucie udręki, rastravlivaemoe udanych zdjęć w sieciach społecznościowych. Zdjęcia innych osób. Jeśli nagle zapytasz takiego cierpiącego: "Jak radzisz sobie z samotnością?" – możesz nagle zobaczyć łzy lub inną bardzo emocjonalną reakcję. Czy można wyjść z trudnej sytuacji?


Klątwa Niebios

Najstraszniejszą rzeczą, z jaką nie potrafi się porozumieć, jest przekonanie osoby, że nie jest w stanie budować głębokich i poważnych relacji. Wiarę, że wszyscy są godni miłości, z wyjątkiem niego. Korzenie pochodzą oczywiście z dzieciństwa, ale gdy cierpiący człowiek nie może wybaczyć rodzicom, nie może zmienić sytuacji na lepsze. Nie próbuj zmieniać tego, co już zostało zrobione, możesz i nadal żyć. A potem do bezstronnego pytania: "Jak radzisz sobie z samotnością?" – można szczerze odpowiedzieć: "Nie jestem sam".

Sympatia jest naturalna

Pierwszą rzeczą do zapamiętania: ciepłe i ufne relacje nie są wysokim ideałem, ale normą interakcji człowieka. Być może szukasz złych ludzi w związku, to znaczy, że pierwszym krokiem jest zmiana kręgu komunikacji. Jak pozbyć się samotności? Psychologia radzi, aby szukać spotkań z ludźmi innych typów, a nie tych, z którymi się spotyka. Będziesz potrzebować nowych technik komunikacyjnych i są dobrze praktykowane w specjalnym szkoleniu.

I co mogę dać?

Drugim krokiem jest analiza Twojej przydatności dla innych osób. Jednocześnie docenia się nie tylko wiedzę zawodową, ale także umiejętność słuchania, analizy i prognozowania. Oczywiście musisz spędzić czas i myśleć nie tylko o sobie. Ale dopóki nie dowiesz się zainwestować w komunikację, nie odniesiesz sukcesu w komunikacji. Poczucie samotności i bezużyteczności, często związane z samotnością, nie jest związane nawet z brakiem interakcji, ale z brakiem informacji o pewnym rodzaju (dla twojego rodzaju psyche). Dlatego po prostu trzeba pamiętać, co stymulowało i stymulowało zainteresowanie życiem. I nie próbuj otrzymywać odszkodowań za brak informacji bezpośrednio od ludzi.

Idealny

Jak radzisz sobie z samotnością? Prawidłowa odpowiedź na to pytanie: "Ciągle poszukuję nowych wrażeń, analizuję, co jest już dostępne, spróbuj odgadnąć wspólne interesy i rozszerzyć zakres zainteresowań, aby móc rozmawiać na różne tematy". W końcu przyjaźń bez potrzeby nie zdarza się, niezależnie od tego, jak staramy się przekonywać przeciwnych zwolenników bezwarunkowej miłości. Taka przyjazna miłość nie jedza materiałów, ale emocji. Co to jest również forma komunikacji.

Na pytanie: "Jak radzisz sobie z samotnością?" – nie sprowadziłeś łez, musisz ćwiczyć swoje trudności podczas treningu lub psychologa, szukać dżentelnych dusz i nauczyć się dbać o własne potrzeby informacyjne. Komunikacja staje się bardziej owocna, jeśli w niej uczestniczą dwa niezależni komunikatorzy. Nie rozpaczaj, po prostu uważaj, że są ludzie lepsi od tych, do których się przyzwyczaisz. Zwiększyć prawdopodobieństwo przyjaźni z miłymi ludźmi przez nowych znajomych.