744 Shares 2733 views

Terri Anri – jeden z najbardziej udanych francuskich graczy

Terri Anri (piłkarz amerykański zespół „New York Red Bulls”) urodził się 17 sierpnia 1977 roku w małej miejscowości Les Ulis, na przedmieściach stolicy Francji. Dzieciństwo przyszłe gwiazdy świata odbyła się w slumsach. Jego matka uważa, że głównym celem jest, aby jego syn dobre wykształcenie, ale ojciec ma inne zdanie i chciał mu zrobić karierę. W wieku siedmiu lat, chłopiec wykazywał dość dobry poziom gry, więc tata dał mu łatwo do lokalnej szkoły piłkarskiej.

Pierwsze kroki piłkarskie

W piłkarza Terri Anri biografia zaczęła się „Palaiseau” zespołu, gdzie osiadł w 1989 roku. Rok później dołączył do „Vitry-Châtillon”, który zawierał całkiem skutecznie wykonywane przez trzy lata. Ze względu na jego grze, Henri zainteresowane harcerze wybitny klub „Monaco”. W 1992 zaczął brać udział w meczach dla drugich zespołów i ostatecznie podpisał kontrakt z pełną klubu. W 1994 roku wziął napastnik debiut w igrzyskach, w ramach francuskiej wyższej ligi. W tym sezonie, wyszedł na boisko w 18 meczach, które były w stanie zdobyć trzy bramki.

wzrost Henri jako piłkarz

Trzy lata później, po Terri Anri w „Monaco” stał się mistrzem kraju. Ponadto, został uznany za najlepszego młodego zawodnika we Francji, która następnie umownej Madryt „Real”. Później, umowa została anulowana ze względu na uznanie jej niezgodności z prawem, ponieważ prawo do Henri pełni własnością „Monaco”. Rok później zadebiutował w najbardziej prestiżowych klubowych mistrzostwach „Champions League” po raz pierwszy i otrzymał zaproszenie do reprezentacji kraju.

Bądź co maja kariera od Francuza nie zatrzymał się tam: na początku 1999 roku, nabył włoską Grand – „Juventus”. W ramach włoskiego mistrzostw spędził 16 walk, ale był w stanie celować w nich tylko trzy bramki. W rezultacie, Thierry został wpisany na listę transferową.

arsenał

W sierpniu 1999 roku, Terri Anri kupił londyński „Arsenał”. Jest przypięty wielkie nadzieje, ponieważ napastnik miał na celu zastąpienie Nicolas Anelka, który przeniósł się do Madrytu „prawdziwy”. W pierwszych meczach nowego zespołu fani on szczerze rozczarowany, ale w drugiej połowie meczu mistrzostw Francuz poprawie, co pozwoliło mu ostatecznie zdobyć 26 bramek (więcej niż ktokolwiek inny w zespole). Wtedy „Arsenał” zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po „Manchester United”, aw końcowej Pucharu UEFA tylko na kary przyznał, „Galatasaray” Istanbul. W następnym sezonie Henry ponownie stał się najlepszym napastnikiem drużyny.

W 2002 roku „Arsenał” zdobył tytuł Anglii i stał się triumf w Pucharze Krajowym. Thierry jednocześnie zdobywając największą liczbę bramek w całym konkursie. W 2004 roku, zwycięzcy „Premier League” ponownie stał się londyńczycy, którzy nie przegrali ani jednego meczu. Sam napastnik z 39 bramek otrzymał „Złotego Buta”. W kolejnym sezonie nie był tak udany. W 2006 roku Terri Anri uznany za najlepszego zawodnika w Anglii i odtwarzacz roku przez angielskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

"Barcelona"

W czerwcu 2007 roku niespodziewany skok naprzód w Katalonii „Barcelona” był bardzo zaskoczony przez publiczność piłkarskiego. W ciągu dziesięciu dni po debiucie hiszpański napastnik zdobył hat-tricka w meczu przeciwko „Levante”. W swoim pierwszym sezonie w „niebieskim granat” Francuz strzelił 19 goli.

Jednocześnie nie można nie zauważyć faktu, że nie jest piłka nożna grał w pozycji skrzydłowego, a nie do przodu, że sam Henry nie podoba. W 2009 roku wraz z „Barcelona”, zdobył mistrzostwo, Puchar krajowej i Lidze Mistrzów. W lipcu 2010 roku, Terri Anri był gracz amerykańskich „New York Red Bulls”, które podpisały umowę o do 4,5 lat. W tym zespole służy on dzisiaj.

reprezentacja

Od 1992 roku brał udział w grach dla reprezentacji Francji w różnych kategoriach wiekowych. Debiut zespołu państwowego domu miało miejsce w 1997 roku. Rok później, w swoim składzie, zdobył Puchar Świata. Na „Euro-2000” Henry zdobył także europejski tytuł. Następnego dwa FIFA World Cup nie były tak udane dla reprezentacji Francji. Po mistrzostwach świata, które odbyło się w Republice Południowej Afryki w 2010 roku, piłka nożna oficjalnie ogłosił, że kończy występy w reprezentacji. Tylko Koszulka zespołu francuskiej, spędził 123 gier, które udało się wyróżnić 51 piłki.

osiągnięcia

Henry jest uważana za jedną z najbardziej znanych graczy na świecie. Podczas swojej klubowej karierze zdobył: w „Monaco” – mistrzostwo i Puchar Francji; w "Juventus" – Intertoto Cup; w „Arsenale” – mistrzostwo, Puchar i Tarcza Wspólnoty; w „Barcelona” – mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Hiszpanii, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy UEFA, klub mistrzostwach świata; we francuskiej drużyny narodowej – mistrzostwach świata i Europy, a także w Pucharze Konfederacji. Wiele jego osobista i nagród. Jedyną rzeczą, że w opinii wielu ekspertów, zasłużył, ale nigdy nie był w stanie uzyskać Terri Anri – „Złotą Piłkę” najlepszym piłkarzem na świecie.

Życie osobiste i aktywność społeczna

Piłkarz jest bardzo znany również ze względu na jego działalność społeczną. W szczególności, jest on szefem programu, którego celem jest walka z rasizmem. Ponadto często można zobaczyć w różnych reklamach. Daleko nie jest tajemnicą, że jest wielkim fanem NBA.

W 2003 roku brytyjski sportowiec miał żonaty modelu Nikol Merri, która urodziła mu córkę dwa lata później. W tym samym czasie po transformacji w odtwarzaczu „Barcelona” w 2007 roku prasa informowała o rozpad małżeństwa Terri Anri. żona piłkarza, według umowy małżeńskiej, otrzymał 10 mln £ od niego. Obecnie Francuz spotkał się z innym modelem – Andrea Radzhachik. Para nawet mieć syna, ale małżeństwo nie zostało jeszcze zakończone.