135 Shares 1815 views

Wycieczka do Rzymu dla Ciebie

Rzym, położony na siedmiu wzgórzach od ponad 2000 lat, jest administracyjną i kulturalną stolicą Włoch. Około trzech tysięcy lat nad brzegiem Tybru jest "wieczne miasto", a jego centrum jest nasycone zabytkami kulturalnymi i historycznymi – starożytnymi bazylikami, starożytnymi ruinami, wspaniałymi placami i renesansowymi pałacami.

Znane prawa dobrze mówiący: "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". Starożytne i wspaniałe miasto przyciąga turystów z całego świata, w tym do Rosji, którzy w zależności od potrzeb i możliwości wybierają wycieczkę po Rzymie.

Niewiele miast na świecie może pochwalić się tak licznymi słynnymi zabytkami. Jest to Koloseum, katedra św. Piotra i Pawła oraz starożytne Forum rzymskie, Panteon, Watykan z muzeami, Hiszpańskie Kroki, Plaza Hiszpanii …

W Rzymie chodzą po zakupy, do spraw osobistych i na spotkania biznesowe, ale większość nadal idzie, starając się dotknąć historii, marząc o ulicach starożytnego pięknego miasta i poczuć oddech wieczności. Tutaj koncentruje się niezwykła liczba zabytków kultury starożytnej, a więc popularność wycieczki po Rzymie w licznych wersjach.

Architektoniczne zabytki Rzymu odznaczają się szczególnym blaskiem i wspaniałością, niesamowitą wyobraźnią. Co jest warte samego Koloseum, który został wzniesiony ręcznie, bez użycia nowoczesnej technologii. W pobliżu luksusowych katolickich katedr powstaje wiele świątyń wielkiego Imperium Rzymskiego. W końcu, jak wiemy, na pozostałościach starożytnego rzymskiego imperium powstała nowa religia – katolicyzm. Jego centrum znajduje się także w Rzymie, a zwiedzanie Rzymu może mieć swój główny punkt wizyty w Watykanie.

A jeśli interesuje Cię średniowiecza, idź od placu Campo de Fury na plac Navona, to tutaj znajdą Państwo piękne stare dzielnice architektoniczne otoczone przez Tybru, a tutaj można podziwiać stare czasy, wędrując po ulicach miasta.

I wspaniałe źródła Turtle, Trevi, Triton – to jest era renesansu, Rzym, który stworzył wielkich mistrzów z przeszłości. Zwiedzanie Rzymu nie może być szybkie przejście przez historyczne centrum, w tym mieście jest to prawie niemożliwe.

W Rzymie nowoczesność otacza przeszłość, uniemożliwiając jej upadek, tworząc piękny zespół, przemyślany i zarazem bezpośredni. Tu blisko ze sobą połączone stulecia i epoki, modne nowoczesne butiki organicznie mieszane w sąsiedztwie wieków dawnych świątyń, a wszystko to sprawia, że tu wracasz tu znowu.

Jednak nie wszyscy turyści mają wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się odpoczynkowi. Tu dla tak ruchliwych podróżników opracowano wycieczki do Rzymu na weekend. Przez dwa lub trzy dni można poznać główne zabytki lub wędrować starożytnymi ulicami i dzielnicami "wiecznego miasta". Wybierając takie krótkie wycieczki do Rzymu z Moskwy, Petersburga lub innych miast, możesz mieć wspaniały weekend. Pod koniec podróży rzucając monetą, aby pożegnać się z Fontanną di Trevi, nagle poczujesz, że to miasto nie jest tylko punktem na mapie, ale częścią twojego życia.