477 Shares 6938 views

„BETADINE” maść – funkcje aplikacji


„Maść Betadine” jest antyseptyczny lek, który działa na pewnych bakterii, grzybów, wirusów i drobnoustrojów. Po maść dociera do powierzchni skóry, jod jest uwalniana stopniowo, która posiada działanie bakteriobójcze. W ciągu 20-30 sekund po zastosowaniu narzędzia zaczyna niszczenie mikroorganizmów białek, a ich śmierć następuje w ciągu minuty. wskaźnik działania „maść Betadine” leku jest zmiana nasycenia jego kolor.

Jod jest obecny w podłożu, nie ma takiego wpływu stymulującego na skórze i błonach śluzowych, jak w roztworach alkoholowych.

Jeśli jest to długotrwałe stosowanie maści Betadine oznacza „”, czy jest ona nakładana na bardzo dużych obszarach, koncentracji jodu we krwi wzrasta. Do normalnego poziomu, jest ona zwracana przez jeden lub dwa tygodnie po zaprzestaniu stosowania maści.

wskazania

Maść nakłada się zapobiec infekcji, które mogą wystąpić w produkcji niewielkich otarć i skaleczeń, a także drobnych oparzeń i zabiegów chirurgicznych. Jest on stosowany w leczeniu grzybiczych lub bakteryjnych zakażeń skóry, owrzodzenia żylne i zainfekowanych odleżyn.

„czopki Betadine” stosowane w potrzebie leczenia przewlekłego, ostre infekcje pochwy, mieszane zakażenia i niespecyficzne. Znaleźć świece stosowane w leczeniu infekcji grzybiczych, które mogą wystąpić po zabiegu ze steroidami i antybiotykami. Przeznaczone są z potrzebą przedoperacyjnej lub po obróbce, a także diagnostyki i różnych procedur położniczych.

Z tego roztworu preparat jest wykonywane przed dezynfekcją rąk z różnymi procedurami i przed zabiegiem chirurgicznym oraz jako pierwsza pomoc w wytwarzaniu uszkodzeń skóry, oparzenia i inne rany.

„Betadine maść” – instrukcje użytkowania

W leczeniu zakażeń maści stosowanej do obszaru dotkniętego maksymalnie 2 razy w ciągu dnia. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać dwóch tygodni. Jeśli maść jest stosowany jako lek prewencyjny, zaleca się stosować 1-2 razy w tygodniu, dopóki nie jest potrzebne. Przed naniesieniem preparatu powierzchni trzeba najpierw czystego i dobrze wysuszone, a następnie tylko cienka warstwa jest nakładana „maści Betadine.” Następnie traktuje obszar skóry należy przykryć bandażem.

Przeciwwskazania

Maści nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jod, nadczynność tarczycy, niewydolność nerek, ciąża, w wieku poniżej jednego roku, karmienie piersią, gruczolaków lub zaburzenia tarczycy.

Możliwe działania niepożądane

Po zastosowaniu tej maści może pojawić się zaczerwienienie, świąd i wysypka. W niektórych przypadkach może to powodować zmniejszenie ciśnienia krwi i dławienie występują, i może powodować nadczynność tarczycy, który jest indukowany przez jodu.

Jeżeli lek umożliwia jednoczesne stosowanie „maści Betadine” i antyseptycznych, nadtlenek wodoru lub preparatów enzymatycznych, które zawierają auloridin i srebra, co prowadzi do zmniejszenia wzajemnego wpływu tych czynników. Ponadto, nie można zastosować maść z lekami rtęci, aby zapobiec powstawaniu alkalicznej jodku rtęci.

Przedawkowanie oznacza „maść” BETADINE

Objawy Przedawkowanie ciała przez wspomniane środki będą metaliczny posmak w jamie ustnej, ból w jamie ustnej lub w gardle, kwasica metaboliczna, zgaga, ślinienie, zaburzenia czynności nerek, obrzęk krtani, bezmoczem, obrzęku płuc, niewydolności krążenia krwi, hipernatremii, podrażnienie i obrzęk oczu.

Jeśli odbiór jest dopuszczone do maści, konieczne jest pilnie stosowanych produktów zawierających białko lub skrobię, takie jak skrobia, rozpuszczonego w mleku lub wodzie, jest również wykonane płukanie żołądka.