704 Shares 8934 views

Pomidory w soku jabłkowego na zimę. przepisy kulinarne

W lecie nie mamy żadnych problemów ze spożywaniem świeżych owoców i warzyw. Ale prędzej czy później przychodzi zimy, a my pozbawieni takich możliwości. Po tym wszystkim, że są sprzedawane w tym czasie w rosyjskich supermarketach trudno znaleźć coś pożytecznego. Pomidor, którą przywiózł z dalekiej Turcji, w najlepszym wypadku, nie będzie bolało. To samo odnosi się do jabłek. Dlatego gospodynie starają się zachować wszystkie ich korzyści poprzez zachowania, często łącząc niezgodne w tym samym banku. Na przykład, Pomidory w soku jabłkowego na zimę.

przepis №1

Składniki: pomidory – dwa kilogramy jabłek, sok owocowy – 600 gramów czosnku – 10 ząbki, piasek – trzy łyżki cukru, sól – dwie łyżki, liść laurowy – liść, koper – jeden parasol, czarny pieprz – pięciu groch. Aby przygotować pomidory w soku jabłkowym na zimę, trzeba zacząć, określoną w banku, nasze gotowane i umyte pomidory, a wraz z nimi i czosnku z ziół. Teraz przyszła kolej na gotowanie marynatę: połączyć z sokiem jabłkowym, trzech lub czterech szklanek czystej wody, cukru i soli. Postawić patelnię na ogniu, doprowadzić do wrzenia i wlać do słoika z pomidorami. Czekamy na pięć minut, a następnie połączyć na płycie. Tak zrobić trzy razy. Po trzecim bliskie słoiki z pokrywkami pomidorów sterylizuje się i zamyka.

przepis №2

W słoiku trzy-litrowy, musimy: dwa kilo pomidorów, 60 gramów soli, trochę przypraw – liść laurowy, pieprz, grochu i koperkiem może być gałązka mięty. Lepiej bez przypraw. Aby wypełnić: około 1,2 litra soku jabłkowego. Gotowanie pomidorów w soku jabłkowym na zimę. Kładziemy słoika gęste, dojrzałe, małe pomidory wielkości. O przypraw – całkowicie według własnego uznania. Cięcie do pomidorów nie wybuchnął, „pępowiny”. dwukrotnie napełnić wrzątkiem przez pięć minut za każdym razem. Staramy się gotować minimalną ilość soku, aby wszystko użyteczny z tego doszło. Przed ostatnim nalewania soku jabłkowego bezpośrednio do słoika wsypać sól i wlać tyle spływać na krawędzi. Następnie toczyć się na pokrywę blaszaną. Kilka wskazówek: nadaje się do przetwarzania wszelkich jabłka – Padalka z ogrodu, kislyuschie. W tym ostatnim przypadku, można dodać trochę cukru. Jeśli nie zostało obliczone, a sok nie wystarczy rozcieńczyć go z niewielką ilością wody.

przepis №3

Ten czas pokaże, jak można gotować pomidorki w soku jabłkowym. Przygotować następujące składniki: nasze ulubione pomidorkami, wyjaśnić sok jabłkowy, ziele angielskie, goździki, sól, ocet, jabłko. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że przepis ten jest przeznaczony do sklepu soku z jabłek w trzy-litrowy słoik, produkowane zgodnie z GOST. Tak więc, jeśli znajdziesz to, proszę odwołać się do kolejnej receptury. Na litr soku potrzebne łyżkę z solą pala, ziele angielskie i goździki – pięć sztuk, ocet – dwie łyżki. Pierce wykałaczką kilka razy w pomidorach macierzystych, umieścić je w wysterylizowanych słoików, ale nie zbyt mocno, aby zapobiec pęknięciu. Dodaj do soku wszystkie składniki z wyjątkiem octu, i umieścić go na kuchence. Podczas napełniania zaczyna wrzeć, wlać ocet, gotować kilka minut i delikatnie wlać wiśni. Natychmiast zwijać, obrócić i opakowane chłodzenie. Oznacza to, że zrobić wszystko zgodnie ze standardową procedurą. Pomidory w soku jabłkowym przygotowany na zimę. Korzystnie przechowywane w chłodnym miejscu. Gdy po pewnym czasie podać rozjaśnić bankowego, nie panikuj. To jest normalne.

przepis №4

Pomidory – mistrzowie wśród warzyw do stosowania w ochronie. Przepisy bardzo dużo, ale mimo to gospodyni stale dodając więcej. Tu i teraz pokażemy, jak gotować zielone pomidory w soku jabłkowym. Niezbędne składniki: dwa kilogramy z zielonych pomidorów, litr soku jabłkowego i jedna łyżeczka soli. Tak więc oddzielić łodygę z naszych warzyw, a następnie wyciskania soku z jabłek, dodać sól i zagotować. Jeśli marynata okazuje kwaśny, można dodać trochę cukru. Statek przemyto pomidory i wlać do słoików wrzenia nadzienie. Opcjonalnie można umieścić trochę przyprawy: groszek pachnący i czarny pieprz, liść laurowy, koper, mięta gałązka. Następnie umieścić banki w dużym rondlu, statek w ogniu i zagotować. Wysterylizować osiem minut. Otrzymujemy z puszki kontenerowych z zielonych pomidorów i rolkach. Poczekaj, aż fajne i sprawia, chłodnym miejscu.

przepis №5

Tym razem mamy trochę odmiany to nasza recepta. Przygotować pomidory marynowane w soku jabłkowego, który jest najlepiej nadaje się jako przekąska z wódką. Podoba Ci się tak bardzo, że zawsze będą je jeść, a w wyznaczonej roli, i deser. Składniki: wydajność banku trzech litrów, pomidory – dwa kg, jabłkowy – 1,2 litra, 50 g soli litr soku, pieprz czarny – 20 grochu, czosnku – pół goździki, koper kilka rozgałęzień. Wybierz z dostępnych domu najpiękniejszą słoik, sterylizować je. Więc moje pomidory i niech wyschnie powietrza. Następnie każdy z nich wykałaczką kłuć przez. Również moja koper i czosnek oczyścić. Gotować sok z jabłek, wziąć kwaśną odmian owoców, na przykład, „Simirenko” lub „Antonówki” wyprane i wysyłać je w sokowirówkę. Otrzymany sok zagotować w rondlu i dodać sól. Mieszać i wyjąć z ciepła. Umieścić pomidory w słoiku, i przyprawy (czosnek, koper i papryka), zalać wrzącą wodą przez 20 minut i pozostawić. Następnie woda jest odprowadzana ponownie napełnić wrzenia wody w tym samym 20 minut. Ale odpływu wody po raz drugi, a następnie wlać sok do słoika i zakasać pokrywę. Wywrócone do góry nogami, i pozwolić im wstać za kilka dni. Gotowe! Smacznego w mroźnej zimy!