839 Shares 3064 views

Jak przygotować majonez

Jednym z najczęstszych i spożywane na świecie w sosie majonezowym. Najbardziej popularny jest na równi z ketchupem i musztardą. Struktura współczesnego majonezem lub sosem mayonskogo receptę zawiera wiele składników, które są tam w kuchni każdego gospodyni. Składniki tego popularnego produktu do tej pory to: jajka i roślinny olej, musztarda, sok z cytryny lub ocet, sól i cukier.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić majonez, należy pamiętać, że ten sos jest jednym z szlachetny. Innymi słowy, nie zawiera takiego składnika, takie jak mąka. Tradycyjnie stosowane do jego przygotowania oliwy, żółtka, sok z cytryny, cukier, sól i różnych przypraw. Gatunek ukochany sos, zwany „Provence”, charakteryzuje się posiadaniem w swoim składzie dodatkowy składnik – musztardowym.

Aby zrozumieć, jak zrobić majonez, należy pamiętać, że rozwiązanie tego problemu nie leży w części popularnego produktu, a w odpowiednich czynności wykonywanych podczas procesu jej wytwarzania. Ten sos mayonsky nie powinien zawierać pęcherzyków powietrza. W związku z tym, w trakcie przygotowań do miksera używany jest niedopuszczalne. W takim przypadku, jak zrobić majonez? Właściwa opatrunek należy wstrząsnąć ręce, a proces ten powinien trwać długo okres czasu.

Jeśli zdecydujesz się zrobić majonez w domu, to trzeba podnieść niezbędne produkty dla niego.

Start z oliwą z oliwek. Ten produkt ma dużą liczbę odmian. Jednakże, do wytwarzania majonezu jest niezbędna do uzyskania tylko jednej klasy, otrzymany najpierw na zimno. Nie stosować wszystkie swoje ulubione sos, olej słonecznikowy, który jest dodawany do oliwek.

Następujące składniki są jajka w składzie majonezu. Najlepszym rozwiązaniem – rustykalny z indyka lub kurczaka. Są doskonałe i przepiórcze jaja. Ten produkt powinien być dokładnie sprawdzone świeżości. Żółtka oddzielone od białek i istniejących gwintu i są przekazywane w misce, w którym zostanie on przygotowany majonezu.

Niezbędnym składnikiem sosu jest kwaśny sok z cytryny. Pożądane jest, aby był świeżo wyciśniętego. Można również użyć octu, ale to sprawia, że sos szlachetny rude, degradujące jego smak.

Trochę, żeby nadać smaków, z dodatkiem cukru. Dopuszczalne stosowanie fruktozy, jeśli sos jest użycie cukrzycowej. Czasami profesjonalnych kucharzy dodać suszone owoce, drobno pre istiraya nich. Jednakże, jest to odejście od tradycyjnej receptury i zależy tylko od chęci uzupełnienia smak niektórych potraw.

Nawet mniej niż cukier jest dodawany do produktu z cienkiej soli. Jego wysokość jest ustalana w zależności od gustu. To samo ograniczenie występuje z dodatkiem przyprawy. Podstawową zasadą w tym przypadku jest miarą i delikatność.

Jak przygotować majonez, „prowansalskim”? Dla tej części klasycznego sosu jest to konieczne w celu uzupełnienia wspólnego jadalną musztardę, nie zawierający żadnych dodatków.

W przypadku, gdy gospodyni jest ograniczony w czasie, konieczne jest, aby wiedzieć, jak zrobić majonez w blenderze. Ta metoda jest najbardziej wygodny i szybki. Blender w tym przypadku musi mieć wystarczającą zdolność do leczenia i głębinowego typu. Korzystanie z urządzeń gospodarstwa domowego może znacząco zredukować sos gotowania, ograniczając go do trzydziestu sekund.