686 Shares 9322 views

Ginkgo biloba – drzewo życia

Aby rozpocząć trochę historii. Ginkgo biloba to najstarsze drzewo, które rośnie na Ziemi. Przez dwieście milionów lat istnienia te rośliny przeżyły wszystkie katastrofy, które miały miejsce na naszej planecie. Obecnie wysokie, z rozległymi koronami drzewa Ginkgo biloba można znaleźć w lasach wschodnich Chin.

Wspomnienie świętego drzewa świątyń, dające wytrzymałość i długowieczność, można znaleźć nawet w starożytnych chińskich książkach. Wschodni mnisi posadzili to drzewo w pobliżu świętych miejsc i klasztorów, jako symbol męstwa i żywotności Ziemi. Japończycy czcili Ginkgo biloba, zbierając liście podczas liści jesiennych, a miąższ nasion był używany w kuchni narodowej. W XVII wieku drzewo zostało przywiezione do ogrodów botanicznych Europy i Ameryki Północnej.

Ginkgo jest trwałym drzewem, którego wiek osiąga tysiące lat. Te rośliny łatwo zakorzenić się na każdej glebie, są odporne na zanieczyszczenie powietrza, nie boją się chorób grzybowych i wirusowych.

Przydatne właściwości

Wielka siła życiowa drzewa jest wyjaśniona przez jego skład. Jest to jedyna roślina zawierająca specjalne substancje o specyficznych właściwościach zwiększających sprężystość naczyń krwionośnych i poprawiających krążenie krwi w nich, o właściwościach rozszerzających naczynia i hamujących reakcje zapalne. Medycyna wschodnia stosowana do leczenia owoców i liści drzewa. Obecnie liści rośliny są wykorzystywane do celów medycznych. Naukowcy doszli do wniosku, że substancje biologiczne zawarte w Ginkgo biloba stymulują siły życiowe ciała, zapobiegają starzeniu się mózgu i są unikalne w leczeniu przewlekłych chorób naczyniowych. Naukowcy stworzyli wyciąg Ginkgo biloba, który ma korzystny wpływ na krążenie mózgowe.

Użycie medyczne

W Stanach Zjednoczonych, Ginkgo biloba, preparaty z ekstraktem są bardzo popularne, jest w dużym popycie. W Europie są one najbardziej zalecane ze względu na objawy upośledzenia pamięci i starzenia się, a medycyna wschodnia wykorzystuje je w znacznej mierze wraz z żeń-szenia, aby przywrócić i poprawić całe ciało.

Przygotowania Ginkgo biloba stosuje się do:

– usprawnienie procesów wymiany,

– redukcja reakcji utleniania, która zakłóca pracę membran,

– ochrona komórek mózgowych przed zniszczeniem,

– przywrócenie funkcji komórek,

– zwiększyć zdolność do produkcji tkanek glukozowych, które zwiększają energię ciała,

– poprawę nasycenia tlenem,

– stymulowanie aktywności mózgu ,

– pozytywny wpływ na stan układu nerwowego,

– Poprawa pracy nadnerczy.

Właściwości przeciwzapalne są stosowane w leczeniu chorób promieniowania i oparzeń.

Ginkgo biloba to wspaniały przeciwutleniacz, ma następujące użyteczne właściwości:

– przywraca komórki w przypadku uszkodzenia cukrzycy,

– pomaga w zapobieganiu odpływowi żylnemu, sprzyja naprawie tkanki po niedokrwieniu,

– przywraca zaburzenia snu,

– przyczynia się do poprawy widzenia, w tym zaćma,

– Wspiera wizję w cukrzycy,

– pomaga w zaburzeniach słuchu, hałasie w uszach,

– poprawia kondycję naczyń kończyn dolnych i pomaga w artrozie,

– pomaga poprawić stan alergii, astmy oskrzelowej,

– hamuje proces przekształcania cholesterolu w blaszki,

– stosowane w leczeniu chromania przestankowego i skurczów nóg,

– poprawia kondycję układu pokarmowego.

Drzewo, które przetrwało przez wiele tysiącleci, było w stanie wytrzymać różne negatywne czynniki środowiskowe, jest obecnie aktywnie wykorzystywane przez człowieka w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób.