435 Shares 5694 views

Największy cmentarz w Rosji: obszar i opis

Jeśli przed cmentarzami były tylko tereny, w których dokonano pochówku, teraz stały się cennymi historycznie i kulturowo muzeami na świeżym powietrzu. Na świecie jest wiele cmentarzy, które są tak piękne i piękne miejsca, które przyciągają miliony turystów. Fani uważają, że ich obowiązek odwiedzania grobów i hołdu dla znanych kompozytorów i poetów, muzyków, postaci publicznych i postaci historycznych.

Jaki jest największy cmentarz w Rosji?

Topy i oceny są związane nie tylko z muzeami i zabytkami, wierzchołkami górskimi i punktami turystycznymi na mapie. Cmentarze również kwalifikują się i dzielą się na grupy według popularności, skali i liczby pochówków.

Największy cmentarz w Rosji, nawet wspomniany w Guinness Book of Records, znajduje się w Rostowie nad Donem. Według obszaru uważany jest za największy w Europie. Według danych statystycznych obszar cmentarza zajmuje około 360 hektarów. To jest pomimo faktu, że miejsca pochówku (zgodnie z prawem) nie powinny przekraczać na powierzchni 40 hektarów. Według danych z 2003 r. Było ponad 321 tys. Grobów. Teraz ta liczba jest znacznie większa i bardziej znacząca.

Największy cmentarz w Rosji został otwarty w 1972 roku. Tu zarówno tradycyjne groby i urny z popiołami są powszechne. Na terenie cmentarza znajduje się krematorium i kilka dużych pomników pamięci, które oferują pogrzeby, robienie tablic pamiątkowych itp. Ponadto na terenie cmentarza znajduje się duży kościół i kaplica. W pobliżu znajduje się kolumbarium i budynki administracyjne.

Nie opisuj ani obejść

Teren cmentarza rośnie każdego roku. Według statystyk odbywa się tu codziennie pięćdziesiąt pogrzebu. Za cmentarzem jest dość duży nielegalny pogost, gdzie miejscowi mieszkańcy pochowują swoje zwierzęta. Spacerowanie cmentarzem na piechotę to tylko nierealistyczne zadanie, może potrwać kilka godzin. W związku z tym terytorium autobusu trwa 30 minut.

Lokalni mieszkańcy nazywają największy cmentarz w Rosji, a nie nekropolią, ani miastem zmarłych w mieście. Tam, jak naoczni świadkowie, nie widać horyzontu. Jeśli odwrócisz się, nic nie możesz zobaczyć, poza nagrobkami i krzyżami. Po przyjeździe tu po raz pierwszy, możesz łatwo zgubić się.

"Południe"

Pierwsze miejsce w rankingu największych cmentarzy w Rosji z cmentarstwem w Rostowie nad Donem może konkurować na południowym cmentarzu w Petersburgu. Jego powierzchnia wynosi około czterysta hektarów. Został otwarty w 1971 roku i nadal działa dziś. Perspektywa ekspansji istnieje, administracja stara się nie odmawiać pochówku.

Na tym cmentarzu pochowani są słynni sportowcy i muzycy, aktorzy i bohaterowie Związku Radzieckiego. Według statystyk liczba grobów przekroczyła już 300 tys.

Piskarevka

Największe cmentarze w Rosji znajdują się również w Petersburgu i Moskwie. Słynna "Piskarevka" była pierwotnie niewielkim placem na obrzeżach Petersburga. W latach trzydziestych XX wieku był pustyni, gdzie za kilka lat postanowiono stworzyć cmentarz. Oficjalna data otwarcia to 1938. Szczyt pochówku był w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W tym czasie kopały tu duże rowy, które stały się wspólnymi grobami. Według statystyk, w czasie wojny iw pierwszych latach po pochowani byli na cmentarzu Piskarevsky w Sankt Petersburgu ponad 480 tysięcy osób.

W latach powojennych wokół zabudowań mieszkalnych "Piskarevka". Podobnie jak inne największe cmentarze w Rosji, Piskarevskoye znajdował się w centrum dzielnicy mieszkalnej. W czasach radzieckich wybudowano tu wiele pomników i pomników ofiarnych na cześć ofiar oblężenia Leningradu. W sercu cmentarza jest znanym pomnikiem całego kraju, na którym są opisane niezapomniane teksty i wiersze znanych autorów.

Obecnie największy cmentarz w Rosji jest uważany za zabytek narodowy i historyczny. Ma też status muzeum. Każdego dnia odbywa się kilkadziesiąt wycieczek. A w archiwach cmentarza zachowane są liczne dokumenty z lat wojny, które mają unikalną wartość historyczną.

Vagankovskoye

W stolicy znajdują się także miejsca pochówku, oznaczone jako największe cmentarze w Rosji. Teren i liczba grobów postawiła cmentarz Vagankovskoe na trzecim miejscu. Teren cmentarza wynosi około pięćdziesięciu hektarów. Najstarsze groby braterskie i indywidualne na tym cmentarzu mają ponad dwa tysiące lat. Wiele nagrobków można łatwo nazwać prawdziwymi dziełami sztuki.

Na terenie znajduje się kościół, budynki administracyjne i pomniki pamięci. Przy wejściu znajduje się ogromna mapa, która pozwala nie zagubić się na ogromnym obszarze. Lista zawiera groby wielu znanych aktorów, reżyserów, poetów, kompozytorów, historycznych i politycznych postaci. To ich groby, w większości, stają się atrakcyjnym punktem dla turystów.

Najbardziej popularne tutaj są groby: Yesenin, Abdulov, Benislavskaya, Okudzhava, Vysotsky, Talkov, Pugovkin i wiele innych wspaniałych osobistości.

Perm

Największy cmentarz znajduje się również w mieście Perm. Jest to największa nekropolia w europejskiej części Rosji. Powierzchnia wynosi ponad trzydzieści hektarów. Obecnie rodziny zmarłych doświadczają globalnych problemów związanych z pochówkami. Nie było zakazu kopania nowych grobów, ponieważ terytorium cmentarza jest już nienasycone krzyżami, kryptami i marmurowymi płytami. Dopuszcza się tylko pogrzebanie zmarłych ich krewnych i przyjaciół. A potem, tylko wtedy, gdy krewni otrzymali odpowiednie pozwolenie od administracji lokalnej.

Teraz trwają prace nad znalezieniem dodatkowych terytoriów i rezerwatów. Podczas gdy wszystkie pochówki są przenoszone na mniej "gęsto zaludnione" cmentarze.

Podsumowując, ustalimy, które są największymi cmentarzami w Rosji. Wykaz dużych i terytorialnie dużych pogostów, w rzeczywistości, jest bardzo długi. W pierwszej trójce "liderów" znajduje się Cmentarz Północny w Rostowie nad Donem, Cmentarz Południowy w Petersburgu i Wagankovskoye w Moskwie.