431 Shares 2161 views

Praca dzieci w przedszkolu. Bezpieczeństwo pracy w przedszkolach. Instrukcja pracy w przedszkolu

Jak podgotovitb swoje dziecko do trudnych warunków życia codziennego? Nauczyciele twierdzą, że edukacja pracy – jednym z istotnych punktów dla rozwoju dziecka na drodze dorosłych. łagodzi jej charakter, daje okazję spróbować się w różnych zawodach produkcyjnych i pomaga dziecku nawiązać kontakt z rówieśnikami. Jak wiecie, praca jednoczy i ujawnia największe zalety charakteru.


edukacja pracy w przedszkolu

W przedszkolu, wszystkie szkolenia w korzystaniu z pracy powinny być ściśle w granicach prawa. Proces ten nie powinien być za pomocą darmowego pracy. Bezpieczeństwo pracy w przedszkolach jest regulowane przepisami. Jednak dzieci powinny zacząć przyzwyczajać do faktu, że zazwyczaj wykonuje dorosłego.

Aby rozpocząć odkrywanie jakąś pracę, trzeba zobaczyć, jak dziecko będzie w stanie poradzić sobie z tym. Praca dzieci w przedszkolu – to tylko gra.

ocena procesu

Szkolenie może zacząć od najprostszych zadań. Praca dzieci w przedszkolu nie powinno spowodować negatywną reakcję.

Przez wychowawców i rodziców, to zależy od tego, czy dziecko jest kochać pracę, czy może on stać się dobrym pomocnikiem. Co najważniejsze, co uczył się, – ocenić skuteczność drugiej.

Główne rodzaje pracy w przedszkolu

Prosi dzieci, aby wykonać coś, nauczyciel musi działać zgodnie z zasadami i nie przekracza uprawnienia.

Najbardziej popularny praca w przedszkolu jest w formie gry. Więc dzieci rozwijać. Może to być:

  • w przyrodzie;
  • rolnictwo;
  • ręce pracy, tutaj można grać sztuki i pracy w przedszkolu.

Istnieją również różne formy, jak wykonać zadania:

  • zbiorowo;
  • Komisja;
  • przypisany do określonego dnia na służbie.

komisja

Najlepiej jest zamówić odpowiednie dla młodszych grup w przedszkolu. Zazwyczaj są one proste i krótkie wnioski mają przynieść nauczycielom jakiś przedmiot, aby poprawić coś i tak dalej. Jednakże, kolejność może być stosowana w bardziej dorosła.

Poszczególne zadania dać dziecku poczucie ważności. Zazwyczaj dzieci w młodszych grupach nie są tak niezależne. Praca zespołowa tylko przyniesie je w dół. Dzieci potrzebują jasnych wskazówek i wyjaśnień, a także pochwały dla starszych dzieci do pracy w przedszkolu.

Zamówienia powinny być także obecne w postaci gry. I bez względu na to, co skończy się. Jeśli proces nie interesuje się dziećmi, nie będzie działać.

obowiązek

Ten rodzaj szkolenia może rozpocząć się w drugiej grupie młodszych, a zwłaszcza w drugiej połowie.

Stanowią one pewną niezależność dzieci, jak również pracę w małym zespole. Ponadto zadania są wykonywane systematycznie. Dzięki wyznaczonej daty cła dziecka uczy się sprawiedliwości.

Takie podejście pomaga małym kroku nauczyć się jak ważne zbiorową pracę dzieci w przedszkolu. Dzieci są nadal odpowiedzialne wobec nauczyciela.

Zbiorowa praca fizyczna w przedszkolu

W starszych grupach wieku przedszkolnym i jest uważana za najbardziej odpowiednia praca w zespole. Dzięki tej pracy dziecko może wyrażać siebie. Będzie widoczne, i jak łatwo się przełącza się z jednej czynności na drugą, aw tym przypadku jest to postrzegane przez rówieśników.

Każdy absolwent jest uzależniona od pracy drugiego. W ten sposób sami pchają do działania.

W trakcie zbiorowych pracy dzieci uczą się z szacunkiem odnosić się do siebie, cierpliwość, opieki i dyscypliny. Przedszkolaki same mogą przydzielić obowiązki i robić to, co jest w ich sił.

Co dobrą pracę?

Z pomocą porodu, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, zdolności motoryczne. stają się one silniejsze fizycznie. Ruchy stopniowo bardziej specjalistom. Koordynacja jest coraz lepiej.

Ponadto, każda praca jest w stanie zapewnić dzieciom konkretnej umiejętności. Dbając o salonie, uczą się, jak prawidłowo obsługiwać zwierzęta. W plastikowym młotkiem zabawki gry, dowiedzieć się, w jaki sposób powinno działać. Dzieci uczą się, a co z pewnością będzie przydatna do nich później w domu.

Instrukcja pracy w przedszkolu mogą być ustawione tak, że staje się pouczające. Na przykład, zbieranie jabłek w stoczni w małym wiaderku, dziecko może je policzyć lub że dla niego zrobi nauczyciela ilekroć umieścić w wiadrze z świeżych owoców.

Organizować pracę prawidłowo, trzeba stworzyć plan treningowy na rok. Co do zasady, w przedszkolach, zgodził się z zarządem, który z kolei jest prowadzony przez ustawodawstwo kraju. W uzupełnieniu do ogólnych zasad, istnieje również dość zdefiniowane krąg działań dozwolonych i niedozwolonych. Bezpieczeństwo pracy w przedszkolach – jest to najważniejszy dokument, który musi znać na pamięć każdy nauczyciel.

Plan jest rejestrowane nie tylko możliwe zadania dla uczniów, ale także oczekiwanych rezultatów. Podczas wykonywania zadań dziecko nie powinno cierpieć. Mentor jest zobowiązany do przestrzegania jak praca jest wykonywana.

Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu, dzieci muszą ubierać się odpowiednio. Każde zadanie musi być dobrany odpowiednio do pogody. Wszystkie elementy muszą być obliczona do optimum stwierdzono aktywność w przedszkolu. Prace mogą być różne.

Edukator wybiera czas, kiedy dzieci są bardziej aktywne. Przed pójściem do łóżka są one podane codziennie godzinę rekreacji.

Każda grupa wiekowa ma na konkretny rodzaj pracy. Przy bardzo małych dzieci trzeba zwrócić uwagę podczas całej pracy, dorośli mogą być ładowania i samodzielna praca.

Należy również zauważyć, i jak dziecko jest aktywne. Jeśli on czeka na przypomnienia, nie chce nic robić na własną rękę, należy przełączyć się do innego rodzaju działalności, jak i jego zainteresowania.

Dzieci z każdej grupy wiekowej lepiej jeśli problem gra działa przed nimi. Mogą organizować konkursy z drobnymi nagrodami i rozwiązywać zagadki z pomocą wskazówek, które zostaną podane do nich wykonanej pracy.

Każde dziecko musi znaleźć swoje własne podejście. Jedna z nich będzie na tyle, aby umieścić problemu i oczekiwanych rezultatów, inny zajmie czasu i pokaz co zrobić. Jedno dziecko zajmie pół godziny do pracy, na drugi dzień.

Zwykła pochwała takich jak „keep it up”, „dobrze zrobione” nie będzie mieć pożądany efekt na stałe. Wychowawcy muszą opracować różne warianty promocji dla ich pracy. Po tym wszystkim, dorośli mogą stracić chęć do pracy bez dodatkowej motywacji.

Przed rozpoczęciem pracy edukacji dzieci trzeba poświęcić długą rozmowę z rodzicami. Aby dowiedzieć się ich życzenia, wyjaśnić dokładnie, jak dzieci będą się umiejętności i co robią w tej sprawie. Należy zapytać rodziców, czy istnieje jakikolwiek zarzut z ich strony, a nie to, czy nie będzie problemów z nim.