203 Shares 6926 views

Wielkość głowy dziecka przez miesiąc: Stół

Kiedy rodzi się dziecko, w każdym miesiącu jego eksperci zegarek, który stałą wysokość, waga, objętość klatki piersiowej i głowy. Wszystkie te wskaźniki są rejestrowane i pediatra w porównaniu z istniejącymi normami. Wielkość głowy dziecka przez kilka miesięcy muszą spełniać pewne standardy. Zgodnie z przyjętymi normami głowie dziecka powinny rosnąć w ciągu roku o 10 centymetrów.


Jeśli dziecko osiągnie taki wynik, to będzie można powiedzieć dokładnie to, co rozwija się normalnie. Ten rodzaj monitorowania odbywa się tylko do jednego roku, a szybki rozwój objętości ciała spowalnia do roku. Wskaźniki, takie jak wielkość głowy dziecka przez miesiąc, do dwóch lub trzech latach staje się nieistotny.

Wielkość i kształt główki

Przy urodzeniu i prawidłowy rozwój wszystkich dzieci mają prawie taką samą objętość głowy. Jedyną rzeczą mogli odróżnić – forma głowy, która została przejęta przez dziecko podczas porodu. Po urodzeniu noworodek może być formą czaszki:

  • podłużny, owalny, podobny do wieży jest niewielkie;
  • bardziej zaokrąglone, z typowym wpada czoło.

Zarówno kształt głowy jest normalne. Pojawiające się na świetle, dziecko jest bardzo kruche kości, więc w trakcie porodu pod głowicą ciśnienia jest lekko zdeformowany. Kilka miesięcy po porodzie staje się normalną postać.

Jaka jest różnica w wielkości głowy między dziewczynek i chłopców

Born, chłopcy i dziewczęta mają prawie taką samą objętość głowy. Średnio odsetek ten wynosi 34-35 centymetrów. Ten obwód głowy jest charakterystyczne dla wszystkich dzieci urodzonych w tym okresie. Ale głowa chłopca robi się coraz większy z każdego miesiąca rozwoju.

Zmiana rozmiaru w pierwszych miesiącach

Dla niemowląt (1 miesiąc), obwód głowy to centymetr i pół więcej niż w pierwszych dniach po urodzeniu. Jest to uważane za normalne tempo wzrostu. Generalnie, aby powiedzieć, że główka dziecka powinno być tyle centymetrów, nie może nie ekspertem, jak każde dziecko rośnie i rozwija się według własnych indywidualnych cech.

Istnieją sytuacje, gdy nieprawidłowości w rozwoju obwodu głowy dziecka są jego specyficzne cechy. Po tym wszystkim, każdy organizm jest wyjątkowy. W związku z tym, za rok może być kilka miesięcy, kiedy maluch dorasta trochę mniej lub więcej niż szacowanego poziomu. Martwić się o to nie warto. Lekarz przed mówić o możliwym odchyleniem od standardowych wskaźników pierwszy kilka miesięcy do oglądania.

Dlatego każda tabela z obwodu głowy standardy – to tylko wytyczne, które przylegają do lekarzy, ale po prostu powiedzieć, że dziecko jest zbyt duża lub zbyt mała głowa, mogą wyłącznie po upływie odpowiedniego monitoringu. Ponieważ jeżeli odchylenia przekraczają parametry 2-3 cm, jest to okazja, aby móc odpowiedzieć.

Jak obwód głowy dziecka

Zgodnie z ogólnie przyjętymi normami wielkości głowy dziecka w danym miesiącu należy zwiększyć do półtora centymetra. Taki intensywny wzrost spowalnia do sześciu miesięcy. Gdy dziecko kończy sześć miesięcy, lekarz co miesiąc podczas normalnego rozwoju można zaobserwować wzrost obwodu głowy jest już pół centymetra. Przez tegorocznego wzrostu znacznie spowalnia i obserwować zmiany lekarz będzie tylko raz w roku.

Wzrost dziecka nie zatrzyma się, okresowo bada pediatra, ale tylko raz w roku, jak to giperskachka, jak poprzednio, parametry zniknie. Ale jeśli rodzice są bardzo zaniepokojeni dziecka i jego rozwoju, zawsze mogą dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów na własną rękę.

Tabeli norm wzrostu i rozwoju

Teraz, dzięki nowoczesnym zaliczek, w razie potrzeby, każdy rodzic może samodzielnie kontrolować wszystkie normy wiekowe. Jeśli mama i tata znowu chcesz się upewnić, że dziecko rozwija się zgodnie z oczekiwaniami, a następnie co miesiąc przed wizytą u lekarza mogą same pomiary. Wielu ekspertów zaleca również, że rodzice monitorować rozwój ich potomstwa.

Dla wygody i porównując parametry danego dziecka z tabelą parametrów regulacyjnych została utworzona. To pokazuje wielkość głowy dziecka miesięcy. Stół jest prosty i wygodny w użyciu.

Wiek, miesiące Wielkość głowy, patrz
dziewcząt chłopców
1 36,6 37,3
2 38,4 39,2
3 40 40,9
4 41 41,9
5 42 43,2
6 43 44,2
7 44 44,8
8 44,3 45,4
9 45,3 46,3
10 46,6 46,3
11 46,6 46,9
12 47 47,2

Do usuwania środków będzie potrzebować specjalnej miękkiej taśmy z oznaczeniami stosowanymi w centymetrach. Zmierz główka dziecka jest wart poprzez linię brwi, trzymając wstążkę do potylicznej.

Ale jeśli rodzic martwi się, czy jego dziecko prawidłowo rośnie, musi najpierw skonsultować się z lekarzem dziecka. Tylko on będzie w stanie odkryć przyczynę nieprawidłowego rozwoju i przepisać odpowiednie leczenie do wykrywania odchyleń.

Co należy zwrócić uwagę

Kontrola przez wiele miesięcy jest uważana za trzeci i szósty. Wielkość głowy dziecka (3 miesiące) wzrośnie średnio o 6-8 cm w stosunku do pierwotnego kręgu. Na przykład: obwód głowy przeciętnego trzymiesięcznego dziecka wynosi 40 centymetrów. I obwód chłopca może być 1-2 cm dłuższy niż dziewczynek.

Wielkość głowy dziecka 5 miesięcy wzrośnie o kolejne 1-2 centymetrów. U chłopców, będzie to około 41,5, a dziewczęta – 41 cm.

Wysokość głowicy – bardzo ważny wskaźnik, ponieważ tworzący mózgu i układu nerwowego. Dlatego konieczne jest, aby zapamiętać lub zanotować noworodka potem odpychają je pod obserwacją.

Aby uniknąć różnych odmian, lekarze powinni stosować się do każdego trybu Mama: codzienne spacery na ulicy, karmienie piersią i stworzyć przyjazną atmosferę. Dziecko powinno czuć się bezpiecznie, aby być otoczone miłością.

Oczywiście, każda zmiana wzrostu lub odchylenia od standardowej tabeli notowań wielkości głowy dziecka przez miesiąc – jest to okazja, aby doświadczyć. Ale gdy panika nie jest konieczne. Przede wszystkim, ekspert obserwowanie dziecka, o tym przekonany, to specjalne testy zostaną przeprowadzone i testów, a dopiero potem możemy mówić o łamaniu.