897 Shares 2038 views

Co zrobić, jeśli trzeba przejść badanie psychofizjologiczne?

W związku z pracami standaryzacji i rozwoju wpływem psychologii i psychiatrii, wiele przedsiębiorstw wprowadził do swojej praktyce psychologicznej zbadaniu większości grup ludzi, dla jednej lub innego powodu interakcji ze społeczeństwem: kandydatów na stanowiska, pracowników usług, nauczycieli i studentów. Sytuacja jest związane z coraz częstszymi konfliktami przemysłowych, a nawet katastrof związanych z niekorzystnym psychologicznego tła pracownika lub zespołu jako całości. Eksperci w dziedzinie HR opracowany wieloaspektowej analizy psycho-fizjologiczne, pożyczone z doświadczeń lekarzy, psychiatrów i psychologów doradzających. W dającej się przewidzieć przyszłości, podobny program obiecuje wiele perspektyw badawczych i lepszego funkcjonowania niektórych usług.

Techniki Praktyka w HR. Jest to przerażające?

W większości przypadków techniką respondentów psychodiagnosis zniżkami w zatrudnianiu, wymagających pewnych parametrów psychologicznych: stres, normativnost moralny, towarzyskość. Pragną dostać pracodawcy pracownika „zdrowy, piękny, towarzyski, bez nałogów,” stwarza wiele przeszkód dla bezrobotnych do swojego biura. Jednak oczekiwania przedsiębiorców, którzy są zainteresowani w ich własnych zysków, są uzasadnione i stworzyć odpowiedni poziom konkurencji. Przechodzą badanie psychofizjologiczne proponuje się, co do zasady, decydentów oraz kadry kierowniczej. Konieczność tej procedury ze względu na potrzebę szybko dowiedzieć się, które w przyszłości potencjał pracowników, a „Czy gra jest warta świeczki”.

Ponadto, wiele technik, które pomogą zidentyfikować motywacji pracowników do pracy i przyczynić się do poprawy systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Menedżerowie nie stinted na psychologa stewardów lub funkcjonariusz doświadczeni pracownicy rzadko wychodził z personelu pielęgniarskiego lub wejścia pracowników, którzy nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków.

Badanie psychofizjologiczne: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, siły bezpieczeństwa i wojsko

Dużą uwagę zwraca się na badania do organów ścigania z powiązania z dewiacyjnych i karnej kontyngent ludzi. W tym przypadku, pełna kontrola odbywa się nie tylko do pracy, ale z pewną częstotliwością w okresie adaptacyjnym i dalszej eksploatacji. Szczególną uwagę przywiązuje się do pracowników Federalnej Służby Kontroli Leków i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Struktury te są automatycznie wystawiane „czerwonych kartek” wnioskodawcom, którzy prezentują nawet niewielkie zaburzenia psychiczne lub którzy mieli do czynienia z psychiatrą lub narkologii.

W tym przypadku zarządzanie muszą nie tylko badanie psychofizjologiczne, ale pełne dane antropometrycznych. Znany przysłowie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch” w interpretacji specjalistów HR w przypadku otrzymania nowego pracownika brzmi jak „ciało i umysł musi być przygotowany do załadowania.” Obciążenie jest często ogromna. Dlatego funkcjonariusze osobowe wykorzystywane psychofizjologiczne egzaminu: testy i techniki projekcyjne, pozwalające na określenie wymaganych parametrów psychometrycznych.

Luscher Próba koloru

Ogrom jego stosowania ze względu na szybkość badania i dość dokładnej interpretacji wyników. Przedmiotem proszony jest umieszczenie kolorowych kart w rzędzie, na podstawie osobistych preferencji. Na początku serii jest karta z najbardziej podoba się kolor testowego. Dalej – kolory, które odwołują się do mniejszego (malejąco). W rezultacie, liczba powinna zakończyć się najmniej podoba się kolor testowego.

Zalety: prędkość, łatwość interpretacji możliwość automatyzacji procesu.

Wady: możliwość ogrodowych społecznie pożądanych odpowiedzi. Technika ta nie może służyć jako bateria (głównego).

testy rysunkowe

Jest to bardzo skuteczne, ale jest dość metoda diagnostyczna czasochłonne. Kandydaci na stanowisko powinny zostać poddane twórczego zadania związanego ze znakiem obiektu lub grupy obiektów ( „nieistniejącego zwierzę”, „dom, drzewo, człowiek”). Psycholog oceniano nacisk na ołówka lokalizacji obiektów, geometrii z figury uwydatnianiem niektórych elementów na figurze (oka, struktury, rośliny, sierści zwierzęcej, etc.).

Zalety: bardzo wydajny rzutowy badania psycho-fizjologiczne. W rękach doświadczonego psychologa staje się prawdziwą „psycho-mikroskop”. Stosując wzór określa się bardzo szeroki zakres parametrów psychologicznych. Test nie można uzyskać pożądanych społecznie Response

Wady: złożoność procesu, niezdolność automatyzacji za pomocą komputerów.

Psychofizjologiczne badanie zdolności intelektualnych

Korzystanie z badania współczynnika intelektualne (IQ) jest kontrowersyjny punkt wynajmu. Psychologowie zauważyć, że respondenci z wysokimi poziomami mogą być nieskuteczne, a niska – wysoka sprawność. I vice versa. Oznacza to, że metoda określania IQ nie może dać pełnej odpowiedzi na pytanie o przydatności zawodowej. Wielu inwestorów nie biorą pod uwagę tego faktu w realizacji polityki personalnej w przedsiębiorstwie dyskryminacji na podstawie zdolności intelektualnych. Wynika z tego, że, przy okazji, stracić więcej niż korzyści. Ale uważają technika popularne nadal stoi.

Test Eysencka

Przedmiotem jest proszony, aby rozwiązać szereg zadań przez pewien okres czasu (w zależności od wersji testu). Uzyskane dane są sprawdzane przed psychologiem z kluczem i przedmiotem ocenia swoje zdolności intelektualne. Znaczna część inteligencji jest odpytywany w zakresie od 90 do 110 ° C.

Testy Wechslera D. J. Raven w uzyskaniu wyników i leczenie są identyczne badanie Eysencka.

Zalety: IQ, aby zapewnić obraz w stosunkowo krótkim okresie czasu. Możliwość technik automatyzacji.

Wady: ważność metod rekrutacji jest w pytaniu.

Podsumowując, należy pamiętać, że test nie musi się bać. Ukazują one tylko część danych z naszych cech psychologicznych. Jeśli pracodawca widzi Wnioskodawca wartościowym pracownikiem, nigdy nie uda mu się zapewnić niezbędną przestrzeń.