893 Shares 7326 views

Świece z glistnika: Wskazania, instrukcje użytkowania

Od najdawniejszych czasów ludzkość wykorzystała zasobów naturalnych w celu leczenia różnych chorób. Dla ich jakości roślinnego glistnika doceniane. Właściwości lecznicze, przeciwwskazania, przepisy kulinarne, gotować powinien negocjować z lekarzem. Tylko lekarz, który wie o swoim problemie, może zalecić indywidualne programy i sposoby użycia preparat ziołowy. Pamiętaj, że korzystanie z tradycyjnej medycyny nie daje sobie prawo do odmowy terminów medycznych.

Świece z glistnika

Czopki do pochwy lub odbytu użycia, mający w swoim składzie glistnika, przedstawił szereg firm handlowych. Są one sprzedawane w aptekach bez recepty i są preparaty Leki roślinne. Można wymienić takie nazwy handlowe:

 • Świece z glistnika „K”.
 • "Econika glistnik".
 • „Girudoteks z glistnika.”
 • „Fitomaks Glistnik” i wiele innych.

Jako część leku występuje nie tylko określone rośliny, ale również dodatkowe składniki (ekstrakty z roślin). Przeczytać instrukcję przed użyciem, zwracając szczególną uwagę na przeciwwskazania i metody aplikacji.

Chelidonia: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

Przepisy na niezależnej produkcji leków należy skonsultować się z lekarzem. Nie ma potrzeby korzystania z doświadczeń swoich przyjaciół, jak można gotować dość niebezpiecznym narkotykiem. Glistnik – jest liściastych kwitnienia roślin. Od dawna ceniona za jej lecznicze właściwości. Zewnętrznie glistnik jak mały krzew o owalnych zielonych liści i żółte kwiaty. Charakterystyczną cechą instalacji jest żółtego soku wytwarzany na trzpieniu jest uszkodzona. Przez lecznicze właściwości glistnika może bezpiecznie zawierać:

 • bakteriobójcze;
 • przeciwzapalne;
 • kojący;
 • przeciwskurczowe;
 • gojenie się ran;
 • przeciwnowotworowe;
 • żółciopędny i moczopędne.

Kompozycja zielnych leku jest obecny w ilości co najmniej 20 alkaloidy, olejki eteryczne, witaminy, saponiny, bursztynowy i kwas jabłkowy, przeciwutleniacze i flawonoidy. Przeciwwskazane stosowanie glistnika i leków opartych na nim dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z chorobami serca i niskie ciśnienie krwi, a także dzieci i pacjentów nadwrażliwych.

Jeśli chcesz tworzyć własne świece z glistnika, konieczne jest, aby stosować się ściśle do lekarza opisane dawkach, ponieważ roślina jest trująca. Duże dawki fitolekarstva mogą wywołać depresję OUN, paraliż, nieprawidłowe działanie serca i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Dla siebie czopek lepszego wykorzystania ekstraktu roślinnego. Miesza się go z podstawą tłuszczową lub parafiny (oleje). Przypomnijmy, że dawka składnika czynnego jest zawsze dobierane indywidualnie (w zależności od choroby). Jako alternatywę, można wziąć wyciąg z bulionu z suszonych ziół glistnika. Ten sposób przygotowania jest uważany za bezpieczniejszy, ponieważ wchodzi ona do organizmu pacjenta minimalnej ilości glistnika.

Stosowanie czopków w ginekologii

Czopki dopochwowe z glistnika wprowadzony 1 sztukę przed snem nocnym. Przebieg leczenia trwa 20-30 dni. Technikę tę stosuje się do leczenia torbieli jajnikowych. Nie ma znaczenia, czy podmiot funkcjonalną. Leczenie trwa i podczas miesiączki.

Świece chelidonia mogą być stosowane w ginekologii dla mięśniaków macicy, procesów zapalnych (zapalenie przydatków, zapalenie błony śluzowej macicy, jajowodów) i do leczenia krwawienia nieznanego pochodzenia. W każdym przypadku, dawkę i schemat użycie czopków ustalana indywidualnie. Kobiety powołane przez wprowadzenie czopków po skorzystaniu z toalety genitalia jedną dawkę 1-3 razy dziennie przez 7-30 dni. Na leczeniu procesów zapalnych i zakaźnych powinny powstrzymać się od współżycia seksualnego.

W leczeniu hemoroidów, a po jej usunięciu

Świece z glistnika na hemoroidy często stosowany w medycynie ludowej. Uważa się, że to narzędzie skutecznie leczy krwawienie żylaków, łagodzi ból i zapalenie, przyśpiesza gojenie się i zwiększa się funkcję ochronną. Gdy hemoroidy zlokalizowane wewnątrz świece są wprowadzane na 1 sztukę dziennie. Program obejmuje zastosowanie 10 dni i 5 dni od przerwania leczenia. należy powtórzyć dla 3 zestawy, które jest użycie czopków 30 na kursie.

Powołany przez świece z glistnika i po chirurgicznym leczeniu hemoroidów. W tym przypadku, są one łączone z lekami przeciwbakteryjnymi i venotoniki. Czas trwania rehabilitacji ustalany jest indywidualnie, zależy to od rodzaju zabiegu i zaawansowania hemoroidów.

Zastosowanie świec: inne wskazania

Oprócz ginekologii i proktologii, to zaleca stosowanie świece z instrukcjami glistnik do użytku w następujących okolicznościach:

 • choroby wątroby (czyli roślinnym jest chroniące wątrobę);
 • niewystarczające funkcjonowanie pęcherzyka (dla efektu żółciopędnym);
 • obrzęk i zaparcia (świece promować normalizację stolca i poprawę przepływu moczu);
 • choroby skóry (do przyspieszenia procesów regeneracji).

Czopki na podstawie glistnika nie tylko działaj lokalnie. Dlatego mają szeroki zakres zastosowań. Ale zawsze należy zachować ostrożność podczas leczenia tym lekiem. Nie należy zwiększać dawki na własną rękę, ściśle przestrzegać zaleceń lub zaleceń lekarza do użytku.

dodatkowo

Świece z glistnika, pomimo jego składu naturalnego i prostego, nie są tak bezpieczne, jak się wydaje. Główne i dodatkowe składniki leku mogą powodować alergie. Podczas leczenia, pacjenci mogą natychmiast wystąpić lekkie pieczenie po iskry, ale to jest do zaakceptowania. Jeśli dodatkowo wysypka, obrzęk lub swędzenie, a potem masz alergię. Lek jest w stanie wzmocnić sygnał macicy. W związku z tym, zastosowanie świec w ciąży (nawet doodbytniczego) może spowodować zagrożenie dla jego przerwania.

Konkludując

Czopki na podstawie glistnika są doskonałym lekarstwem na wiele patologicznych procesów. Najczęstszym lek jest uzupełniane przez inne składniki, które zwiększają skuteczność leku. Dostają się do organizmu bezpośrednio poprzez krwiobiegu i układu limfatycznego, które są absorbowane z pochwy lub odbytu. Chelidonia omija układ trawienny i enzymy przetwarzania. Jego działanie zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu w świece szybko rozpuszcza się w temperaturze ludzkiego ciała. Uwagi dotyczące zastosowania tego narzędzia w przeważającej części pozytywny. Jednak pacjenci byli zadowoleni z leczenia, stosowane leki przepisane przez lekarza, a nie angażować się w samoleczenia.