398 Shares 8343 views

Dlaczego koszmar: powody

Dlaczego koszmar, a często tak samo? W tym kontekście istnieje wiele wersji, badań i teorii. Marzenia to terra incognita ludzkiego życia. Dlatego obecnie nie ma wyczerpującej odpowiedzi. Ale istnieje wiele założeń, które zostały podsumowane i mogą zarysować powody, dla których ludzie mają koszmary. Te hipotezy są oparte na badaniach medycznych i psychologicznych.

Psychologiczne przyczyny koszmarów

Psychologowie identyfikują najbardziej prawdopodobne sytuacje życiowe, które powodują koszmary. Są to tragiczne wydarzenia, które miały miejsce, śmierć bliskich, przenoszone choroby, zwolnienie lub gwałtowna zmiana pracy, sfera działalności. Obecność w prawdziwym życiu niektórych nierozwiązanych sytuacji, opóźnień, które przelewają podświadomość do straszliwego wieczoru. Psychologowie zauważyli również, że koszmary prześladują osoby, które są podejrzane, niespokojne, niezdecydowane, niepewne, negatywne i nadmiernie wrażliwe. Dlaczego marzysz o koszmarze? Może to być echa przewlekłych stresów, rzeczywistych konfliktów, brak snu, całkowite zmęczenie. Co psycholodzy zalecają, aby powstrzymać ten horror nocny film? Po pierwsze, jeśli chodzi o osobiste cechy, postaraj się zmienić, rozważyć pojęcie życia, nauczyć się optymizmu, zyskać pewność siebie. Po drugie, zmienić sposób życia, spać wystarczająco dużo, wyskakiwać częściej w powietrzu, nie przegap siebie wszystkie negatywne sytuacje.

Dlaczego często mają koszmary?

Zgodnie z wersją psychologów mogą one być towarzyszami punktu zwrotnego w życiu osoby, przechodząc, zdobywa dojrzałość i wchodzi do następnego etapu. Często takie sny przedstawiają, jak wyjdzie z labiryntu, ukrywając się przed pościgiem, łamie się z pułapki lub walczy z drapieżną bestią. Najczęściej koszmary są symbiozą naszego codziennego życia, aw tej zaszyfrowanej formie stanowią niepokój dla stanu finansów, zdrowia, własnej przyszłości i dzieci.

Dlaczego koszmar: przyczyny medyczne

Koszmarem może być powodem podjęcia pewnej grupy leków, chrapania, migreny nocnej, arytmii. Ponadto badania wykazały, że czasem straszne sny są nękankami chorób, takich jak choroby Alzheimera i Parkinsona. Udowodniono, że pacjenci z zaburzeniami rytmu cierpią z powodu strasznych wizji 3 razy częściej, a osoby cierpiące na nocne napady migreny są również dotknięte. Często jednak przyczyną tego jest naruszenie zachowań na etapie szybkiego snu. Jest tu pewien "przełącznik", który nie pozwala na rozwój straszliwego obrazu. Ale w tym przypadku nie działa z powodu uszkodzenia odpowiedzialnej części mózgu (jak w chorobie Alzheimera lub Parkinsona). Osoby cierpiące na bezsenność mogą cierpieć z powodu nieprzyjemnych wizji. Częste przebudzenie i niestabilny sen powodują, że znów dochodzi do koszmaru. Nieprzyjazne wizje mogą być również wynikiem przejadania się, oglądania telewizji, filmów, gier komputerowych, ochłodzenia lub zimna w sypialni. Dlaczego ma koszmar? Z medycznego punktu widzenia wizje te są często spowodowane przyjmowaniem leków przeciwdepresyjnych, picia, narkotyków, palenia, szkodliwych potraw.