624 Shares 4951 views

Jurij Popow i jego metody uzdrawiania ciała

Zdrowie ludzkie zależy od stanu kręgosłupa. Większość problemów z plecami jest rozwiązana przy pomocy specjalnych ćwiczeń. Autorką jednej z metod odnowy kręgosłupa jest Jurij Popow , pracownik naukowy, biolog, który poświęcił się badaniu chorób tej części ciała.

Jaka jest metoda Jurija Popowa na podstawie?

Zespół ćwiczeń opracowany przez Jurija Wasilewina Popowa opiera się na twierdzeniu, że wszystkie choroby są związane z aktywnością mózgu. Przekazuje sygnały do innych organów za pomocą włókien nerwowych zlokalizowanych w kanałach oddzielnych kręgów. Z każdym odkształceniem poziom przekazywanego impulsu spada do odpowiedniego narządu i jest to przyczyna pojawienia się bólu.

Grzbiet rdzenia służy jako obrona włókien nerwowych. Dlatego też, aby zachować zdrowie, należy zwrócić szczególną uwagę na to. Yuri Popov uważa, że przyczyną wszystkich chorób leży w pionowym stylu życia, które prowadzi do osoby. W idealnym stanie kręgosłup nie powinien mieć zakrętów ani krzywizn. W noworodku jest to bezpośrednie. Zdrowy szkielet dziecka nie ma odkształceń. U dorosłej osoby, w ciągu życia, występują 4 zgięcia grzbietu: szyjnego, lędźwiowego, klatki piersiowej, miednicy. Pierwsze dwa nazywane są lordozą. Klatka piersiowa i miednica są nazywane kifozą.

Wpływ kręgosłupa na organy wewnętrzne

Wszystkie zakręty kręgosłupa występują pod wpływem grawitacji i wynikają z faktu, że ludzie poruszają się niewiele. Szkodliwy wpływ wywierany jest przez nadwagę i ciężką pracę fizyczną. Długotrwała krzywizna grzbietu powoduje ściskanie włókien nerwowych, pogarszanie się podaży krwi i pojawienie się chorób przewlekłych. Yuri Popov twierdzi, że gięcie w regionie szyjnym prowadzi do chorób serca, problemów z pamięcią, pojawienia się bóle głowy, obrzęku twarzy i szyi.

Kifoza grzbietu piersiowego jest przyczyną międzygwicznej nerwobóle, chorób serca i płuc, zaburzeń czynności układu trawiennego, wątroby. Łukanie lędźwiowe i miednicy powoduje choroby nerek i nadnerczy, prowadzi do chorób narządów rozrodczych i niepłodności, a także zapalenia radicy, sciany, stawów.

Zasady leczenia według systemu Jurija Popowa

Leczyć wiele chorób może być, jeśli osoba ma zdrowy kręgosłup. W tym celu naukowiec wymyślił zestaw 19 podstawowych ćwiczeń fizycznych. Pozwalają na rozciąganie kręgosłupa, wyrównanie zgięć, wzmocnienie mięśniowego gorsetu. Jurij Popov twierdzi, że odzyskanie i odmłodzenie nie wystarczy samemu ćwiczeniom. Konieczne jest wprowadzenie innych zaleceń:

  • Śniadanie jest wymagane nie wcześniej niż o godz. 11.00, kolacja – nie później niż o godz. 18.00.
  • Raz w tygodniu trzeba zorganizować "suche" post. Tego dnia nie możesz jeść i pić wody.
  • Powtarzaj procedury codziennie dwa razy przez 15-20 minut.
  • Wykonaj codziennie jogs przez 20 minut lub pół godziny. Czasami bieganie zastępuje się chodzeniem.

Aby śledzić dynamiki zmian, należy uruchomić komputer przenośny, w którym codziennie zauważa się wartość ciśnienia krwi, tętna, temperaturę ciała, ciężar.

Ćwiczenia kręgosłupa i całego ciała

Pierwsze trzy ćwiczenia z kompleksu mają na celu wyrównanie zakrętów we wszystkich częściach grzbietu. Wykonywane są w pozycji poziomej na podłodze. Podczas ćwiczeń gimnastycznych należy starać się odcedzić wszystkie mięśnie, nie trzymać tchu, oddychać spokojnie i równomiernie. Obciążenie powinno być dobierane indywidualnie. Powinieneś więc wykonać następujące czynności:

  1. Aby wykonać ćwiczenia, musisz leżeć na brzuchu, nogi wyprostować. Proste ramiona ciągną się do przodu i skupiają się na kręgosłupie. Jedna z kończyn górnych bierze palce innych i stara się rozciągać się na sznurek. W tym przypadku odcedź wszystkie mięśnie ciała. W tej pozycji naprzemiennie gładkie toczenie po lewej i prawej stronie. Ćwiczenie powtarza się do 8 razy.
  2. Musisz przewrócić się na plecach. Ręce i stopy pozostają w tej samej pozycji co podczas pierwszego ćwiczenia. Skarpety można ściągnąć do siebie, tak że obcasy są na wierzchu. Wykonują rolki energetyczne naprzemiennie na lewym i prawym ramieniu. Podczas obracania głowicy do oporu w kierunku, w którym wykonywany jest walec. Na ewentualne skręcenie stawów nie trzeba zwracać uwagi.
  3. Ćwiczenie leży na plecach. Gładkie ramiona znajdują się wzdłuż tułowia. Dokręć mięśnie ciała, nogi i ramiona i obróć głowę w lewo iw prawo do oporu. To proste ćwiczenia pozwalają pozbyć się osteochondrozy szyjnej, łagodzi ból głowy, obrzęk twarzy. W przypadku kruszenia wysiłek przy skręcaniu może zostać zmniejszony.

Trener Jurija Popowa

Lekarz medycyny tradycyjnej opracował specjalny zespół treningowy, w którym może samodzielnie odtworzyć funkcje kręgosłupa. Składa się ze sztywnej półki i ramy. Kąt nachylenia można zmieniać w zależności od wagi osoby i jej poziomu przygotowania. Na ramie znajdują się specjalne pręty na nogi i ręce. Mogą być popychane do pożądanej odległości i mocowane za pomocą specjalnego mocowania. Aby utrzymać ciało w pozycji nachylonej na symulatorze, jest pas.

Po pierwsze grzbiet jest rozciągnięty i wyrównywany. Dla tej osoby odłożona do góry nogami. Pod wpływem wagi kręgosłup jest rozciągnięty i wyrównany. Kolejne wzmocnienie gorsetu mięśniowego odbywa się w pozycji poziomej podczas wykonywania zestawu ćwiczeń. Obciążenia na symulatorze są wybierane indywidualnie. Pomimo faktu, że podczas zajęć nie było żadnych przypadków pogorszenia, można rozpocząć szkolenie tylko po konsultacji z lekarzem.