523 Shares 1293 views

Temperatura dziecka bez kaszlu i śluzu: Możliwe przyczyny

ciała dziecka w wielu zakażeń i chorób można nietypowo reaguje. Dlatego ten artykuł będzie mówić o tym, kiedy może to być temperatura dziecka bez kaszlu i śluzu.


o temperaturze

Na wstępie należy zauważyć, że sama temperatura nie może być zwiększona. W związku z tym wskazuje na występowanie pewnego procesu chorobowego u ludzi. U dzieci jest zazwyczaj podniesiony na tle szerokiej gamy chorób zakaźnych i wirusowych. Bardzo podnoszenie wskaźników termometr zaobserwowano w czasie, gdy układ odpornościowy dziecka zaczyna aktywnie zajmować się ciała obcego. Po pierwsze, nie może być żadnych innych objawów, ale później coraz częściej pojawiają się nadal.

Powód 1: Słońce

Pojawiające temperaturę dziecka bez kaszlu i śluz może być w przypadku, gdy dziecko jest zbyt gorąco w słońcu. Tak, zbyt długie okruchy pozostać w bezpośrednim działaniem promieni słonecznych może spowodować, że temperatura wzrośnie nawet wyższe wskaźniki stan podgorączkowy. Co robić? Aby nie obserwować ten rozwój, dziecko na ulicy w lecie powinny być zawsze w kapeluszu panama lub światła. To jest najlepsze dla gier i długi pobyt w plenerze facetów umieszczone w cieniu. Również w tej kwestii, rodzice powinni pamiętać, że trzeba, aby uniknąć odwodnienia. W tym przypadku trzeba dać dziecku pić tyle płynów, jak to możliwe.

Powód 2: Stres

Często temperatura dziecka bez kaszlu i śluzu może pojawić się w przypadku stresu lub innych emocjonalnej fali. W tym przypadku do czynienia z problemem dość łatwo. Wystarczy otoczyć miłością i opieką okruchy.

Powód 3: Skutki fizyczne

Jeśli dziecko wstępnie potłuczony, spalone lub odmrożenia pewne obszary ciała, może również zwiększyć temperaturę. Taki stan często obserwuje się w okresie zimowym, gdy dziecko przychodzi do domu ze spaceru. Po powrocie do ciepło okruchy mogą się nieznacznie wzrosnąć do temperatury (na stan podgorączkowy wskaźników). Jednak szybko ustępuje. Dziecko w tym przypadku nie odczuje żadnego dyskomfortu.

Powód 4: przegrzanie

Temperatury występują u dziecka bez kaszlu i śluz mogą być spowodowane przegrzaniem. Jednak to nie musi iść na plażę i siedzieć pod otwartym słońcu. Może się to zdarzyć w przypadku ciężkiego owijania dziecka w koce i ubrania na spacer, a jednocześnie bardzo gorące kąpiele. Niewielki wzrost temperatury może spowodować przyjęcie i gorących napojów, takich jak herbata.

Powód 5: Zatrucie

Podnosi temperaturę bez smarki i kaszel u dziecka może być w przypadku zatrucia. Jednakże mogą być inne objawy. Na przykład, nudności, wymioty, zawroty głowy, biegunka. Elementarne dziecko może być zatrute złej jakości żywności. W tym przypadku będzie to zakażenie jelit. Rzeczywiście, może dojść do reakcji zapalnych w ciele dziecka, nie tylko w przypadku przeziębienia, ale również w zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego.

Przyczyna 6: reakcje alergiczne

Podnosi się temperaturę bez glut i kaszel u dzieci mogą być również ze względu na różne reakcje alergiczne. Najczęściej taki objaw występuje po otrzymaniu leki lub leki. Podobne zjawisko w praktyce medycznej nazywa gorączkę narkotyków.

Powód 7: ząbkowanie

Temperatura bez smarki i kaszel u dziecka (2 lata) może być spowodowane erupcją ostatnich zębów mlecznych. Może być również obserwowane u dzieci od najmłodszych lat w momencie wystąpienia następnego zęba. W tym Pipsqueak może całkowicie odczuwać wzrost temperatury. Jak to często bywa i tak, że nie istnieją żadne inne objawy towarzyszące.

Powód 8: choroba

Dlaczego wciąż może nastąpić bez smark temperatury i kaszlu u dziecka? Komorowski, w tym przypadku, radzę szukać przyczyny tego zjawiska w różnych rodzajach chorób. Tak więc, należy zwrócić uwagę, gdy jest to konieczne dla innych objawów:

 1. Jeśli dziecko ma temperaturę, ale również na korpusie była mała erupcja, oznacza to, że ospa wietrzna tartej.
 2. Jeśli temperatury i biegunka – jest zakażenie jelit.
 3. Jeśli nie jest temperatura, a większość z okruchów nie mają żadnych objawów, trzeba zrobić badanie krwi. Po tym wszystkim, istnieje wiele chorób, które manifestują objawy wcześniej niż rosnące odczyty temperatury.

Jeszcze nie, jeśli temperatura dziecka bez smarki i kaszel, Komarovsky doradza w panikę. Nie należy podawać dziecku wszystkie rodzaje leków narkotyków. Konieczne jest, aby poczekać trochę dłużej. W tym przypadku, temperatura lub znikają, albo choroba zacznie się rozwijać, a nie będzie innych objawów, na podstawie których można dokonać prawidłowej diagnozy.

Co robić?

Jeśli okruchy gorączka, ale nie ma żadnych objawów, to lepiej, aby podjąć pewne środki.

 1. Konieczne jest, aby dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.
 2. Należy również pomieszczenie, w którym przebywa dziecko zwilża. Można to zrobić za pomocą specjalnego urządzenia – nawilżacz. Jeśli nie ma potrzeby umieszczania okruchy w pokoju (zwłaszcza w pobliżu akumulatora) misce z wodą. Również w pokoju można powiesić mokre ręczniki.
 3. Konieczne jest, aby upewnić się, że okruchy nie są gorące.
 4. W podwyższonych temperaturach, dziecko powinno mieć tyle, ile można pić. Jest to konieczne do utrzymania równowagi wody w organizmie.

Czy to możliwe, aby obniżyć temperaturę?

Jeśli Twoje dziecko ma trochę podwyższone odczyty temperatury, do inwazji na ten proces jest niemożliwy. Dopóki termometr nie przekracza 38,5 °, to nie zaleca się wykonanie obniżenia temperatury leków. To jednak, jeśli chcesz, możesz korzystać z tradycyjnych leków. Tak więc, niektóre rodziców z następujących sposobów: ocet, aby mieszać się z wodą (w niektórych przykładach wykonania, miesza się z wódki ocet) i roztwór okruchów ciała mielenia. Można również zrobić kompres na głowę dziecka z wody i octu.

tabu

Jeśli okruchy podwyższona temperatura ciała, nie jest możliwe w tym przypadku korzystać z różnorodnych zabiegów, które mogą wywołać kolejny wzrost wydajności:

 1. Nie można umieścić musztardę dziecięcego.
 2. Zabrania się zrobić inhalację.
 3. Nie ma potrzeby, aby kompresuje alkoholu.
 4. Trzeba także porzucić wszelkie kąpiele dla stóp.

Jeśli dziecko ma gorączkę od dłuższego czasu, a nie inne objawy, lepiej jest szukać pomocy u lekarza, aby upewnić się, że dziecko jest w porządku.