253 Shares 2212 views

Naturalne anomalie w 2013 roku: zemsta natury

Naturalne anomalie roku już zajmują poczesne miejsce w wiadomościach. Na globalne zmiany klimatyczne zaczął mówić więcej w XX wieku, ale teraz temat staje się coraz ważniejsza.

Tylko naturalne anomalie 2013 przyniósł wiele problemów, których skutkom ludzie wciąż nie może obsłużyć pełny.

Na początku roku na Liban, Jordania, Turcja, Syria i Izrael upadł najsilniejszy sztorm w ciągu ostatnich dwóch dekad. Władze zostały zmuszone do zamknięcia wielu budynków komunalnych, anulować loty i zakaz podróży morskiej. W kilku miejscach zanotowano warstwę śniegu do 1 m nie bez ofiar :. w łącznej burzy, osiągając 20 życie.

Naturalne anomalie w lutym 2013 roku – jest na ogół osobny wątek. Jak wiemy, w tym miesiącu nastąpił spadek słynnego meteorytu Ural. Wiele budynków zostało ucierpiały szkło, ogromną liczbę rannych przybył do szpitala. Na szczęście, meteoryt spadł z dala od osiedli.

Ponad osiemdziesiąt osób zostało rannych w Tajwanie w marcu. To właśnie tutaj, było jednym z najpotężniejszych w ciągu ostatnich kilku lat, trzęsienia ziemi amplitudy 6.3. Zdecydowana większość urazów – wynik zawalonych budynków i obiektów upadłych.

Kwiecień 2013 spokojny miesiąc też trudno nazwać. Tym razem, naturalne anomalie dotknięte Midwest USA – wynika z wiosennej powodzi na rzece Missisipi rozpoczął gwałtowne powodzie. Kilka zapory rozpaść się pod ciśnieniem wodzie, a jego poziom jest znacznie wyższa niż zwykle. Niektóre barki były w stanie zatrzymać się w porcie i nadal bezradnie dryfuje. Inne zniknęły pod wodą w ogóle. Jednak ten naturalny anomalii w Ameryce nie koniec.

Dosłownie w następnym miesiącu, w maju, USA przetoczyła przestrzenie całe 76 tornado, niszcząc w swoich tysiącach ścieżek budynków i twierdząc życie setek ludzi. Kwoty wymagane na pokrycie ubezpieczenia, osiągają ogromne rozmiary.

Najbardziej uderzającą wydarzeniem czerwca, bez wątpienia była katastrofa w Indiach. Potężne powodzie zginęło kilka tysięcy ludzi. Jednak to był dopiero początek. Ze względu na dużą liczbę ciał epidemia rozpoczęła się, że jedynym sposobem radzenia sobie z tym został spalania zwłok na miejscu. Ale takie ekstremalne środki nie były w pełni skuteczne: setki ludzi, wśród których byli też pracownicy służb bezpieczeństwa, nadal podniósł infekcji przewodu pokarmowego. Sytuację dodatkowo komplikuje strumienie błota, niosąc na swej drodze całych wiosek.

Fale upałów w Japonii w lipcu spowodował również straty. 85 osób zginęło w wschodzącego słońca, w wyniku udaru cieplnego, wiele skierowana skutki przegrzania w szpitalu. Liczba takich skarg były dwukrotnie wyższe w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wrzesień był najtrudniejszy miesiąc do Chin. Potężny tajfun Usagi dotknął wiele osiedli, wśród których były też duże miasta. Władze natychmiast podjąć odpowiednie środki: zamknięte szkoły, zniesiono wysyłanie pociągów i lotów. Jednakże, należy unikać ofiar nie powiodło się: około 30 osób zginęło, wiele budynków zostały mocno dotknięta. W niektórych rejonach odnotowano fale do 10 metrów wysokości.

W październiku tajfun nadal amoku. Według ekspertów szacunków, szkoda została spowodowana przynajmniej 7 milionów ludzi. Przynajmniej 10 z nich zginęło, a cztery zostały zgłoszone brakuje. W wielu miejscach, to przestała dostaw energii elektrycznej, dróg zmyta i kilka tamy zostały naruszone.

Europa kataklizmy również nie oszczędził. Pod koniec października przez całe terytorium huraganu North-West Europe przetoczyła St. Jude. Wszystko zaczęło się w Irlandii i doszedł do siebie w Petersburgu. Ofiary elementów szalejące stało 17 osób. prędkość wiatru osiągnęła niesamowite piętno 120 km / h.

koszmar niniejszym listopada stał się tajfun, który wpłynął na Filipinach. W chwili obecnej istnieje około stu martwych, a wiele ciał znaleziono na poboczach dróg. W tej chwili, Filipin wysłał wszystko, co jest potrzebne, aby przywrócić teren i szukać zaginionych osób.

Można mieć jedynie nadzieję, że nie czekają na następny naturalny anomalii dzisiaj, a ostatni miesiąc 2013th rok przyniesie nam tylko świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.