643 Shares 1579 views

Podkashlivaet dziecko. Charakter kaszel i metod leczenia

Dzieci często się zimno. W tym przypadku, objawy mogą być bardzo zróżnicowane. Ale kaszel występuje u większości młodych pacjentów.

Jest to taka reakcja ciała, bardziej dokładnie określonym obszarze mózgu, i to ma na celu przywrócenie drożność dróg oddechowych (DP). Sama kaszel nie jest chorobą. Jednak jego wygląd powinien być traktowany poważnie. Co zrobić, gdy dziecko podkashlivaet? Przyjrzyjmy się w tym artykule.

czynnikami predysponującymi

TŁO Patologia ta może być różna. Klasyfikowanie kaszel patologiczne i fizjologiczne.

Fizjologiczne – to zjawisko powszechne w codziennym życiu, z jego pomocą ciało oczyścić nagromadzony śluz z DP lub wykonanych ciał obcych. Na ogół rzadko i krótki w przypadku braku innych objawów choroby. Podkashlivat na początku dziecko, pożądane jest, aby przestrzegać: do pomiaru temperatury, monitorowania nastrój, apetyt. W przypadku wysokiej gorączki, katar, biegunkę i inne rzeczy lepiej zwrócić się do pediatry o poradę. Może to oznaczać, że dziecko ma SARS.

Komorowski – bardzo znany pediatra dzieci. On daje różne porady dla rodziców. атологический кашель чаще является симптомом заболевания дыхательной системы (ангины, бронхиты, фарингиты, ларингиты, пневмонии, туберкулез). Specjalista potwierdza, że n atologichesky kaszel jest często objawem choroby oddechowe (zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie płuc, gruźlica). W zależności od charakteru choroby, choroba ta może mieć różny charakter.

Jaki jest skurcz oskrzeli?

To jest dość powszechne u dzieci, towarzyszy kaszel. Skurcz oskrzeli – skurcz oskrzeli. Stan ten pojawia się, gdy obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, zatkane plwociny DP, połknięcia ciał obcych, płyny. pyłki roślin, sierść zwierząt i inne alergeny domowe też są najczęstsze przyczyny kaszlu u dzieci. Z ich eliminacji przechodzi.

W niektórych przypadkach, nawet dziecko podkashlivaet?

Stan szczególnie niebezpieczne ze względu na obecność ciała obcego w BF. Dzięki swojej mocnej blokady kaszel, z towarzyszącymi objawami uduszenia. Skóra w tym samym czasie są niebieskie, umysł jest zakłócony, trudności z oddychaniem, nie ma mowy. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby usunąć ciało obce i dziecko do lekarza.

robak zakażenia

Stałe, ale nie silny kaszel jest często objawem odrobaczjący inwazji. Larwy niektóre pasożyty rozwijają się w tkance płucnej, a następnie podrażnia DP, kaszel spadku w jamie ustnej. Potem dostać się do przewodu pokarmowego, gdzie cykl się powtarza.

Ale częściej podkashlivaet dziecko z powodu przeziębienia. O tym później.

zjawiska przeziębieniach

Ostre zakażenia dróg oddechowych – najczęstszych chorób, którym towarzyszy kaszel.

objawy:

• kaszel rozwija się od kilku godzin do kilku dni;

. • temperatura ponad 37 stopni, katar, osłabienie, niespokojne dzieci, niegrzeczny, ona nie chce jeść;

• Po pewnym czasie zmiany charakteru kaszel (na sucho, na mokro).

Wszystkie te zjawiska towarzyszy ból gardła, chrypka w głosie.

Co znajduje się w kaszel krztusiec u dziecka? Ten ataków skurczowych, swego rodzaju znakiem rozpoznawczym tej choroby. Zatem wyziewy śledzić siebie jako oddzielne drżenia oddychania i drgawek gwizdanie oddechów. Wdech wydech zastąpione gwałtownymi ruchami. Atak towarzyszy podniecenie.

Głośny kaszel się dzieje, gdy tchawicy. Jednocześnie jest on towarzyszy silny ból za mostkiem. Chest, głośny, bezbolesny, z mokrym kaszlem świszczącego oddechu – prznak oskrzeli. Obraz kliniczny jest uzupełniony przez obecność dużych ilości flegmy.

Przyczyny kaszlu u dzieci dokonaliśmy przeglądu. Jak pomóc?

pierwsza pomoc

Dziecko jest konieczne, aby zapewnić odpoczynek i picia dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu.

Podczas kaszlu zakaźnych charakter oraz kąpiele stóp pomoc z musztardą, po kąpieli stóp, aby utrzymać ciepło (umieścić na wełniane skarpety), które można umieścić musztardę. Dobry ludowym – Pij ciepłe mleko z ciepłą wodą mineralną (pół szklanki). Nie złe pomaga wdychania pary. Ale należy pamiętać, że przy temperaturach zrobić inhalację parową, włożyć musztardę i szybować stóp przeciwwskazane.

ребенок подкашливает долгое время? Co zrobić, jeśli dziecko podkashlivaet długo?

terapia

Suplementacja powinna rozpocząć, gdy zaniepokojony stanem zdrowia i ogólnego stanu zdrowia pogarsza się dziecko.

Suche, krąży kaszel u dzieci w pierwszym roku życia jest związana ze zwiększonym lepkości plwociny. Istnieją specjalne środki przeznaczone do jej skraplania.

Intensywne, osłabiające kaszel, towarzyszą wymioty i zaburzenia snu, wymaga hamujący odruch terapii.

Aby przypisać odpowiednie leki, ważne jest, aby prawidłowo zdiagnozować, ocenić stan, jego trwania i intensywność, obecność skurczu oskrzeli, etc. Gdyby nie samoleczenia, ponieważ może nieumyślnie spowodować szkody. Aby to zrobić, należy odwołać się do podstawowej opieki pediatry. ARI zaleca Komorowski traktowane natychmiast.

Narkotyki, leki mukolityczne lub flegma pomóc jej usunięcie. Najbardziej znanym – "bromheksyna", "Ambroxol", "Mukaltin". Dzieci w wieku od 3 lat z suchym kaszlem mianowany „Bronholitin”, a 1 rok – preparat na bazie roślin „Gedeliks”.

Jeśli choroba towarzyszy skurcz oskrzeli, leki rozszerzające oskrzela są stosowane ( „Eufillin” „teofilina”).

Leczenie małe dziecko z zakażenia dróg przeprowadza połączonych preparatów, takich jak: „Codelac Fito”, „Lekarz mama”. Redukują one zapalenie, cienki śluzu.

Ale przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest ustalenie przyczyn kaszlu u dzieci.

Leczenie w domu?

W leczeniu stosuje się z powodzeniem w domu wdychania pary z dodatkiem leków lub ziół. Pomagają one zmniejszyć podrażnienie błony śluzowej nosogardzieli i gardła. Może stosowanie obwiednią środki w postaci tabletek do ssania, syropy lub herbaty. Od czasów starożytnych, znane ze swoich zdolności wykrztuśny następujących ziół: pozostawia matki i macochy, babki, marshmallow, fiołek, anyż, tymianek, rozmaryn, oregano, nard, thermopsis, pączki sosny, korzeń lukrecji, i innych.

ребенок постоянно подкашливает. Są skuteczne, gdy dziecko jest stale podkashlivaet.

inne obiekty

Szybkie i skuteczne leczenie pomoże i specjalna dieta. Dieta powinna zawierać różne zboża, kapustą i ziemniakami. Dobre działa jako środek wykrztuśny i soku winogronowego (Mix 1 szklanka soku z winogron z miodem i dodać skórkę z cytryny z bielony).

Ułatwi to dobre samopoczucie, jeśli dziecko podkashlivaet jak łaskotanie w gardle.

Zmniejszyć toksyczność i poprawić odporność organizmu pomaga medycynie.

okłady

Istnieją różne rodzaje nich. Pakiety mogą na gorąco i na zimno, alkoholowe i oleistą, suche i wodę. Jego działanie rozgrzewające kompresy przyczynić się do zwiększonego przepływu krwi w nakładce witryny. Prowadzi to do zmniejszenia stanu zapalnego i bólu. Zastosowanie kompresji przeprowadzone przez lekarza. Sam nie zaleca się je. Przeciwwskazań do stosowania okładów jest obecność różnych chorób skóry.

wdychanie

Rodzice często udać się do lekarza, gdy podkashlivaet dziecko. Niż leczyć tę patologię?

Wdychanie w domu są wykonywane zarówno przy pomocy dostępnych narzędzi, a za pomocą specjalnych inhalatorów. Infiltracji za pomocą pary wodnej w JP zmniejszenia leków na kaszel, oczyszczone z bakterii i toksyn.

Dzieci nie powinny spędzać wdychania do 3 lat, jak istnieje ryzyko skurczu oskrzeli. Przebieg leczenia wziewnymi 10 minut w temperaturze 5-10 procedur. W niektórych przypadkach, ich liczba może być zwiększona.

Innym receptury: przy użyciu niewielkiej ilości wody, gotować ziemniaki w łupinach. Następnie wdychać par pary ziemniaków przez 15 minut. ребенок постоянно подкашливает. Ten obiekt jest bardzo dobra, gdy dziecko jest stale podkashlivaet.

Może być stosowany do inhalacji ziół: liści rumianku, tymianku, matki i macochy. Zalać wrzątkiem trawie, można dodać kilka łyżek sody herbaty, kropli olejku eukaliptusowego lub geranium. W inhalacji, można dodać jodu, ale z ostrożnością, ponieważ może powodować alergie u dzieci.

Musztarda i banki

Skuteczne działanie mają musztardę. Olej z gorczycy zawarte w nich podrażnia zakończenia nerwów skóry, odruch poprawia krążenie krwi w miejscu ustawiania w celu uzyskania efektu cieplarnianego, zwiększa przemianę materii, powstają substancje biologicznie czynne, które przyczyniają się do zwalczania infekcji i zmniejszyć ból. характер кашля у ребенка. Ale sukces zależy od tego, czy charakteru kaszlu u dzieci.

Normalnie, położyć tynki musztarda na plecach pod łopatkami, między łopatkami, z przodu klatki piersiowej, omijając okolice serca.

czas ekspozycji tynków gorczycy dla dzieci zależy od ich wieku i, oczywiście, indywidualnej wrażliwości. Niemowlęta od 1 do 3 lat gorczyca daje nie więcej niż 2 minuty, dziecko od 4 do 7 lat, w ciągu 3 minut, w wieku od 8 do 12, czas trwania procedury do 10 minut. To jest niemożliwe do zastosowania w temperaturze większej musztarda 37,5S °, dzieci z różnymi chorobami skóry, indywidualna nietolerancja musztardy.

Kiedyś bardzo popularne specjalne rozgrzewa banki. Zazwyczaj są one umieszczone na plecach, poprawiając krążenie krwi i ocieplenia. Do tej pory, puszki produkcyjne pediatrzy nie są zalecane, zwłaszcza bardzo małych dzieci, ponieważ poważnie rannych skórę. Mogą nawet pozostają poważne oparzenia.