234 Shares 9335 views

guma guar: co to jest i gdzie się go stosuje

Guma guar – co to jest? Ten problem był problemem dla mieszkańców krajów WNP po publiczna zaczęła zwracać uwagę na zawartość dodatków chemicznych w żywności. Wśród wzbudzającego niepokój – nie tylko zmodyfikowana skrobia i kwas cytrynowy, ale gumy guar. Co to jest i jak to może szkodzić zdrowiu ludzkiemu? Załóżmy, zrozumieć i odpowiedzieć na to pytanie z największą obiektywność.

Guma guar – co to jest?

Aby zrozumieć, w jaki sposób właściwości dodatku powinna zbadać charakteru chemicznego tej substancji. gumy guar, nazywany również żywicą guarową lub jest związek węglowodanów. Otrzymuje się go z soku (wysięku) na uszkodzenia kory rośliny lub w przetwórstwie owoców drzewa grochu. Podobnie, skład chemiczny mają substancje, takie jak agar-agar, i guma arabska. Te same właściwości środek zagęszczający dzięki jego lepkości i gumę guar. Co to jest, z punktu widzenia zastosowania przemysłowego? W produkcji zarówno żywności, jak i różnych produktów konsumenckich, wielokrotnie potrzebnych do zagęszczania i żelowania różnych mieszanin i roztworów do nadawania lepkości. Zdolność do stabilizowania spójności różnych produktów, substancji naturalnej, takie jak guma guar (jego zastosowania w przemyśle papierniczym, jako kleje, emulsje i zawiesiny dawna stanowią integralną część procesu), jest bardzo ważne w przemyśle.

Gdzie guma jest dodana?

przemysł spożywczy wciąż pozostaje głównym obszarem, w którym ten materiał jest duży popyt. Wyciąg z owoców drzewa grochu jako stabilizator i zagęstnik jest bardzo popularny również dlatego, że malokalorien, ma wyraźny smak. Na przykład, są one dodawane do produktów mlecznych, w celu uzyskania gęstą konsystencję; w lodzie do lodu uformowanym na wyższym kryształów o temperaturze lodu i nie psują teksturę cukierków; puste miejsca wytwarzania twardego sera – aby zwiększyć produkcję wyrobów gotowych. Wyroby piekarnicze z gumy guar (jego cena jest bardzo przystępnej cenie) może poprawić smak i kolor skórki. Przemysł mięsny używa tego dodatku z mięsa mielonego, aby łatwiej pracować. Guma ma tendencję do poprawy elastyczności i zwiększenia trwałości produktów. Dodatek ten jest dopuszczony do stosowania w Rosji i uznane za bezpieczne. Ale wciąż pamiętać, że nie należy przekraczać zalecanego poziomu. Inaczej gumy może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Guar i ciało

Materiał ten jest popularny w wielu suplementów witaminowych i Badakhshan ze względu na zdolność do zmniejszania poziomu cholesterolu i apetyt. Również guar – łagodny środek przeczyszczający, można pozbyć się ciała niektórych toksyn. Ale przedawkowanie substancji grozi powodować nudności, biegunkę, ból żołądka. Dlatego musimy dokładnie rozważyć wybór suplementów diety i dać pierwszeństwo bardziej znanych i sprawdzonych producentów.