190 Shares 5813 views

Trądzik na łokciu: przyczyny, leczenie, zapobieganie

Przez całe życie, osoba musi rozwiązać miliony problemów, a często jedno z nich nie może być taki globalny porównanie z innymi, jest pojawienie się plam i pęknięć w okolicy łokcia. Trądzik na łokciu wyglądać nieatrakcyjne, powodować dyskomfort i może wynikać z kilku przyczyn: z mechanicznego urazu na obecność w organizmie i przewlekłych chorób wirusowych. Jak pozbyć się trądziku i uzyskać gładką i delikatną skórę?

Trądzik na łokciu – ze względu na charakter pracy?

Skóra obejmuje obszar kątowy z innych części ciała charakteryzuje się sucha. Z uwagi na ciągłe napięcia spowodowane pracą stawów, są pogrubione w owczarni. Również w obszarze łokcia prawie nie ma gruczoły łojowe, nawilżające skórę. Dlatego dość często można obserwować zjawiska, takie jak suchość, łuszczenie, szorstkość naskórka w tych dziedzinach, pojawienie się plam i pęknięć. Nie mniej rzadkie ludzie skarżą się, że mają ciemne łokcie. Może to być związane ze specyfiką pracy, w którym łokcie skóry, regularnie stykają się z powierzchnią tarcia i poddanego różnym obciążeniom. Mówimy o takich zawodach jak barman, który w procesie obsługi klienta ciągle polegać na pasku z łokciach lub pracownik biurowy (sekretarka, księgowa, kierownik), którego specyfikę pracy ze względu na stały kontakt rąk z powierzchnią roboczą stołu, który jest drażniący dla skóry , Bardzo często pojawił się na jego pryszcze łokciowych i wysypki nie są zauważane w czasie, w wyniku czego może prowadzić do wielu problemów, które wymagają profesjonalnej pomocy medycznej.

Wyeliminować problemu samodzielnie

Problemy związane z regularnym działanie mechaniczne, można próbować rozwiązać na własną rękę. Szorstkie kolanka o małych pęknięć i pojedynczy trądziku zalecanym nasmarować lekko ogrzewa – oliwa z oliwek lub olej lniany. W celu uzyskania maksymalnej absorpcji jest pożądane, aby leżały na górze małych kompresu.

Skuteczne krem zmiękczający, który jest dostępny jako część ekstraktu z lucerny, rumianku i aloe vera, znamienny tym działanie przeciwzapalne. Ich stosowanie 2-3 razy w ciągu dnia na obszarze powyżej łokcia i samego łokcia znacząco zmiękcza naskórek i łagodzi szorstką skórę z niewielkimi obrażeniami.

W przypadku trądziku masa napełniony cieczą, to zaleca się stosowanie podsushivayuschee i środki przeciwbakteryjne (na przykład, nalewki z nagietka, fukortsin, Zelenkov). zastosowanie jedynie fundusze potrzebne bezpośrednio na pryszcz. Nie zaleca się stosowania z silnymi maści zawierające antybiotyki lub kortykosteroidy bez konsultacji z lekarzem.

Procesy zapalne, w tym obszar kątowy może być spowodowane niedożywienia stosowania szkodliwych środków konserwujących, ostrych i tłustych, brak witaminy i minerały. Ciemne łokcie mogą być oznaką niewłaściwej pielęgnacji skóry, witaminy A i E niedoboru lub nieprawidłowego działania hormonów w organizmie w wyniku zmian związanych z wiekiem, menopauzą, tarczycy, choroby nadnerczy. Same zmiany te nie są traktowane i wymagają obowiązkowej konsultacji z endokrynologa.

Trądzik na łokciu jako znak obecności choroby. łuszczyca

Łuszczyca – bardzo poważne i nieuleczalne choroby, w której dana osoba jest w stanie leczyć tylko jego przejawy. Najbardziej prawdopodobne powody ich wystąpienia są:

  • predyspozycje genetyczne
  • Zaburzenia metaboliczne i układu odpornościowego
  • uraz, stres, depresja,
  • przenoszone oddechowych choroby zakaźne
  • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Trądzik na łokciu wyglądać srebrzysto-białe tablice, łuszcząca się, swędząca i wtopienie się w ciągłym korowej miejscu pęknięty. Leczenie łuszczycy – zjawisko długo i przeprowadził skomplikowany. Jest to terapia miejscowa, fotochemioterapia, fizykoterapii, witaminy, specjalnie diety. Szorstkie kolanka z łagodnym leczeni środkami nawilżającymi, które zmniejszają swędzenie, zmniejszenia zapalenia, zmiękczanie powierzchni łuszczenie łuszczycy. Uruchamiając postać choroby są wykorzystywane kortykosteroidów leki. Łuszczyca jest nieuleczalna, więc skuteczna jest terapia, która może wprowadzić choroby w długim okresie remisji.

atopowe zapalenie skóry

Choroba jest znaczna akumulacja małych trądzik, towarzyszy silny świąd. Skóra zaczyna być porysowany, powodując jego uszkodzenia mechaniczne. rozwój zapalenia przyczyną może być kontakt z niektórych alergenów lub silnych toksyn. W większości przypadków reakcja ta zachodzi w domowych chemikaliów, pyłów, środków spożywczych, kosmetyków, środków farmaceutycznych. Rozwiązać problem poprzez pozbycie alergenu. Jeśli jest to niemożliwe, aby określić konkretny powód, który spowodował wystąpienie reakcji alergicznej, zalecane jest, aby szukać pomocy medycznej i dostarczać odpowiednich analiz.

grzyb

Wysypka na łokciach mogą być oznaką infekcji grzybiczej – choroba grzybowa. Patogen jest zwykle woli „załatwić” w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności: okolicę pachwiny, pachy, przestrzeń między palcami. Jeśli silna stymulacja choroby jest w stanie rozprzestrzeniać się po całym organizmie, wpływając tym zgina łokcie. Grzybica przejawia owalne płaty czerwonawo małej trądziku, który później okazał się białawy płytki.

ziarniniak obrączkowaty

Przewlekła choroba częściej dotyka dzieci i młodzieży populacji; często objawia się u młodych dziewcząt. To wygląda jak podskórne guzki jak małe pryszcze. Choroba, która jest uważana za przyczynę dziedziczności, nie należą do kategorii niebezpieczne i może zdać sobie.

Świerzb i wypryski

Trądzik na łokciu jasnym kolorze czerwonym, wypełniony cieczą i roztargnieniu umieszczone liczne i czasami scalić? Czynnik ten jest pasożytniczą chorobę skóry, swędzenie roztoczy. Trądzik swędzenie nieznośnie swędzenie, szczególnie w nocy. Podczas świerzb lek terapia powinna być traktowana nie tylko do obszarów dotkniętych, ale także cała powierzchnia skóry. Pacjent w tym okresie zakazane jest podjąć zabiegi wodne.

Dosyć nieprzyjemna choroba jest wyprysk, który objawia się na skórze licznych małych wyprysków. Wysypka może pojawić się na łokciach, pod górną warstwę naskórka. To małe pęcherzyki z płynem, okresowo wybuchnąć i spowodować poważne swędzenie i łuszczenie się. miejsc zmiany mogą krwawić i przyciągnąć uwagę różnych drobnoustrojów. W tym przypadku, przed odwiedzenie że stężenie miejsce zmian skórnych należy umyć i wytrzeć dezynfekującego należy skonsultować się z lekarzem.

Może wpływać na sześcienne strefę i chorób zakaźnych. Tak więc, gdy ciało odra, w tym łokciach, pokryte licznymi czerwonawe plamy, krosty ospy wietrznej wypełnione cieczą.

Treat – tylko kompleks

Po pozbyciu się trądziku na łokciach ważne, aby zrozumieć, że leczenie powinno być kompleksowe, ponieważ skórne objawy mogą być tylko wynikiem procesów zapalnych zachodzących w organizmie. W tym przypadku, należy zasięgnąć porady lekarskiej, aby określić przyczynę trądziku oraz ich lokalizację w okolicy łokcia. Prawidłowa diagnoza rozpocznie leczenie odpowiednimi lekami (pigułki, kremy, balsamy, maski, antybiotyki, itp).

środki zapobiegawcze

Jako środków zapobiegawczych, mających na celu zapobieganie wygląd trądzik na łokciach, zaleca się:

  • gdy poszukiwania nie nadmiernie załadować łokcie;
  • monitorować stan skóry w okolicy łokcia, zawsze stosować peeling złuszczający i odżywcze kremy;
  • uszkodzić obsługiwać żadnych antyseptyczne łokieć;
  • przestrzegać higieny osobistej, aby uniknąć zakażenia grzybem lub świerzb.

Leczenie łokcie tradycyjnych metod

Skóra na łokciach, jak każda inna część ciała powinna wyglądać pięknie. Tradycyjna medycyna zaleca stosowanie środków domu, z których najczęściej jest sok z aloesu. musi ona być stosowana do uszkodzonych obszarów.

Skuteczna maska soku cytryny, tłuszczu śmietany, a krem z nadtlenkiem wodoru, wykonane na łyżeczce. Te składniki powinny być mieszane i uzyskaną kompozycję nakłada się na wstępnie parze kolanka przez pół godziny. Po płukaniu z ciepłą wodą i zanurzać nawilżających skórę.

W starych kolanko chropowata cebula strefa zastosowano zawiesinę, że ogrzewa się w ciągu 15 minut. Znamienne działanie lecznicze maska ziemniaczana, która wymaga ruszt 2 małe ziemniaki. Otrzymaną masę połączony z 2 łyżeczki miodu, dobrze wymieszać, stosuje się do strefy śrubowym i zamka. Po 30 min, płukanie gorącą wodą, suche i odtłuszczone smarowane odżywczy krem.