202 Shares 5138 views

Rotko Mark. Obrazy w stylu abstrakcyjnego ekspresjonizmu

Abstract Art, nieobiektywne obraz nie może być zimno analiza trzeźwy. Twórczość artysty jako Rothko, Marka, którego obrazy nie zawierają wskazówkę obiektów z realnego świata – streszczenie sztuki w najczystszej postaci. Logika i poszukiwanie zwykłych analogii może wpływać na percepcję widza w sposobie wyrażania Rothko, w poszukiwaniu których artysta przeszedł długą i trudną drogę.

Znajdź swoją drogę

Markus Yakovlevich Rotkovich urodził się w 1903 roku w miejscowości prowincji Dvinsk Witebsku (obecnie łotewski Daugavpils). Po 10 latach, jego rodzina wyemigrowała do Ameryki, i musiał przejść przez wiele prób życia. Nie od razu znaleźć swoją drogę w życiu, przypadkowo wpadł w środowisku artystycznym. W 30-40-tych ubiegłego wieku, to USA stał się ośrodkiem sztuki awangardowej – tutaj zostały wyparte z abstrakcyjnych artystów totalitarnych państw Europy.

W 1938 roku artystka otrzymała nazwę Rotko Mark. Obrazy z tego okresu, stworzył pod wpływem cubofuturists Mark Weber (1881-1961) i surrealisty Arshile Gorkiego (1904-1948). Znajdź swoją drogę u Rothko trwało długo. Przeszedł okresy entuzjazmu i malarstwa figuratywnego: portrety i krajobrazy ( „Kobieta szycia”, 1935, „W metrze”, 1938). Surrealistyczne motywy w swojej pracy zintensyfikowane poprzez przeciągnięcie nowe idee filozoficzne: zainteresowanie w nieświadomości, do wewnętrznego świata jednostki, do automatyzmu ekspresji emocji i wrażeń.

Po pierwsze, era Wielkiego Kryzysu, wówczas przeczucie nowej wojny światowej stworzył atmosferę społeczną, w której stracił tradycyjnych zabytków. Artystka poszukuje wsparcia w mitologicznych tematów ( „Antigone”, 1941 „hierarchiczne ptak”, 1945), a następnie dochodzi do całkowicie nieobiektywny malarstwa.

Od wczesnych lat 50-tych w końcu tworzą takie zjawiska artystyczne jak Rothko. Mark, którego zdjęcia były dwa lub trzy równoległe wąski prostokąt, znalazł swój własny sposób. Malarstwo pól koloru – taka definicja znaleźć krytykę sposobu Rothko.

Prosta forma do skomplikowanych pomysłów

Sam artysta nie chciał wytłumaczyć jego zdjęcie i nie będzie tolerować, gdy inni nie. Nie próbował ujawnić plan jest więc w salach muzeum, który jest reprezentowany przez Mark Rothko – obrazy z tytułów w postaci numeru seryjnego i daty utworzenia.

On nie mógł przyjąć miano abstrakcjonistą, bo myślał, że jego obrazy odzwierciedlają prawdziwe życie, organizmów żywych, szukając kontaktu z publicznością.

Negatywnie, należał do opinii siebie jako artysty – „kolorysty”, choć zawsze ściśle współpracował z kolorem, nawet ręcznie tarcie pigmentów, osiągając żądaną kolorystykę i fakturę. Co ważniejsze uważa się stosunek masy i objętości bloki, które tworzą jej składu.

Jak malowanie teatru

W młodości chciał Rothko poważnie zaangażować się w dramatycznej sztuki, a prawie udał się do klasy aktorskiej. Jego kompozycje często nazywany dramaty, i łatwo jest scenografia. To może wyjaśniać, inny aspekt wpływem malarstwa Rothko w sprawie publiczności.

Wiele zauważyli nadzwyczajnego zaangażowania w przestrzeni malarskiej. Ekspozycja prac artysta wybrał dim sztuczne światło, prawie zmierzch. Odległość, w których zaleca się, aby oglądać obrazy Rothko ustalony na 18 cali (45 cm). Biorąc pod uwagę wizualne granice drgań z kolorowych klocków, niejednorodność powłoki malarskiej (często wielowarstwowy), można wytłumaczyć występowaniem filmowej przestrzeni kosmicznej, dając bardziej żywe emocje.

Rothko Chapel

Jak ważne było dla artysty malowania na organizację przestrzeni i sposobów postrzegania jego obrazach można zobaczyć z historii swojej pracy nad projektem kaplicy Kościoła w Instytucie w Houston religii. Ogromny mural namalowany na kaplicy, znajduje się w pomieszczeniach zaprojektowanych z uwzględnieniem życzeń Rothko. Mark, którego obrazy w tym przypadku, niemal monochromatyczne, uczestniczył w projektowaniu i oświetlenie pomieszczenia.

Kościół, którego część była kaplica, nie należy do danej religii, a poświęcone Bogu. Medytacja oderwanie od światowego atmosferze wypełnia ośmiokątny halę w źródło światła usytuowane w kopule. W tej sali, i umieszcza Mark Rothko malowania. Zdjęcie pokazuje, co ma silne wrażenie takiej ekspozycji.

Długa droga do uznania

Okoliczności osobiste życiu artysty nie były łatwe. Długie lata biedy, braku wiary w ludzi najbliższych jego talent ogromny wpływ go, więc dziełem Mark Rothko jest mało optymistyczne. Nawet skład jasnych bloków i ciepłe kolory wywołują silne emocje dramatyczna. Ekspresja tragedii w życiu społeczeństwa i każdej jednostki jest nazywany głównym tematem artysty.

Śmierć jako ostatni obraz

W późnych latach 60-tych przyszedł do sławy, pieniędzy, ale ułożone chorobowe, problemy rodzinne. 25 lutego 1970 artysta popełnił samobójstwo przez cięcie żył. Mark Rothko – obrazki, zdjęcia z nim wypełnione wszystkie gazety i czasopisma – podpisał ostatni kawałek jego …

Mówi się, że nie mógł sobie wyobrazić, jak jego obrazy są kupowane tylko do dekoracji wnętrz. Po dwóch latach na celu najdroższych restauracji w Nowym Jorku, Rothko zwrócił zaliczkę i odmówili pracy po wprowadzeniu do żucia bogatych, zerka na jego panelu.

najlepszy na świecie kolekcji sztuki nowoczesnej nie można sobie wyobrazić bez zdjęć, które napisał Mark Rothko. „Orange, Red, Yellow”, „White Center” – dla tych obrazach są wypłacane na aukcji niezliczonych milionów dolarów. Liczby te są szczególnie pobudzają mieszkańców, którzy widzą tylko nieregularnie zacienione miejsca, nie przeszkadza, aby zrobić krok w kierunku nowych idei i emocji. I ile wolności, ile ból serca człowieka i artysty?