394 Shares 1427 views

Zarodka prążkowany: leczenie, rokowanie

Rhabdomyosarcoma odnosi się do formy – mięsaki tkanek miękkich, rak kości i tkanki łącznej. Guz jest najbardziej prawdopodobne w mięśniach dołączonych do kości. Rhabdomyosarcoma – nowotwór pochodzący z mięśni szkieletowych. Zaczynają w dowolnej części ciała lub w kilku miejscach.

Mikroskopowo mięśniakomięsaka prążkowanego dorosłych mają postać wydłużonych lub zaokrąglonych komórek dziwaczne. Bardziej charakterystyczne dla tego nowotworu dzieciństwa.

Typy mięśniakomięsaka prążkowanego

Rhabdomyosarcoma struktury wewnętrzne są podzielone na kategorie:

1. zarodka komórki mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego składa się z okrągłych i wrzecionowaty których cytoplazma badanie pokazuje, wzdłużne lub poprzeczne żłobki. Ten typ mięśniakomięsaka prążkowanego częściej występuje. Wydaje mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego u dzieci i dojrzewania. Znajduje się on w szyi lub głowy, na narządach płciowych, w nosogardzieli. Czułość guzów do radioterapii, ale ma tendencję do szybkiego nawrotu.

2. prążkowanokomórkowy pęcherzykowa składa się z grupy komórek oraz okrągłych, owalnych, które są otoczone przegrodami tkanki łącznej. Dla tego typu nowotworów charakteryzujących się występowaniem na nogach lub ramionach, brzuchu, piersi, odbytu lub narządów płciowych. Często można je znaleźć u młodzieży i dorosłych na kończynach. Rokowanie jest słaba.

3. Skład pleomorficzny prążkowany – polimorficzne wrzecionowate, wstążka, podobny gwiaździste komórki nowotworowe, które mogą pojawić się na nogi lub ręce ludu. Z reguły wzrost prążkowany następuje szybko i nie powoduje bólu i zaburzeń funkcjonalnych. Występuje tylko żyły. Często rosną przez skórę i pokryte ranami, tworząc exophytic, krwawienie guza.

czynniki ryzyka

Wśród czynników środowiskowych znaleźć takie, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia tego nowotworu. Różni się od większości nowotworów mięsakiem mięśni poprzecznie prążkowanych.

Ze względu na fakt, że nie są dokładnie znane przyczyny rozwoju nowotworów, nie możemy dać jakąś radę dla uniknięcia jego formacji. Musimy jednak pamiętać, że przy odpowiednim leczeniu pacjentów z mięśniakomięsaka prążkowanego czasami może być całkowicie wyleczony.

Czynniki ryzyka pojawienia embrionalnego mięśniakomięsaka prążkowanego są takie chorób uwarunkowanych genetycznie:

1. Li Fraumeni zespół jest rzadką chorobą, w której dziedziczonej cechy, uszkodzenie genu gdy brakuje jednego rodzica o wysokiej częstotliwości różne typy nowotworów, powstało. Dziedziczona w tej patologii przesyłane specyficzność reakcji tkanek nowotworowych przy znacznie zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów na początku lat (30 lat).

2. Nerwiakowłókniakowatość Pierwszy typ – najczęstszą chorobą dziedziczną, która powoduje pojawienie się predyspozycją do nowotworów złośliwych.

3. Zespół Beckwith-Wiedemanna – patologii, które charakteryzują się macrosomia, przerost i przepuklina pępkowa. Jest również oczywiste wady dzieci ścianki przedniej części brzucha, przepukliny, noworodkowej hipoglikemii, rozbieżności mięśni rectus.

4. zespół Costello – rzadkie choroby, która charakteryzuje się wad rozwojowych: opóźnienia wzrostu grubej rysami twarzy, zmiany skórne.

5. zespół Noonana – chorobą genetyczną charakteryzującą się niskim wzroście, dla których odchylenia w rozwoju somatycznej. Może on wystąpić w rodzinie lub któregokolwiek z jej członków.

Dzieci, które miały wagę urodzeniową i wzrostu, mają więcej niż inni, ryzyko mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego. Z reguły jednak przyczyny mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego jest nieznany. Oznaką choroby jest pojawienie się guza coraz bardziej.

objawy

Symptomatologia choroby raka jest ustalona. Wymagane natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli dzieci mają wymienione objawy raka:

  • obrzęk lub obrzęk, zwiększenie rozmiaru lub nie mija, czasami bolesne;
  • wyłupiaste oczy;
  • silne bóle głowy;
  • trudności z oddawaniem moczu i defekacji;
  • krwi w moczu;
  • krwawienia z odbytnicy, nosa i gardła.

diagnostyka

Do tej pory opracowano metody określania rhabdomyosarcoma aż do pierwszych objawów jawnych.

Najwcześniejsze objawy raka – miejscowy obrzęk lub stwardnienie, nie powoduje problemów w pierwszym lub bólu. Ten objaw jest charakterystyczny rhabdomyosarcoma, ramion, nóg i tułowia.

Jeżeli guz jest zlokalizowany w obszarze brzucha i w obrębie miednicy mogą powodować ból brzucha, wymioty lub zaparcia. To zarodka prążkowany z przestrzeni zaotrzewnowej. Rzadziej rozwija się w dróg żółciowych, prążkowany powoduje żółtaczkę.

Jeśli istnieje podejrzenie tego nowotworu, konieczne jest przeprowadzenie biopsji, która określi jaką mięśniakomięsaka prążkowanego pochodzi.

W większości przypadków, mięśniakomięsak prążkowany powstaje w obszarach, gdzie jest ona łatwo wykryć, na przykład, do jamy nosowej lub na zewnątrz gałki ocznej. Jeśli wyłupiaste lub wydzieliny z nosa pojawiają się, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem z podejrzeniem guza być zdiagnozowana we wczesnym etapie jego rozwoju. W przypadku, gdy na powierzchni korpusu pojawia się prążkowany, łatwo wykryć bez dokładnego badania. To tak zwane zarodka prążkowany tkanek miękkich.

U 30% chorych z mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego się na wczesnym etapie, gdy może on być całkowicie usunięta. Ale zdecydowana większość pacjentów szczegółowe badanie ujawnia małych przerzutów, których leczenie wymaga obecności chemioterapii.

Zarodka prążkowany, które znajdują się w obszarze jądra często produkowanych w małych dzieci i znaleźć rodziców dziecka podczas mycia. Jeśli występują nowotwory układu moczowego, powodują trudności w oddawaniu moczu lub krwawych wyładowczych – objawy, które nie mogą być ignorowane.

stadium nowotworu

1. Pierwszy etap. Nowotwór może być dowolnej wielkości, lecz nie został on jeszcze przerzuty do węzłów chłonnych, systemu i znajduje się w jednym z korzystnych prognostycznie części ciała:

– oczy lub obszar okołogałkową;

– głowy i szyi (z wyjątkiem tkanki w obszarze mózgu i rdzenia kręgowego);

– Kanały żółci i pęcherzyka żółciowego;

– w macicy lub jąder.

Miejscach poza wymienione, są uważane za niekorzystne obszary.

2. W drugim etapie. Obrzęk jest na niekorzystne strefy (stref których brak w korzystny). Wielkość guza jest mniejszy niż 5 cm, nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne nie wystąpiły.

3. Trzeci etap. Nowotwór znajduje się w nieprzyjaznym dziedzinie i spełnia jeden z następujących warunków:

– wielkość guza mniej niż 5 cm, i to rozłożone w węzłach chłonnych następne;

– guz jest większy niż 5 cm, istnieje ryzyko, że będzie rozłożone do najbliższego węzła limfatycznego.

4. Czwarty etap. Wielkość guza może być cokolwiek, i rozprzestrzenia się do węzłów chłonnych obok. Nastąpił rozprzestrzenianie się raka do odległych obszarów ciała.

grupy ryzyka

Przyporządkowana grupa ryzyka pacjent określa prawdopodobieństwo nawrotu mięśniakomięsaka prążkowanego. Każde dziecko, które otrzymuje pomoc od zarodkowego mięśniakomięsaka prążkowanego, musi otrzymać dodatkową chemioterapię, by stać się mniejsze prawdopodobieństwo nawrotu nowotworu. Zobacz przeciwnowotworowy lek, dawkę i ilość sesji – to wszystko zależy od ryzyka dla każdego dziecka, o którym mowa – niski, średni lub wysoki.

możliwości leczenia

Pacjenci z mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego mogą być traktowane w różny sposób.
Leczenie nowotworów złośliwych obejmuje oddzielne metodologii, które uważa się za tradycyjnym. Inne techniki są w trakcie badań klinicznych. Badania kliniczne uciekają się do poprawy istniejących metod leczenia lub zwiększenie ilości danych z najnowszych metod leczenia pacjentów z mięśniakomięsaka prążkowanego. Jeżeli w wyniku badań klinicznych wynika, że nowe metody leczenia są lepsze od tradycyjnych, nowe leczenie idzie do kategorii tradycyjnych.

Ponieważ nowotwory złośliwe często pojawiają się w różnych częściach ciała, przykłada dużą liczbę zabiegów. Leczenie mięśniakomięsaka prążkowanego u dzieci nadzorowanych przez onkologa pediatrii.

Wśród metod leczenia, istnieją pewne, że może powodować działania niepożądane, nawet gdy leczenie minęło od dłuższego czasu.

chirurgia

Sposób chirurgiczny lub usunięcie nowotworu jest szeroko stosowana w leczeniu mięsaka prążkowanokomórkowego. Operacja ta nazywana jest „szerokie miejscowe wycięcie”. Ta ingerencja jest usunięcie części guza i otaczającą tkankę wraz z węzłów chłonnych, co wpływa także mięśniakomięsaka prążkowanego. Leczenie czasami jest wykonanie kilku operacji. Decyzję w sprawie powołania i funkcjonowania tego typu zależy od następujących czynników:

– miejsce oryginalnej lokalizacji guza;

– wszelkie funkcje podrzędne ciała dotkniętego guza;

– odpowiedź nowotworu na radioterapię lub chemioterapię, które mogą być użyte w pierwszej kolejności.

Większość z usuwaniem dzieci z całej objętości guza przez zabiegu nie jest możliwe.

Zarodkowy mięśniakomięsak prążkowany tkanek miękkich wydaje się być utworzone w różnych miejscach ciała, z których każdy wymaga swoje działanie. interwencja chirurgiczna jest wskazana w przypadku genitalia rhabdomyosarcoma lub oczu, jeśli biopsja potwierdziła diagnozę. Przed operacja może być przypisany do chemioterapii lub radioterapii, aby zmniejszyć duże guzy, które nie mogą być eksploatowane, aby uprościć zadanie usunięcie raka.

Nawet jeśli lekarz nie można usunąć całego nowotworu, pacjenci na koniec operacji powinny być poddane chemioterapii powstrzymać komórki nowotworowe, żeby żyć. W połączeniu z chemioterapią, stosuje się radioterapię. Leczenie mające na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby nazywa się leczenie uzupełniające.

radioterapia

Z tego typu stosowanej terapii rentgenowskie lub inne promieniowanie. radioterapia skierowana na coś, do zabijania komórek nowotworowych lub zatrzymać jej wzrost. Jego zastosowanie w medycynie odkryli dwa sposoby radioterapii – zewnętrzne i wewnętrzne.

Zewnętrzne źródło promieniowania używa się poza ciałem ludzkim napromieniowanie guza. Wewnętrzna radioterapii lub brachyterapii naświetla guz z umieszczenia substancji promieniotwórczych w bezpośrednim sąsiedztwie wewnątrz ludzkiego ciała. Stosowany jest do leczenia raka pęcherza moczowego, głowy i szyi, raka prostaty, sromu.

Rodzaj leczenia i dawki promieniowania określony przez wiek dziecka i od rodzaju guza, jego pierwotnej lokalizacji, ale także w obecności resztkowego guza i stopniem guza rejestrowania najbliższej węzłów chłonnych po zabiegu.

chemoterapia

Ten rodzaj leczenia raka, który używa leków, aby zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. leki chemioterapii pomaga zabić tych komórek lub w celu uniknięcia ich podział. Ogólnoustrojowej chemioterapii leki podawane są doustnie lub dożylnie lub domięśniowo. Przybywając w krwi, leki wpływają na komórki nowotworowe w całym ciele. Gdy regionalne leki do chemioterapii są wstrzykiwane bezpośrednio do narządów i jam ciała, a także w płynie mózgowo-rdzeniowym. Połączenie chemioterapii jest często używany, które to leczenie, że stosuje się więcej niż jeden lek przeciwrakowy. Sposób chemioterapia jest wybrana w zależności od rodzaju i stadium rozwoju nowotworu.

Chemioterapia jest wyświetlany dla każdego dziecka, który jest leczony na mięśniakomięsaka prążkowanego. To pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Wybór leku, dawka i liczba procedur określonych grup ryzyka prążkowany.

Nowe zabiegi

Nowe rodzaje leczenia mięśniakomięsaka prążkowanego, uboczny test:

  • Duże dawki chemioterapii w połączeniu z przeprowadzenia przeszczepu komórek macierzystych. Metoda pozwala na organizowanie wymiany komórek krwiotwórczych, które są niszczone w trakcie leczenia raka. Niedojrzałe krwinki zostały usunięte przed obróbką szpiku kostnego lub krwi pacjenta i zachowane. Pod koniec chemioterapii raskonserviruyut konserwowanego komórek macierzystych i zawraca do pacjenta przez wlew. Tak więc komórki z krwi do regeneracji.
  • Immunoterapia. Podczas tego rodzaju leczenia w walce z rakiem stosując system immunologiczny pacjenta. Leki podawane są do poprawy lub przywrócić naturalne mechanizmy obronne przed rakiem. Zabieg ten jest nazywany Biotherapy nowotworów.
  • Terapia celowana. Ten typ leczenia jest skierowana na przerzuty. Terapia celowana jest oparta na wykorzystaniu specyficznych przeciwciał, które wiążą się z komórkami nowotworowymi. Przeciwciała te są podobne do konwencjonalnych przeciwciała ludzkiego. Tym samym stanowią one high-tech lek. Dzięki terapii celowanej w leczeniu „chemii” można znaleźć tylko atakować komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych komórek. Gdy prążkowany na inhibitory angiogenezy są stosowane w terapii docelowej. Leki te zapobiegają tworzeniu naczyń krwionośnych w guzach. Prowadzi to do tego, że pozbawiają i ograniczniki wzrostu nowotworu. inhibitory angiogenezy i monoklonalne przeciwciała – rodzaje leków w badaniach klinicznych do sterowania mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego.