779 Shares 4779 views

Sprzęt dla bydła: Opis, funkcje i opinii

Zdarzenia uboju bydło i dalszej obróbki mięsa, otrzymany kompleks i wieloetapowy proces. Technologii obejmuje aktywacji specjalistycznego sprzętu, który obejmuje jednostki chłodzenia, pamięci i zachowania tusz. Nowoczesne urządzenia i linie produkcyjne pozwalają organizować produkcję praktycznie bezodpadowych z wykorzystania przez surowców. Co do zasady, do uboju zwierząt gospodarskich sprzętu używanego do montażu poszczególnych pomieszczeń. Ale ostatnio coraz większą popularnością i modułową roślinę, która już dostarczone wyposażenie techniczne wymagane dla jednostek przeznaczonych do uboju. Obiekty te stanowią ubój elementów, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i minimalizacji kosztów.

Sprzęt do ogłuszenia

Do ogłuszania przy użyciu specjalnych skrzynek. Z reguły są one przeznaczone do pracy ze świniami. Jako materiału do konstrukcji ze stali nierdzewnej. Standardowe wymiary pola mają następujące właściwości: długość 162 cm, 175 cm wysokości i 75 cm szerokości. Takie urządzenia do świń posiada masę nie więcej niż 200 kg, dzięki czemu osoby paralizatory o wadze 140 kg. Boks Praca odbywa się w następujący sposób:

 • Świnie podawane do uboju, po czym pokrywa jest zamknięta.
 • Za pomocą specjalnych kleszczy wykonane oszałamiające.
 • Skrzynka dźwignia jest usuwana z zamkiem.
 • Tusza automatycznie wypada z okna w rzeźni.

Korzyści z takich modeli jest przypisana do ogłuszania mało wymagające w opiece. Oczywiście, po każdym razie powinno produkować gruntownego czyszczenia, ale ze względu na prostą konstrukcję, działania te nie powodują żadnych problemów. Po tej operacji do ogłuszania urządzenia aktywowany ubój świń innych typów. W szczególności, elementy techniczne można stosować do wstępnej obróbki bydła.

Sklep przetwórstwa pierwotnego

Małe przedsiębiorstwa przetwórstwa mięsnego zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na dostarczenie kruszywa wysokiej klasy obliczone za wykonanie każdego cyklu przetwarzania z wysoką wydajnością. W takich przypadkach optymalna wstępnej obróbki staje się złożona. Zazwyczaj w takich kompleksach zatęża maszyny, który organizuje mini rzeź. Urządzenia tego typu pozwala na zapewnienie pełnego cyklu przetwarzania. Ponownie, funkcja maszyny jest realizowany z oczekiwaniem minimalizacji kosztów przy użyciu technologii non-odpadów. Innymi słowy, firma dysponuje wszystkich produktów wtórnych. Od przejścia na taką siłą zatrzymuje wiele niską wydajność i niską funkcjonalność. Ale to nie ma zastosowania w nowoczesnych liniach. Po pierwsze, obecność automatycznych urządzeń i maszyn przyspiesza przetwarzanie. Po drugie, rzeźniach dostarczane różne rodzaje urządzeń, które powinny być rozpatrywane oddzielnie.

Opcje mini-masakra

Kompleks przetwarzania urządzenia składa się z kilku rodzajów urządzeń. W rzeczywistości, każda maszyna jest małą linią, wykonując ściśle ich funkcji przetwarzania. Na przykład, urządzenia do uboju „bydła” w złożonym systemie przetwarzania, przedstawionego w następujących urządzeń:

 • Odgałęzienie do ogłuszania, co zapewnia pułapkę na głowę i podajnika.
 • Skinner typu platforma podnosząca z bębnem.
 • Nutrovochnaya bazowej do odbiornika w jelitach.
 • Podnieść do wykonywania ćwiartowania.
 • Urządzenie do produkcji tuszu na fałszywe ścieżki.
 • Wagi torze.
 • tunel chłodzący.
 • Waga (zwykle dostarczany jako opcja).
 • Piła taśmowa.

Oczywiście układ może zawierać także inne jednostki, ale w tym przypadku uważa się za standardowy zestaw pierwotnych środków przetwórczych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na podobieństwo linii z przedziałami branżowych przeznaczonych do uboju. Nawet w urządzeniach o konfiguracji minimalnej do uboju „bydło” umożliwia nie tylko podstawowe operacje, ale także procedur wspomagających – takich jak te związane z tego samego przetwarzania odpadów.

Kompleks cechy „RNC”

Modułowy przewód może być przystosowana do pracy z różnym stopniem skuteczności, pozwalające zapewnić uboju przy średniej prędkości do 5 sztuk na godzinę. Takie złożone „RNC” będzie posiadać następujące cechy:

 • Waga – 14 ton.
 • Wymiary – 1220h244h554 zobaczyć.
 • Wymagania sieciowe – 380 V, pod warunkiem suchego związku kontaktu.
 • Pobór mocy w lecie – 24 kW / h.
 • Zużycie energii w zimie – 28 kW / h.
 • Ciśnienie wody – z minimalnym poziomie 2 MPa.
 • Połączenie wielkości ścieków – 11 cm.

Systemy modułowe są wykonane z tych samych elementów jak tradycyjne zakładach przetwórstwa mięsnego. Nowoczesne urządzenia do uboju i przetwarzania pierwotnego jest ściśle związana z maszyn i urządzeń do usuwania skór i patroszenia. Ten high-tech maszyny, które są wyposażone w czujniki auto-poprawne, wiarygodne, odważników i innych przydatnych opcji.

Techniczne biura wsparcia rzeźnia

Zwykle są cztery gałęzie, w którym operacje wykonywane są na wspaniałym, uboju i dalszej obróbki mięsa i odpadów. Główną gałąź zawiera wspomniany już do ogłuszania polu sprzętu bezpośrednio na urządzeniu ubój elektrooglushayuschee, jak również zbiornik poparzeniem. Następuje przez obszar, w którym przeprowadza się przetwarzanie odpadów jelitowej. Jego wyposażenie obejmuje urządzenia do ekstrakcji jelit i tabeli procesu. W niektórych przedsiębiorstwach zapewnia również biura, gdzie potrawy. Są ustalone specjalne kadzie, wózki, technologia ta sama tabela i czajniki.

Prawie w każdym etapie procesu jest możliwe tworzenie tłuszczu. Do swojej kolekcji mogą być dostarczone różne urządzenia, ale najskuteczniejszym rozwiązaniem byłoby dział organizacja pocie tłuszczu z odpowiednimi maszynami. Należy zauważyć, że sprzęt dla ubojni, podzieloną w kilku biurach, trwa dłużej i wymaga mniej konserwacji. Ale aby osiągnąć te korzyści w praktyce można osiągnąć tylko pod warunkiem racjonalnego zagospodarowania przestrzennego miejsca w przedsiębiorstwie.

Opinie właścicieli do sprzętu ubojowej

Zazwyczaj opinie o samochodach znanych producentów podtrzymujące. Sprzęt właściciele zwrócić uwagę na wysoką funkcjonalność, trwałość i wydajność. Nawiasem mówiąc, obecne modele są dostarczane z epidemią rodzaju systemów elektronicznych i zautomatyzowanych urządzeń. Takie wyposażenie dla bydła, oczywiście, zwiększa szybkość i jakość, ale w przypadku awarii będzie musiał przygotować poważną sumę na remont. Mimo to, użytkownicy tych liniach mówić o serwisowania specjalistycznego sprzętu tech. Ale warto jest kosztowne i wymaga bardziej ostrożne podejście do treści.

Recenzje warsztatów modułowych

Kompletne linie mają tę zaletę, zwartość, optymalizacja procesów recyklingu i w pewnych przypadkach różne ekonomiczne w eksploatacji. Jednakże, zgodnie z właścicielami zakładów modułowych, urządzenia do uboju są ściśle powiązane ze sobą oraz z awarii jednego urządzenia przez cały cykl zatrzymuje. Jednak takie zjawiska zależy od wyposażenia i konfiguracji poszczególnych mini-masakra. Ponadto takie ryzyka są objęte bloki mobilność i racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli mówimy o kosztach, to w niektórych przypadkach wyższe niż koszty wyposażenia konwencjonalnej instalacji.

Ile kosztuje sprzęt?

cena korytarz jest dość obszerna, a sam sprzęt jest zróżnicowana. Najniższy poziom jest reprezentowany przez poszczególnych urządzeń i przyrządów. To początkowe wyposażenie dla bydła, których ceny mogą być o 30-50 tys. RUB. Jeśli mówimy o dodatkowych urządzeń w postaci haków i czyszczących, są one szacowane na 5-10 tys. RUB.

Jest oczywiste, że modułowe linie uboju oceniane są w dużych ilościach. W środkowym zakresie można mówić o 2-3 mln rubli. Jednak wszystko zależy od konfiguracji, dodatkowych urządzeń, funkcjonalność i wydajność mini-warsztaty. Na przykład, najdroższe jest uważany automatyczne urządzenia do uboju – w tym przypadku wzrost cen na 3-3,5 mln rubli. w jednym serwisie.

wniosek

Jako producent mięsa, jak i przedsiębiorców, których działalność jest związana z polem, organizacja techniczna uboju nie przedstawia żadnych trudności. Najważniejsze – w celu identyfikacji konkretnych zadań w przedsiębiorstwie, aby znaleźć odpowiednią nieruchomość i obliczyć linię obsługiwać komunikację. Trudności mogą wynikać z działalności nieopłacalna. Ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko urządzenia dla ubojni, ale również produkty, które będą wytwarzane z nim. Nic dziwnego, że wielu producentów zaznaczyć wagę roślin bezodpadowych. Jeśli prawidłowo obliczyć moc masakry, zakres możliwych działań i organizowanie warunków dla prawidłowego przechowywania surowców, prawdopodobieństwo sukcesu firmy znacznie wzrośnie. Ale te kwestie powinny być kierowane nawet przed wolą inwestować w sprzęt, czy to indywidualnie czy maszyna w pełni wyposażona modułowa linia.