594 Shares 6581 views

pomidorów odmiany oporne na zarazę ziemniaczaną, zapewnia wysoką wydajność

Uprawy warzyw w łóżkach, każdy stara się osiągnąć maksymalną wydajność. Ale bezskutecznie wybranych odmian roślin, niewłaściwej pielęgnacji i wszelkiego rodzaju choroby neguje nasze oczekiwania. A jeśli dwóch pierwszych punktów – jest to kwestia doświadczenia, że choroba roślin jest znacznie bardziej skomplikowana. Nie jest tajemnicą, że bakterie z zadziwiającą prędkością, aby dostosować się do pestycydów i środków chemicznych. A jeden lek, który skutecznie walczył infekcji, wpływając warzyw, kilka lat temu, teraz staje się nieskuteczne. To z pewnością nie jest przekonany tylko ogrodników, którzy uprawiają pomidory. Ile wysiłku i nerwów położono w zwalczaniu różnych chorób pomidora, które trzeba powiedzieć, bardzo wiele. Jedną z takich chorób jest zaraza roślin. Być może nie jest ogrodnikiem, nie mają do czynienia z tego zakażenia i nie zadawać pytania na temat tego, czy są pomidory, które są odporne na zarazę ziemniaczaną. Co można powiedzieć z przekonaniem, „tak”!

Zaraza ziemniaczana: przyczyny chorób roślin

Przed rozpoczęciem rozmów na temat odmian pomidorów, inne mniej podatne na tę chorobę, należy przypomnieć, że warunki, w których najczęściej rozwija i jakie środki zapobiegawcze powinny być stosowane. Po pierwsze, zaraza – choroba grzybowa, więc wystarczy tylko jeden spory, które spadło na roślinach Bush natychmiast złapany całą plantację. Ta infekcja nie lubi światła słonecznego, ale kocha cieniu, mokry i chłodny. Dlatego, aby chronić rośliny przed tą chorobą, nie należy umieszczać krzaki pomidorów bardzo blisko siebie, stale wyciąć stare liście i spróbuj podlewać je pod krzakiem. Więc wiele razy, zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia Phytophthora. Wraz z nadejściem nocy, gdy temperatura nie przekracza 10 stopni, posypać warzywa o szczególnych rozwiązaniach, dobry wybór jest bardzo szeroki w wyspecjalizowanych sklepach. Można powiedzieć, że odmiany pomidorów odpornych na zarazę ziemniaczaną, – te, które dają wczesny plon. Choroba po prostu nie mają czasu, aby się rozwijać. Ale ci rolnicy, którzy nie są przekonani, że fakt, możemy się radować! Fakt, że obecny wybór nie jest na miejscu, a naukowcy wciąż poszukują rozwiązania tego problemu: każdego roku na rynku istnieją odmiany pomidorów odpornych na zarazę ziemniaczaną. Zawsze można podnieść nasiona, które są odpowiednie dla gleb i warunków uprawy.

Uwaga ogrodnik: odmiany pomidorów, odporne na zarazę ziemniaczaną

Poniżej przedstawiamy niektóre odmiany pomidorów, które są mniej podatne na choroby takie jak zarazy.

Oak – zdeterminowany odmiana, czyli niewymiarowe. Tuleja rośnie do 90 cm wysokości. Uprawy mogą być zbierane już w 75 dni po posadzeniu roślin. Owoce są małe, około stu gramów każda. Kolor jasnoczerwony pomidorów na szczycie owocu znajduje się zielonkawe plamy w postaci liści dębu.

Pomarańczowy cud – ta odmiana jest również wyznacznikiem. Na wysokości dorasta do 1 metra. Owoce dojrzewają w 2,5 miesiąca po posadzeniu roślin w ziemi. Pomidory są okrągłe, lekko spłaszczone i mają jasny kolor pomarańczowy. Ta odmiana pomidorów zawiera zwiększoną ilość beta-karoten.

Nieokreślone odmian pomidorów odpornych na zarazę ziemniaczaną

Szklarnie są zwykle uprawiane pomidory wysokich krzewów, w celu zaoszczędzenia miejsca. Poniżej są nieokreślone odmian pomidorów odpornych na zarazę ziemniaczaną

Tatiana – bardzo wysoki odmiany. Wysokość krzewu sięga trzech metrów. Dojrzewania następuje w ciągu 100 dni po wschodach. Owoce w racemes, każdy jest 5-7 sztuk. Pomidory są bardzo duże, każdy z nich do 400 gramów.

Cardinal – krzew wysokości 2 metrów. Dojrzewanie zachodzi w ciągu 80 dni. Owoce są duże, jasne szkarłatny kolor. Liście są delikatne i kompaktowe.

W artykule przedstawiono niektóre z odmian pomidorów odpornych na zarazę ziemniaczaną i jak radzić sobie z tą plagą. Dobrych zbiorów!