418 Shares 2961 views

Co to jest zasada drukowania drukarek atramentowych i laserowych? Jak drukować na drukarce atramentowej

Trudno jest wyobrazić sobie współczesne życie bez drukarki. W szkołach, wydrukować skryptu, uniwersytetu – abstrakty, działa – kontrakty, a nawet w domu, jest bardzo konieczne, aby przemieścić przenośnik papieru lub te informacje. Istnieje kilka typów drukarek, są klasyfikowane w zależności od rodzaju druku, format, rozmiar, a nawet rodzaj materiałów drukowanych. Rozważmy drukowania zasadę drukarek atramentowych i laserowych.

Jak drukarkę atramentową

Postaramy się podkreślić zasadę drukarki atramentowej krótko. Jakość druku jest nieco gorsza niż laser. Jednak ich koszt jest znacznie niższy niż w przypadku lasera. Drukarka atramentowa jest idealny do użytku w domu. Jest prosty w obsłudze i łatwy do utrzymania. Zasada drukowania drukarek atramentowych i laserowych są znacząco różne. Przejawia się to w technologii zasilania atramentem i sprzętu w jednostce. Więc pomówmy najpierw o tym, jak drukować na drukarce atramentowej.

Jego zasada działania jest następująca: specjalna matryca obraz tworzy macierz, a następnie odciska się obraz w sieci z wykorzystaniem ciekłego barwników. Innym rodzajem drukarek atramentowych posiada pojemniki, które są zamontowane w specjalnym urządzeniu. W tym przypadku, przy użyciu głowicy drukującej atrament jest dostarczany do matrycy drukującej i dlatego przenosi obraz na papier.

Sposoby przechowywania atramentu, a opierając się na papierze

Istnieją trzy sposoby, aby umieścić farbę na płótnie:

• Metoda piezoelektrycznego;
• Metoda bąbelków gazu;
• Metoda drop-on-demand.

Pierwsza metoda drukowania pozostawia na płótnie kropek tuszu z powodu elementu piezoelektrycznego. Z pomocą rury są kompresowane i dekompresji, zapobiegając niepotrzebny tusz hit papier.

pęcherzyki gazu, nadal znane jako wstrzykiwane pęcherzyków zostawić po sobie ślad w internecie ze względu na wysokie temperatury. Każda dysza matrycy drukującej wyposażona w element grzejny , który jest ogrzewany w ułamku sekundy. Uzyskane pęcherzyki gazu są popychane przez dyszę i przeniesiony na materiał eksploatacyjny.

drop-on-demand metody w procesie wykorzystuje również pęcherzyki gazu. Ale to jest bardziej zoptymalizowana technologia, która znacznie zwiększa szybkość i jakość nowoczesnego druku.

Tusz do drukarek strumieniowych jest przechowywany na dwa sposoby. Istnieje oddzielny zbiornik wyjmowany z którym atrament jest doprowadzany do głowicy drukującej. Drugi sposób przechowywania tuszu wykorzystuje specjalną kasetę, która również znajduje się w głowicy. Aby wymienić kasetę należy wymienić i samego głową.

Dyskusja na temat drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe zyskały dużą popularnością ze względu na możliwość drukowania w kolorze. Podczas drukowania obraz jest utworzony przez superpozycję dwóch barw podstawowych na siebie różnych nasycenia. Zestaw kolorów podstawowych jest skrót CMYK. Obejmuje on żółty, magenta, cyjan i czarny.

Pierwotnie zaproponowany zestaw trzech kolorów, który zawierał wszystkie te kolory inne niż czarny kolorze. Ale narzucanie żółty, cyjan i magenta kolory w 100% nasycenia, nie mógł się czarny. W rezultacie, brązowym lub szarym kolorze. Dlatego zdecydowano się na dodanie czarnego tuszu.

Cechy drukarki atramentowej

Główne parametry drukarki zapewnia jakość hałas pracy, prędkość druku, jakość druku i trwałość.

Właściwości eksploatacyjne drukarki:

 • Proces drukowania – do drukarek atramentowych. Tusz jest doprowadzany poprzez dyszę wylotową, z nadrukiem na płótnie. W odróżnieniu od drukarek igieł, w których stosowanie farby – proces wstrząsy mechaniczne, strumień jest bardzo cicha. Jako drukarka drukuje, nie słyszy, można dostrzec tylko szum silnika, który porusza głowic drukujących. Poziom hałasu nie przekracza 40 dB.
 • Szybkość drukowania z drukarki atramentowej jest znacznie wyższa niż igły. Od tej kwoty zależy także od jakości druku. Zasada drukowania drukarki: im wyższa prędkość, tym gorzej znak. Jeśli zdecydujemy się na druk wysokiej jakości, proces spowalnia i farba stosowana jest bardziej ostrożnie. Średnia prędkość drukowania tej drukarki około 3-5 stron na minutę. Nowsze modele zwiększyły tę liczbę do 9 stron na minutę. Druk kolorowy wymaga trochę więcej czasu.
 • Czcionka – jest to jedna z głównych zalet drukarki atramentowej. czcionki jakości wyświetlacz można porównać tylko z drukarki laserowej. Poprawić jakość druku można osiągnąć dzięki zastosowaniu dobrego papieru. Musi on mieć właściwości szybko się wchłania. Dobry obraz uzyskuje się na papierze o gęstości 60-135g / m². A także, że okazała się papieru do kopiarek o gęstości 80 g / m. Dla szybkiego suszenia tuszu makulatury funkcji podgrzewania. Pomimo faktu, że zasada drukowania drukarek atramentowych i laserowych są całkiem różne, sprzęt wysokiej jakości pozwala na uzyskanie podobnego efektu.
 • Papier. Niestety, drukarka atramentowa nie jest przeznaczony do drukowania na nośnikach walca. I dostać kilka egzemplarzy trzeba użyć wielokrotne drukowanie.

Wady drukowania drukarki atramentowej

Jak wyjaśniono powyżej, drukarki atramentowe ciekły barwnik za pomocą matrycy. Obraz jest utworzona z kropkami. Najdroższa pozycja w drukarce – głowicy drukującej, niektóre firmy mają wbudowane we wkładzie głowicy drukującej, w celu zmniejszenia gabarytów urządzenia. Zasada drukowania drukarek atramentowych i laserowych znacząco różnią się od siebie

Wadą tej drukarki to:

 • Niska prędkość druku.
 • Jeśli drukarka nie była używana przez dłuższy czas, tusz może wyschnąć.
 • Materiały eksploatacyjne są drogie i mały zasób.

Zalety drukującej drukarki atramentowej

 • Atrakcyjna cena, doskonały balans ceny i wydajności.
 • Drukarka ma bardzo skromne rozmiary, co pozwala mu być umieszczone w małym biurze, bez niedogodności dla użytkownika.
 • Kasety są łatwe do wypełnienia siebie, wystarczy kupić farbę i zapoznać się z instrukcją.
 • Możliwość podłączenia systemu stałego zasilania atramentem. Przy wysokim nakładzie, będzie to znacznie obniżyć koszty.
 • Wysoka jakość druku fotograficznego.
 • Szeroki wybór mediów.

Trochę drukarce laserowej

Drukarka laserowa – rodzaj urządzeń do nanoszenia druku tekstu lub obrazów na papierze. Historia tego typu urządzeń jest bardzo nietypowe. I podejście marketingowe, w przeciwieństwie do drukarki atramentowej, tworząc setki pojęć naukowych, które zostały opracowane.

Tylko w roku 1969 firma rozpoczęła Xerox opracowała zasadę drukarka laserowa druk. Kilka lat prowadzonych prac badawczych, wiele sposobów na poprawę istniejącej aparatury użyto. W 1978 roku, pierwsza kopiarka pojawił się na świecie, który używany jest do generowania wiązki laserowej odcisk palca. Drukarka otrzymała ogromne rozmiary, a cena nie jest dozwolone na zakup tego urządzenia do wszystkich zainteresowanych. Po pewnym czasie, rozwój firmy zainteresowanej Canon, a pierwszym biurkowa drukarka laserowa została wydana w 1979 roku. Po wielu firmy optymalizacji podjęcia kopiarki i uwolnienie nowych modeli, ale z zasady drukowania drukarki laserowej nie uległa zmianie.

Jak drukować drukarka laserowa

Otrzymane w ten sposób drukuje się wysoką wydajność. Dla nich nie boi się wilgoci, nie boją na ścieranie i blaknięcie. Obrazy uzyskane w ten sposób, bardzo dobrej jakości i wytrzymałe.

Zasada drukowania drukarki laserowej krótko:

 • Drukarka laserowa obraz nakłada się na płótnie w kilku etapach. Toner (proszek specjalne) topi się pod wpływem ciepła i przylega do papieru.
 • Ściągaczki (specjalny skrobak) usuwa nieużywane toner z napędu bębna w górnictwie.
 • Karonator polaryzuje powierzchni bębna i nadaje się dodatni lub ujemny ładunek za pomocą sił elektrostatycznych.
 • Obraz tworzy się na powierzchni bębna za pomocą wirującego zwierciadła, który kieruje go w żądanym miejscu.
 • Bęben jest przesuwany wzdłuż powierzchni rolki magnetycznej. Wał jest toner, który przylega do bębna tych miejscach, gdzie nie ma opłat.
 • Po bębna potoczyła się po papierze, pozostawiając toner na płótnie.
 • W końcowym etapie papieru pigment rozpyla się na to walcuje się przez piec, w którym substancja pod wpływem stopów wysokotemperaturowych i mocno przylega do papieru.

Zasada drukowania drukarka laserowa ma wiele do czynienia z technologii stosowanej w kserokopiarek.

Kolorowe drukarki laserowe i ich główne różnice

W procesie drukowania na drukarce kolor jest inny niż czarny i biały o wielu kolorach, po zmieszaniu w określonych proporcjach, można odtworzyć wszystkie znane kolorów. W kolorze drukarek laserowych wykorzystać cztery oddzielne przedziały dla każdego koloru tuszu. Jest to główna różnica między nimi.

Drukowanie na drukarce kolorowej obejmuje następujące etapy: analizę obrazu, obraz rastrowy, rozmieszczenie kolorów i odpowiadających im tonerów. Następnie tworzy się podział opłat. Po zakończeniu procedury jest taka sama jak w druku czarno-białego. Arkusz przechodzi przez piec do malowania, w którym tonery stapia się i bezpiecznie uchwycić papier.

Ich zaletą jest fakt, że zasada drukarka laserowa umożliwia drukowanie na bardzo cienkich belek, które odprowadzane niezbędne witryn. W rezultacie otrzymujemy bardzo wysokiej rozdzielczości, wysokiej jakości obraz.

Zalety nowoczesnych drukarek laserowych

Zalety drukarek drukowanie laserowe obejmują:

 • Szybkie drukowanie.
 • Opór, jasność i trwałość wydruków (nie boją wilgotny mikroklimat).
 • Wysoka rozdzielczość obrazu.
 • Niski koszt druku.

Wady drukowania drukarki laserowej

Główne wady drukarek laserowych:

 • Podczas pracy urządzenie wytwarza ozon. Tak, z nim pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 • Wysokie zużycie energii.
 • Puszystość.
 • Wysoki koszt sprzętu

Na podstawie wszystkich zalet i wad, możemy stwierdzić, że drukarki atramentowe są idealne do użytku domowego. Mają rozsądną cenę i niewielkie rozmiary, co jest ważne dla wielu użytkowników.

Drukarka laserowa nadaje się do urzędów i innych instytucji, gdzie dużo czerni i bieli Prędkość drukowania jest ważne i przetwarzania dokumentów.