117 Shares 1423 views

Procesor Intel Core i5: porównanie cech. Płyty główne dla procesorów Intel Core i5

Procesory Intel Core i5 – jednymi z najbardziej popularnych na rynku IT w Rosji i na świecie. W obrębie tej rodziny chipy produkowane, dostosowane do szerokiego zakresu problemów rozwiązanych przez użytkowników. Jakie są specyfika poszczególnych procesorów Intel Core i5? Które z nich są najlepiej przystosowane do rozproszenia?


Ogólne informacje na temat procesorów Core i5

Procesory Intel Core i5, który podsumowuje różne chipy w kilku pokoleniach. Mimo podobieństwa nazw, technologicznie chipy mogą być bardzo różne.

Tak, procesory i5 to pierwsza generacja pojawiła się w 2009 roku. Zostały one dostosowane do „pulpit”, używali rdzeń Lynnfield odpowiadający architekturze Nehalem. Modyfikacja następujące chipy i5 pojawił się w 2010 roku. Dane wykorzystane przez procesory Clarkdale rdzeń moduł przetwarzania grafiki komputerowej został zbudowany w nich. Należy zauważyć, że wióry danych, zgodnie z rozpowszechnione wśród ekspertów IT klasyfikacji, jedno pokolenie.

W 2011 roku, były chipsy Rdzeń i5 z architekturą Sandy Bridge. Główną cechą wyemitowanych w ciągu serii Intel Core i5, pokolenia – pełna integracja z modułem graficznym z chipem kryształu. W 2012 roku nowa linia procesorów – z Ivy Bridge rdzenia. W 2013 roku amerykańska korporacja wydała jak procesory Haswell, z których jeden – Intel Core i5 4070K – szybko stał się szczególnie popularny w środowisku gier, jak to może być, dzięki odblokowanym mnożnikiem, najbardziej skuteczny sposób, aby rozproszyć.

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo specyfiki najnowszej generacji – 3 i 4, procesory Intel Core i5, cechy żetony na architekturze Ivy Bridge i Haswell – jak mogą spełniać wiodącą pozycję amerykańskich korporacji na światowym rynku mikroprocesorów?

Ogólne informacje na temat procesorów Ivy Bridge

Charakterystyka tej grupy procesorów – obecność wielu rdzeni braku wsparcia Hyper-gwintowania Technology, zapewniając wielu wątków, a dostępność pamięci podręcznej na trzecim poziomie 6 Mb. Jak wspomniano przez niektórych ekspertów, przetwórcy obrębie tej rodziny charakteryzują się wysokim stopniem wzajemnego podobieństwa w aspekcie kluczowych cech technologicznych. Na przykład wióry bluszcz mostowe realizowane w procesie technologicznym 22nm, która jest obecna w kryształ typu E1, w którym – 1,4 miliarda tranzystorów.

Główną zaletą nowej linii procesorów – zmodernizowane akcelerator graficzny. Na przykład, moduły, takie jak HD Graphics 2500/4000 stosuje się w serii danych żetonów. Stanowią one wsparcie, zwłaszcza, interfejsy, takie jak DirectX 11 sekundowych wersjach OpenGL 4.0 i OpenCL 1.1. Charakteryzuje się doskonałą wydajność w aspekcie pracy z gier 3D i wymagających aplikacji.

Procesory Ivy Bridge mają high-tech kontrolery pamięci i PCI Express typ magistrali. Zatem, jeżeli płyta główna dla procesorów Intel Core i5 obejmuje wsparcie dla kart graficznych, które używają standardu PCI Express w trzeciej wersji, mikroczipy z tej rodziny przyczyniają się do bardzo wysokich poziomów wydajności komputera. To samo można powiedzieć o rodzaju pamięci DDR3 – oddziaływania między nimi a procesorami Ivy Bridge zapewnia również najwyższą wydajność komputera.

Rozważmy teraz cechy popularnych procesorów w ramach trzeciej generacji Intel Core i5 rodziny. Cechy dane chipowe, w opinii wielu użytkowników, jak i specjalistów IT sugerują żetony jako bardzo wydajnych komponentów sprzętowych, które przyczyniają się do rozwiązywania szerokiej gamy potrzeb użytkowników.

Charakterystyka Core i5-3570K

Procesor uważa się za flagowy w ramach trzeciej generacji. Jest liderem w linii parametrów zegara, i charakteryzuje się użyteczną opcją pod wieloma względami – odblokowanym mnożnikiem. Pozwala to, w szczególności, nie jest łatwo rozproszyć mikrochip. Powyżej możemy zauważyć, że funkcja ta charakteryzuje również procesor Intel Core i5 4570K w najnowszej linii – Haswell. Jednakże, jest to w pełni funkcjonalny. Wielu graczy w ich opinii bardzo pozytywnie mówił o możliwości efektywnego podkręcania. Oglądane układ wyposażony w najbardziej modułu graficznego o wysokiej wydajności – HD Graphics 4000.

Jednakże, istnieje kilka bardziej prosta modyfikacja procesora – Intel Core i5-3570, czyli bez indeksu. Charakteryzuje się ona z kolei brak możliwości korzystania odblokowany mnożnik. Ponadto, jak wynika z opisu jego właściwości, procesor nie posiada najbardziej produktywne wersję modułu graficznego. Zamontowany akcelerator typu graficzne HD 2500 graficzne uzyskując 4.000 modyfikacje wyżej.

Cechy Intel Core 3550

Inną zauważalną modelu Intel Core i5 są opinie, które również bardzo liczna – i5-3550. Procesor ten ma zmniejszoną częstotliwość zegara, a więc nieznacznie wolniej niż w modelu flagowego. Ale różnica jest niewielka – 100 MHz. Dlatego też, przy okazji, a koszt tych procesorów jest prawie taka sama. Jednakże, jako kluczowych cech.

Korzyści Intel Core i5-3470

Należy ona do kategorii modeli low-end pod uwagę zakresie, odpowiednio, wyróżnia się niską ceną. Jednak ogólnie procesorze porównywalnej modyfikacji przewodniej – tak, że ma 4 rdzenie, pamięć cache poziomu trzeciego ma pojemność 6 MB, procesora taktowania większej niż 3 GHz. Jednak w obecnym rodzaju zainstalowanego w mniej wydajnych procesorów graficznych module – grafika 2500 pracujących w tym samym czasie z częstotliwością nieznacznie niższej niż takie same, ale w starszych wersjach procesora.

Intel Core i5-3450 Specyfika

Jest uważany za najmłodszego modelu w danym zakresie. Między nim a powyżej modyfikacji – minimalne różnice, które w rzeczywistości wyrażone częstotliwości zegara. W modyfikacji 3470 jest nieco wyższa. Reszta specyfikacji są takie same chipy.

Recenzje Core i5 trzeciej generacji

Więc, co użytkownicy mówią o Intel Core i5 trzeciej generacji? Porównanie tych modeli, jak zauważył entuzjaści technologii mikroprocesorowej, w rzeczywistości, zredukowana do znalezienia różnic między trzema wskaźnikami – wersja akceleratora graficznego, współczynnik obecność nerazblokirovannogo i częstotliwości. Według właścicieli komputera, na którym zainstalowany jest szczególny układ, nawet jeśli procesor charakteryzuje najniższej częstotliwości, która nie obsługuje odblokowany mnożnik, a nie są tak skuteczne jak analogi, przetwarza harmonogramu – z racji obecności Graphics moduł 2500. Ale w każdym przypadku, w ręce użytkownika trafia narzędzie niezwykle wysokiej wydajności.

Obawy wielu właścicieli PC z procesorem Intel Core i5 – „jak do podkręcania CPU” – sugeruje bardzo prostą odpowiedź: wszystko, co musisz zrobić, to ustawić żądane wartości mnożnika, który jest odblokowany w odpowiednich wersjach chipie.

Żadne inne eksperymenty nie jest wymagane do produkcji, a nie jest to zalecane, aby nie zakłócić naturalną producentem algorytmów obliczeniowych. Należy również rozumieć, że gdy overclocked Core temperatura i5 może znacznie wzrosnąć. Tak więc, należy przejść do wyposażyć mocniejszy cooler procesora.

Cechy Intel Core i5-4430

Przystępujemy do badania specyfiki najnowszej generacji chipów – te, które ustalono rdzeń Haswell. I5-4430 typ procesora może być uważany najmłodszych w podanym zakresie. Charakteryzuje się stosunkowo niską częstotliwość zegara, również nie jest najbardziej pożądaną cechą dla graczy – brak możliwości stworzonych w celu rozproszenia. Jednak w tego typu procesorów – współczynnik pływającej, to znaczy ich częstotliwość zegara jest wybierana automatycznie w komputerze, w zależności od aktualnego obciążenia. Układ posiada wsparcie dla technologii TurboBoost w wersji 2.0.

Korzyści Intel Core i5-4440

Wśród głównych różnic ten procesor i omówione powyżej – różnicę częstotliwości zegara. Odpowiednia wartość dla i5-4440 mikroprocesorowej – 100MHz powyżej. Jako całość, zestawu instrukcji tego samego klucza. W przypadku innych właściwości są identyczne procesory.

Intel Core i5-4460 Specyfika

Ze względu na zwiększoną częstotliwością 100MHz, działa szybciej niż w poprzedniej modyfikacji procesora. Również zestaw instrukcji jest nieco szerszy niż zakres low-end. W innych właściwości są takie same żetonów. Wielu specjalistów IT, jak również entuzjaści technologii mikroprocesorowej, należy rozważyć trzy najbardziej młodszy linii Haswell procesor w tym samym kontekście – jako identycznych urządzeń. W rzeczywistości główną różnicą między nimi – jest częstotliwość zegara, aw niektórych przypadkach – zestaw instrukcji.

Charakterystyka Core i5-4570

Model, który charakteryzuje się tym zajmujące środkową pozycję w rodzinie. Łączy on w sobie praktycznie wszystkie korzyści Core i5 chipy najnowszej linii – takie jak, na przykład, w pełnym wymiarze czasu pracy, TurboBoost zgodności z vPro oraz TXT. W tych układach są obsługiwane przez wszystkich instrukcji dostarczonych przez linię technologiczną.

komputery zasilane z i5-4570 chipie wystarczającą do wykonywania podstawowych zadań użytkownika i grać w gry – ale pod warunkiem, że niezbędne cechy w aspekcie wydajności będzie miał płytę główną dla procesorów Intel Core i5, a także załączoną kartą. Istotnym aspektem – jakość oprogramowania systemowego. Tak więc, na pełnym zaangażowaniu Intel Core i5 opcji sterowników dla wszystkich urządzeń musi być aktualny.

Korzyści Core i5-4670K

Jest to ten sam procesor, który jest tak lubiący graczy. Celem, dla którego wiele osób uważany zakupem chipie Intel Core i5 – przyspieszenie. Można go przeprowadzić, a nawet osiągnąć jednocześnie najwybitniejsze wyniki z odblokowanego mnożnika chipie.

Jednak w niektórych aspektach są uważane za gorsze od poprzedniej modyfikacji układu, w szczególności nie obsługuje standardów vPro oraz TXT, niezbędne, aby zapewnić zwiększoną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem komputerowym. Chip Najważniejsze cechy i5-4570K jest identyczna do poprzedniej modyfikacji. On radzi sobie z grami – ale znowu, pod warunkiem, że wydajność charakteryzuje główną dla procesorów Intel Core i5, a także, co bardzo ważne, gdy karta wideo. Podstawowa metoda przyspieszenia mikrochipową – zwiększenie współczynnika.

Cechy Rdzeń i5-4690

Ten model – w tym ostatni. Można zauważyć, że wszelkie zmiany charakterystyczne wyraźnie rzucają się w oczy w porównaniu z poprzednimi modyfikacjami procesorów w nim. Może tylko częstotliwość zegara jest zwiększona w porównaniu z rdzeniem i5-4570 100 MHz. Ponadto, procesor dodaje wsparcie dla wielu współczesnych wypowiedzi. Ale ogólnie, Intel nie podjął rewolucyjnych kroków w aspekcie modernizacji chipów, jak, zdaje się, że już spełniają kryteria charakteryzujące producenta jako lidera rynku.

Co rozważaliśmy z procesora – najlepszy? Intel Core i5, jak zauważyliśmy na początku artykułu – rodzina wiórów, bardzo różne między sobą. I to nie tylko w aspekcie porównań pokoleń, ale także czasami w tej samej linii. Każdy numer mikroczipa badanych optymalnych rozwiązań dla swoich problemów pod względem ceny i wydajności. Istotne jest to, że na komputerze, na którym zainstalować Intel Core i5, sterowniki urządzeń były najbardziej świeże i dobrej jakości. składnik oprogramowania jest nie mniej ważne, jeśli chodzi o osiągnięcie wysokiej wydajności komputera, niż komponentów sprzętowych.

optymalna płyta

Jakie cechy powinien mieć idealnie płytę główną dla procesorów Intel Core i5? Więc do wszystkich możliwości przewidzianych przez producenta procesora może być w pełni wykorzystany? Eksperci zalecają odpowiedni składnik sprzętowy, który obsługuje chipset Z87 – jest szczególnie przydatna dla użytkowników, którzy chcą przetaktować żetony.

Na przykład, Gigabyte GA-Z87-HD3 – optymalnie nadaje się do takich celów głównej. Intel Core i5 w wersjach dostosowanych do rozproszenia, będą doskonałym narzędziem dla entuzjastów „podkręcania” – z odpowiednim urządzeniem w konstrukcji komputera. Można zauważyć, że ta płyta jest odpowiedni dla wszystkich procesorów, które obsługują standard LGA 1150 – to znaczy, że zwiększa jego funkcjonalność znacznie. Jeśli chodzi o innych użytecznych cech badanego elementu sprzętowego może zapewnić wsparcie dla portów USB 2.0, a także 3.0, kompatybilność z SATA 3. Inną godną uwagi cech płyty głównej GIGABYTE – przewiduje jednoczesne działanie dwóch kart graficznych.

Doskonały wybór dla procesorów i5 typu rdzeń w trzecim pokoleniu – płyta główna MSI H61M-P31 (G3), która jest oparta na chipsecie H61. To musi obsługiwać dwa rodzaje modułów pamięci G.Skill DDR3-1600 o pojemności 4 GB. Jest wsparcie dla kart graficznych o wysokiej wydajności, takich jak HD 7970. Uważany powszechnie stosowanych płyta IT ekspertów w testach wydajności procesorów Intel Core i5 zakresie.

Inne płyta o wysokiej wydajności, które mogą być instalowane procesory z tej rodziny – Gigabyte G1.Sniper 5. charakteryzuje się wystarczająco wysoką cenę – .. około 20 tysięcy rubli, ale tańsze modele nie zawsze są w stanie rozwiązać problemy z wydajnością związane Intel Core i5 procesor. Uwzględniono płyta ze standardu LGA1150, możliwe jest zainstalowanie 4 gniazd pamięci typu DDR3 pracujące z częstotliwością w przedziale od 1333 do 3000 MHz. Jest wsparcie dla standardu SLI / CrossFireX. Ponadto płyta umożliwia składników, które są zgodne z szybkim SATA typu szczelinowego, który pozwala na przesyłanie danych z 6 Gbit / s. Jest wsparcie dla technologii bezprzewodowych.