815 Shares 9674 views

Wiąz na miejscu i bonsai

Chiński wiąz jest bardzo skromny i tworzy bardzo gęste zarośla. z tego powodu, że wraz z klonu kanadyjskiego jest używany do tworzenia sztucznych plantacji. Należy pamiętać, że obie te rośliny mogą rosnąć i kolidować z innymi gatunkami drzew. gatunek wiąz których są bardzo popularne w Rosji, potrzebuje trudne cięcia sanitarnego. Jego stan i należy nie podjęte w celu umożliwienia mu zajmują rozległe obszary, jak można przejść do niekontrolowanego wzrostu. Chiński wiąz jest szeroko stosowany do formowania bonsai, ponieważ znosi częste przycinanie, ale także ze względu na gęste i błyszczące liście, który wygląda bardzo dekoracyjne na małym drzewem.

Chiński wiąz w przyrodzie

W swoim naturalnym środowisku drzewo rośnie dość wysoka – do piętnastu metrów. Uprawne przypadki prawie dwa razy wyższy bardziej rozprowadzania i czasami płacz korony. Obszar jego wzrostu jest bardzo szeroki. Biegnie od Korei i Wschodniej Chin do Kazachstanu i trans. Wcześniej, w różnych częściach obszaru wydzielono dwa gatunki wiązu. W rzeczywistości jest to jeden i ten sam typ (co ustalono za pomocą analizy chromosomów). W niektórych prowincjach Chin niedojrzałe ploby wiąz jako dodatek do sałatek. Są one również wykorzystywane w medycynie ludowej.

Chiński wiąz. Służy do bonsai

Roślina preferuje słoneczne miejsca. Obfitość światła przyczynia się do blasku korony. Ale półcień nie jest znacznie zmniejsza jego gęstość. Letni wiąz mogą być podjęte na ulicę w tym charakterze, w którym dorastał. Ale jest to niezbędne w celu zapewnienia, że suche powietrze nie szkodzi drzewko. Elm toleruje mroźne zimy. wzrost pędów rozpoczyna się, gdy temperatura jest dziesięć stopni Celsjusza. Optymalne oświetlenie pomaga zapewnić, że utworzone szczeliny nie długo – to sprawia, że roślina bardziej dekoracyjne. Bonsai należy chronić przed przeciągami i wiatrem. W okresie wegetacji wiązu wymaga regularnego podlewania po przycinaniu – bardziej umiarkowany, a zimą w ogóle jest bardzo ograniczony. Specjalne nawożenie nawozami organicznymi powinny być wykonywane co dwa tygodnie. Początkowo podstawą do podjęcia lepiej wiąz wystarczająco porowata kwaśny i pożywne. Zgnił kompostu z piaskiem i gruzem pasują idealnie. Trzeba przesadzać rośliny raz na cztery lata. Zrobić to lepiej na wiosnę. Podczas przeszczepu trzeba delikatnie wyjąć jedną trzecią systemu korzeniowego. Aby to zrobić, trzeba rozplątać korzenie i starannie kontrolowane. Przycinanie powinno podlegać najbardziej zużyte i starej części z nich.

Szkodniki i choroby wiąz

Chrząszcze, Świdry może spowodować nieodwracalne uszkodzenie drzewko, jeśli czas nie niszczy larwy. Aby to zrobić, trzeba kupić specjalny środek owadobójczy. Z rodzimych narzędzi bonsai może być chory. Z czerwone roztoczy dostarczenie prostego spryskiwanie wodą. grzybicy, choć nie typowe dla wiązu, ale może poważnie uszkodzić drzewa. Skręconych liści i rdza zepsuje piękno rośliny. W celu wyeliminowania grzyba konieczne jest użycie specjalnego środka grzybobójczego i równolegle usunąć uszkodzoną część wiązu.