778 Shares 2700 views

Jak określić wiek żółwia lądowego? Dwa proste sposoby

Właściciele proszą o jak stare swoim zwierzakiem, w przypadkach, gdy ma je w ręce przypadkowych ludzi. Aby dowiedzieć się, jak określić wiek żółwi, konieczne jest poznanie struktury ich pancerza.

Żółwie w przyrodzie

Po pierwsze, zapoznać się z żółwia, bo wcześniej skończyć w domu jest gad, powinien przynajmniej wiedzieć trochę o nim. Tak więc, żółw, jest to również Azji Środkowej, jest step. Chociaż ona i nazywane step, ale rodzimy siedliska tego gatunku są pustynie Azji Środkowej.

feed żółw na pokarmu roślinnego. Zima hibernacji. Dojrzałość płciowa występuje w wieku około dziesięciu. Samica składa jaja kilka, ale nie wszystkie na raz, w odstępie dwóch dni. Noworodki robaki mają długość 30 mm. Co ciekawe, właśnie urodziła, natychmiast nory w ziemi, gdzie spędzają zimę i wyskoczyć do woli.

Struktura żółwia

Ten gad ma cztery kończyny, przednia z nich – tetradigitate. Carapace zaokrąglone i krótkie, jego kolor może być różne odcienie żółto-brązowy lub żółto-zielone, brązowe lub czarne plamy na każdej płytce. Kolor ten umożliwia doskonałą maskę wśród piasku i suchej trawy.

Jak określić wiek ziemi żółwia? Jednym ze sposobów – na klapach jego skorupy. Składa się z pancerza (grzbietowej) i plastron (brzusznej). W noworodka żółwie skorupy jest miękki, to stopniowo twardnieje. PLASTRON podzielony na klapkach 16. Carapace ma 13 klapek środkowych usytuowane poprzecznie dodatkowych 25 i mniejsze rozmiary.

Na tarczy pancerza ma rowki, które przypominają kręgi na odcinku drzewa. Teraz, nie wiesz jak określić wiek żółwia lądowego? Tak, dokładnie tak samo jak na wiek drzewa – pierścieni.

Ustalenie wiek żółwia na dwa sposoby

Tak więc, pierwszym sposobem, jak określić wiek żółwia lądowego – koncentrycznych pierścieni. Są one wyświetlane na desce rozdzielczej małych żółwi w pierwszym roku życia. Iw pierwszych dwóch latach ich wzrost jest bardzo intensywny, rowek na obudowie pojawia się po 3-6 miesiącach, a następnie – 1 lub 2 pierścienie rocznie. Jak stary jest stary przedstawicieli tego gatunku jest trudne do opanowania, ponieważ pancerz staje się gładka, a rowki nie jest prawie niewidoczne.

Odpowiedź jest bardziej dokładna, można policzyć pierścienie na 3-5 płyt, a następnie obliczyć średnią. Ta metoda nie daje doskonały efekt, ponieważ żółwie domowe nie są sposobem na życie, zarówno w środowisku naturalnym.

Wielki wpływ na ich rozwój mają warunków przetrzymywania i czy śpią w zimie. Pet żółwie długo przed osiągnięciem dojrzałości płciowej niż ich krewnych żyjących w środowisku naturalnym, a żyją dłużej (do 20, a przy sprzyjających warunkach, a nawet do 30 lat).

Jest jeszcze inny sposób, jak określić wiek żółwia lądowego. Aby to zrobić, należy zmierzyć długość linii pancerza. Wiadomo, że do dziesięciu lat, te gady rosną wystarczająco szybko. Po osiągnięciu długość około 18-20 cm wzrostu spowalnia i pozostaje prawie niezmieniona. Chociaż w naturze istnieją okazy mierzące około 30 cm.

Noworodki robaki mają długość 3 cm na rok zwiększa się ich wzrostu prawie dwukrotnie (5 cm) i każdy kolejny rok życia dodaje około 2 cm. Rozmiar Kobiety znacznie większe niż u mężczyzn. Możemy wyciągnąć kilka prostych obliczeń i dowiedzieć się, jak określić wiek żółwi lądowych: jeśli, na przykład, długość pancerza 14 cm zwierzęcia, jest on około 6 lat.

Oczywiście, te sposoby określania wieku bardzo przybliżone, ale przy użyciu zarówno można przynajmniej z grubsza wiedzieć, jak długo żyli w świecie swojego zwierzaka.