188 Shares 2065 views

Tajemniczy ptak brodzący

Pomimo szerokiego obszaru dystrybucji i faktu, że bąk żyje w zaroślach rzek nad rzeką lub w pobliskich jeziorach, to jest, gdzie często ludzie, ten długowieczny ptak brodzący może z łatwością być niezauważony. Z dwóch kroków, nawet patrząc na zakres bez marginesu, niemal niemożliwe jest wykrycie tego. Może to być "niewidzialne". I wszystko dzięki żółtej zieleni upierzeniu, która łączy się z kolorem osadów i trzciny. A także ze względu na ułożenie ptaka w czasie niebezpieczeństwa: ciągnie ciało, szyję i głowę w sznurek, sprawiając, że wygląda jak pęczka bagiennej trawy. A wraz z otaczającą trawą z wietrzną pogodą i bitterną!

Ale głos napoju był prawdopodobnie słyszany przez wielu. W małych rozmiarach ten nocny ptak z bagiennym trąbkiem. W ciszy nocy jej ryk może się wystraszyć. Kiedyś wydawało się takie małe dźwięki, zanurza dziób w wodzie i "ciosy" jak beczkę, ale teraz stwierdzono, że pióro rozszerza przełyk, a dźwięk rozszerza się, jakby przez rezonator. Dla tego "słodkiego głosu", zdalnie zbliżonego do rykowatego byka, na Ukrainie bączek nazywany jest "bykiem wodnym" (wodny byk), a popularne przesądy przypisują związek z złym duchem. Uważa się, że ktoś, kto usłyszał dziwny krzyk tego ptaka, jest za nieszczęściem.

Pojawienie się w vypi odpowiada jej głosowi. Oczywiście, że nie wygląda jak byk, ale wygląda jak brzydka i straszna, jak dźwięki, które pubuje ten bagienny ptaszek. W wielu narodach jest symbolem brzydoty. Poprzednio człowiek bezbożny i kościsty nazywany był bąką. Jeszcze bardziej przerażający jest ptasiący ptak, gdy widzi, że został zauważony: jak gdyby sowa orła była puszysta, puszyste pióra, odłożył na bok skrzydła, gawknął mu oczy, łukował szyję do przodu. Taka nagła transformacja "wiązki brukowej" w niewygodny strach na wróble przeszkadza drapieżnikowi przez parę sekund. To opóźnienie pustelnika wystarcza, aby zerwać z niezgrabnością. Zdarza się, że zły ptak może także uderzyć wroga swoim ostrym dzióbkiem.

Zjada głównie goryczki żaby, wodę i owady naziemne. On też zjada myszy, kocha ryby. Jest to bardzo nieprecyzyjny ptak brodzący. Przyjeżdża do naszej wiosny wiosną, tylko w tym okresie można zobaczyć te ptaki w parze. Wtedy można usłyszeć ryk mężczyzny zapraszających samice do krycia. Jeśli mężczyzna ma tylko jedną kobietę, karmi ją razem, a jeśli zacznie harem, samice dbają o potomstwo. Nest bitches na bump z łodyg suchych turzyca lub trzciny. W układaniu zwykle 4-5 niebieskich jaj. Gniazda, można by powiedzieć, są jeszcze bardziej brzydkie niż ich rodzice: okulary, kościste, z niezgrabnie dużymi łapami, syczące, chichoczące i łzawiące dźwięki.

Osobniki dorosłe dużego picia, znajdujące się w rozległych stepach leśnych, podgrupie i stepie, osiągają masę ciała do 900 g. Ten dość duży piskląt, związany z krótkimi eared czaplami, ma dużą głowę i grubą szyjkę. Skrzydła są długie (35 cm) i szerokie, a ogon jest krótki. Pióro jest kamuflażem, żółto-buffy, o brązowym wzorze. Kora i nogi służą także jako kamuflaż czapla: zielonożółty lub jasnozielony. Nawet w stanie spokojnym, bąk stoi w pozycji, w której trudno zauważyć: z jednej nogą, zgarbiony brzydki, wyciągając szyję, nieruchomo.

Ze względu na rozwój jezior i brzegów rzecznych, odprowadzanie bagnach dla działalności gospodarczej, liczba gatunków jest nieuchronnie malejąca. Niektóre ptaki umierają podczas polowań na ptactwo wodne, gdyż nieżywy brzoskwinia często padają pod kulami. Także gniazda pić są zniszczone przez bagienne księżyce i wrony. Głównym czynnikiem, który spowodował, że ten bagienny ptak niemal zniknął z naszych miejsc, jest zmniejszenie liczby trzciny wzdłuż brzegów jezior i rzek. Ptaki te mają podgatunki – przędzalniczą Amur, która żyje na łąkach i bagnach regionu Amur. Jest to ta sama bezgraniczna i kośćsta, o szeroko rozstawionych oczach, ptaka, o mniejszej wielkości i o ciemniejszym upierzeniu.