217 Shares 5756 views

Najmniejsza antylopa na świecie. Antelope dikdik: opis, zdjęcia

Każdy z nas od dawna przyzwyczajeni, że istnieją karzeł pies, koty, króliki, a nawet konie. Jednak nasza obecna bohaterka z pewnością zaskoczy wielu.

Najmniejsza antylopa

Fakt, że istnieją „mini-wersja” tych zwierząt znanych niewielu. Królewskie antylopy (zdjęcie można zobaczyć w tym artykule) dla naszych rodaków – egzotyczna ciekawostka. Ten mały jeden nazywa Królewski. Jest to najmniejsza antylopa na świecie. Jego waga wynosi około 4 kg, a wzrost nie przekracza 30 cm. Jej cielę rodzi się tak mały, że z łatwością zmieści się w dłoni człowieka.

siedliska

Gdzie jest ten Pipsqueak życie? Aby go zobaczyć, należy udać się do dżungli w Afryce Zachodniej. To prawda, nie fakt, że będzie można się z nią spotkać. Królewskie Antelope – noc zwierząt, ale również bardzo nieśmiałe.

styl życia

Te dzieci żyją samotnie, bardzo rzadko łączy się w pary. Żywią się owoców, jagód i liści w zaroślach. Z jedzeniem zwykle problemy się nie zdarzają. Sugeruje to, że populacja jest dość stabilna. Według ostatnich danych, istnieje obecnie 62 000 zwierząt tego gatunku.

Wiele lokalnych rodziny podjęły inicjatywę o nazwie – nie polować królewską antylopy, podobnie jak w wielu krajach jest najmniejsza antylopa jest symbolem mądrości.

Jednak są tacy, którzy zabijają te bezbronne zwierzęta na mięso. Jest to najbardziej poważne niebezpieczeństwo, czekając na maleństwa.

Antelope dikdik

Kolejna mała dziewczynka, która mieszka w Afryce. Dikdik – nie jest to najmniejsza antylopa, ale najbardziej wykwintne jej przedstawicieli można łatwo zmieścić się w dłoni dorosłego mężczyzny. Pomimo drobnych wymiarach i anielski wygląd, te dzieci są obdarzone dość charakter walki, a czasem zachowywać się wyzywająco.

gatunek

Są to 4 odmiany tych dzieci. Te zwierzęta żyją głównie w wapiennych i kamienistych pustyniach i sawannach, gdzie są liczne ciernie.

Dick Dickey przeważnie ukryte w gęstym buszu, są one niemal niemożliwe do spełnienia w otwartej przestrzeni. Są one obecnie budowy trasy, tunele, które przechodzą może być sobą tylko. Animal większe rozmiary po prostu nie zmieści. Nie boją się ani hieny i lamparty – żadnych dużych drapieżników.

Chociaż dikdik antylopy nie jest najmniejsza długość jego korpus jest tylko 45 cm, a jej wysokość nie przekracza 35 cm. Ważą one tylko 2 kg i ma większych cząstkach, ale ich masa nie przekracza 5 kg.

To zwierzę jest bardzo podobna do zabawy zabawki. Uroczy uzupełnia smukłe nogi cienkie, ostre trochę pysk, która marszczy brwi trochę śmieszny nos, trąba.

kolor

Niewielki, smukły korpus dziki malowane jasny kolor szaro-brązowy. Nogi, pysk i grzebień – żółto-brązowy, a brzuch – biały.

To dziecko jest uderzające dla swoich ogromnych pięknych oczach. Są one otoczone białą obwódką, przypominający modne ramki okularów.

różnice płciowe

Kobiety są zwykle większe niż u mężczyzn, ale tylko nieznacznie. Ale przedstawiciele silniejszej płci mają 10-centymetrowe ostre rogi.

Zachowanie w przyrodzie

Ta mała antylopa – zwierzę terytorialne. Każda para ma swój własny kawałek ziemi, który jest ostro strzeżone przez samca. Wymiary obszaru może wynosić do 20 hektarów. Każdego dnia, jej granice są patrolowane przez małżeństwo, a czasami w patrolu out and Young.

Oznakowania ich terytorium, te antylopy może złożyć głośno gwiżdżąc piskliwy dźwięk jak „dikdik”. Stąd nazwa surowców zwierzęcych.

Walka o terytorium, są bardzo rzadkie i nie prowadzą do tragedii. Zazwyczaj jeden z „mężczyzn” lub biegnie natychmiast lub powoli po nieudana kolizja usunięte krzewy.

Ponadto, jest to gwizdanie alarm, gdy zbliża się drapieżnik. Natychmiast małe antylopy z oczu wśród zarośli krzewów.

Na krótkich dystansach, dikdik rozpędza się do 42 km / h. To wystarczy, aby dostać się do oszczędności w krzaki.

Zwierzę najbardziej aktywne rano, wieczorem i nocą, a nie tolerować ciepło. Wraz z nadejściem pory deszczowej, gdy temperatura powietrza jest nieznacznie obniżona, oni wydostać się z schronów w ciągu dnia.

Dick Dickey są bardzo ufne i ciekawy. To od dawna stosowane przez miejscowych ludzi, którzy polują te dzieci w trosce o skórę (jest on wykonany z rękawiczek).

żywność

Horrible dikdik nie będzie. Jedzenie to zwierzę wybiórczo. Ich głównym dieta składa się z liści, łodyg, kwiatów, nasion i strąków drzew i krzewów. Mogą skubać trawę, ale to nie jest ich głównym pożywieniem. Konieczne wilgoć pochodząca z roślin i porannej rosy. Dlatego mogą one nawet przetrwać w suchych obszarach, gdzie nie ma zbiorników wodnych.

reprodukcja

Potomstwo pojawia się po zakończeniu pory deszczowej. Samica nosi cub sześć miesięcy. W roku, w którym kobieta może mieć miot dwa razy w roku – w dniu 1 cub.

Cielę pozostaje z matką aż do trzeciego roku życia. Na stronie macierzystej dzieci są do 6 miesięcy do osiągnięcia dojrzałości płciowej.