315 Shares 8721 views

Dali Malarstwo: przegląd

Mówi się, że jego pierwszy obraz trochę Salvatore napisał w wieku dziesięciu lat. Wyglądała jak impresjonistyczny pejzaż został namalowany na desce z prostych farb na bazie oleju. W małym pomieszczeniu Dali siedział całymi dniami, a już w wieku czternastu lat jego oryginalny wyraźny talent wziął bardzo realne formy i Dali malarstwo – oczywisty profesjonalizm wykonania.

Sztuka, literatura, kino

W 1921 roku Salwador wszedł do Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. W latach 30-tych młody artysta podziwia dzieła futurystów, ale już myśli o tym, jak stworzyć swój własny styl w sztuce. Równie ważne w pracach Salvadora Dali miał literaturę. Pisze i publikuje prace wybitnych artystów z różnych epok, spotkać się i zaprzyjaźnić się z poetą Lorca. Naturalny geniusz utalentowany we wszystkim dotyka: znajomości Luis Bonyuelem doprowadziły do ich wspólnej twórczości w latach późniejszych ( „Pies andaluzyjski” w 1929 i „The Golden Age” w 1931 roku, napisany przez scenariusz wielkiego artysty).

Wpływ kubizmu i pierwsza wystawa

Na początku lat 30-tych nitowane uwagę na młodego artysty do kubizmu i innych wytworów geniuszu – Pablo Picasso. Na przykład, w stylu i sposobie Dali obraz „Młoda dziewczyna” (1923) zaobserwowano wyraźny wpływ w tym kierunku. W 1925 roku ma to miejsce osobistą wystawę artysty. Przedstawiła 27 obrazów i rysunków wykonanych kilka Salvador Dali. Obrazy są sukcesem i towarzyszy szokującej kreatora. Oraz Salwador w 1926 roku przeniósł się do Paryża, co ma ogromny wpływ na dalsze prace artysty.

surrealizm

W Paryżu, młoda artystka wchodzi w surrealistycznej grupy kierowanej przez Anri Bertona, szczęśliwy szokując publiczność różnorodne akcje i agresywnych zachowań. Nowy trend w tej dziedzinie jest w pełni oddaje wyobraźnię Salvador. Nowy Dali malarstwo – „Miód jest słodszy niż krew”, „jasny radość” – zawierają elementy estetyki surrealizmu. Ujrzeć światło wcześniej wspomnianego filmu wykonanego w tym samym duchu: „Pies andaluzyjski”. Pod koniec 1929 surrealizmu staje się zauważalne, ale dla wielu kontrowersyjny i niedopuszczalnych tendencji sztuki.

gala

W 1929 roku, Dali spotkał się z Elena Dyakonova (Galoy), który staje się muzą artysty przez wiele lat. W 1930 roku, Dali malarstwo „złamał czas”, „Trwałość pamięci”, a inni mu przynieść sławę i popularność. Gala jest wreszcie rozwód z Paul Eluard, którego żona była w rzeczywistości, i żeni się już słynnego artysty (1934). Wcześniej przerwy artysta z grupy Breton, mówiąc, że jego słynny „Surrealizm – to ja!”

Salvador Dali malarstwo

„Metamorfoza Narcyza” (1937) – jeden z najbardziej znanych obrazów artysty. Tematem obrazu jest połączony bezpośrednio z filozofii sztuki. Jednocześnie pojawia się w internecie i praca literacka „Metamorfoza Narcyza. Paranoid motyw „z kolei, który był kontynuacją prac” podboju irracjonalna”, gdzie Dali formułuje swoją teorię paranoidalną krytyczne metody w tej dziedzinie.

Dali zwraca Narcyza deklinacji w pobliżu wody. Postać patrzy na nią. Blisko – kruszenie kamienia, powtarzając zarysy historii bohatera, ale – jednocześnie – jak cebula i kwiat rośnie z niego. W tle – grupa nagi, podczas gdy na horyzoncie pojawia się trzecia postać nartsissopodobnaya. Ta oryginalność i niejednoznaczność interpretacji obrazu Narcyza (jak również wiele zdjęć z obrazów artysty) wymaga dalszych wyjaśnień. Salvador napisał nawet poemat jego malarstwa w poezji.

Dali – blisko!

W kolejnych filmach, takich jak „Leda Atomica”, „Chrystus św Juan de la Cruz”, „The Last Supper”, „Młoda Virgin Auto-Sodomized za rogi własnej Chastity” i wiele innych, artysta kontynuuje szokować publiczność, formułowanie praw „mistyki jądrowej”, a krytycy wszystkie kolory walczą konkurować, aby wymyślić Dali opis obrazów, godne wielkiego geniuszu. Ale także przystępne percepcja zwykłego człowieka.