666 Shares 4900 views

„Nasza odpowiedź na Chamberlain”, popularny wyraz i nazwa zespołu rockowego

W 1927 roku brytyjski rząd zareagował zdecydowanie wsparciu Związku Radzieckiego Kuomintang (Partia Ludowa) w Chinach. Później okazało się, że ta siła polityczna nie był przyjacielem do światowego ruchu komunistycznego, i twierdzą, że nie był szczególnie o czymś, co najmniej z Brytyjczykami, ale powodem konfliktu nadal powstało. Ostre słowa, zawarte w notatce podpisanej przez Ministra Stosunków Zewnętrznych brytyjskiego imperium Austen Chamberlain, rozgniewany sowieckiego przywództwa. Jej ton był bardzo nerwowy i chociaż realne możliwości interwencji brytyjskiej nie, ludzie radzieccy nie milczeć.


Nic nie przynosi jako wspólnego wroga zewnętrznego. Pod hasłem „Nasza odpowiedź na Chamberlain” zjednoczył wszystkich: pasterzy z niebotyczne pastwisk i Uzbeków, plantatorów bawełny i producentów stali, budowniczych i Dniproges w ogóle, wszystkich pracowników pierwszego państwa proletariackiego w świecie. Każdy wzrosła RAM, warzy się dziobać żelaza, pieczony w piekarni chleba lub wkręcony pary nakrętka jest nie tylko osiągnięcia przemysłowe. To była nasza odpowiedź na Chamberlain, wyniosłą bezczelnym Pana w smokingu i monokl, arogancko patrząc na ludzi pracy Związku Radzieckiego i, oczywiście, gardzić proletariuszy angielskiego.

Wydaje się, że sam brytyjski minister nie wiedział o popularność nietypowe własnym imieniu na jednej szóstej ziemi. Jest zaślepiony na matchbooks, plakatów, ulotek i innych produktów radzieckiego Agitprop i karykaturą Dzhozefa Ostina przestraszyć unikał potężnych pięści, Fico dywizjonów lotniczych, lokomotyw, bagnety Armia Czerwona snopy pszenicy i stada krów. To była nasza odpowiedź na Chamberlain, a jeśli wiedział, że jego niefortunna uwaga spowoduje taki masowy entuzjazm, prawdopodobnie byłby odrzucił myśl o nim.

Polityk zmarł w 1937 roku, a jego nazwisko już dawno zostały zapomniane w naszym kraju, podobnie jak innych luminarzy firmamencie politycznym British Royal Sunset. Dziś mało kto pamięta, Baldwin, Lloyd George lub Macmillan, a to jest nasza odpowiedź na Chamberlain pamiętał, i, najwyraźniej, to wyrażenie stała się jednym zdaniu catch języka rosyjskiego dla wszystkich. To odnosi się do decydującej odpalenie, czasem ironicznie, czasem poważnie.

Wiele zapomnieli, podczas gdy inni nie znają i nigdy o konfliktach politycznych w drugiej połowie lat dwudziestych. Dziś niewiele osób docenić utajony humor zawarty w odpowiedzi pracowników na brytyjskim Pana, a także w setkach ostrzeżeń wykonanych w latach pięćdziesiątych, chiński rząd w Stanach Zjednoczonych, z których każdy był „ostatnim i poważne.” Ale jest zespół rockowy o nazwie „Odpowiedź na Chamberlain”. Piosenki z tej grupy do polityki pierwszym porewolucyjnej dekady nie mają związku, ale są one dość zainteresowany wszystkimi innymi względami, porównując przychylnie do zębów na nauseam pop. „Bullets”, „Aty-baty”, „W niebie”, „Tramp – grzmot”, „Anyway” – te i inne utwory warto słuchać fanów rocka krajobrazu. „Odpowiedź na Chamberlain” – grupy Briańsk. Ona ma dobre półtorej dekady, teraz staje się popularne w przestrzeni poradzieckiej. Cóż, odpowiedź jest nieco późno, ale nadal, powodzenia!