778 Shares 8523 views

Co i jak czyścić mango?

Mango – słodki i soczysty owoc, który rośnie w tropikach. Cechy charakterystyczne: cienka skóra, delikatne i pulp aromatycznych. kolor mango może być różna, począwszy od zielono-żółty, a kończąc na purpurowo-czerwone.

Niektórzy używają tego owocu jeść oddzielnie, podczas gdy inni go wyciąć plasterki i dodać do sałatki. Niektóre gospodynie wolą służyć go na stole w formie salsy lub chutney jako dodatek do ryb i mięsa. Ponadto, Mango uzyskać wspaniałe koktajle, delikatne puree i ciast. Jednakże, ugotować coś z nim – to tylko połowa historii. Po pierwsze trzeba mieć informacje na temat czyszczenia mango. Że wiele gospodyń domowych w tym zakresie napotkać pewne trudności. Aby oczyścić dom mango masz następujące elementy muszą być przygotowane:

  • deska do krojenia,
  • głębokie miski,
  • noże do krojenia chleba i owoców.

Zanim powiem ci, jak szczotkować mango, spojrzeć na jego strukturę. Tak więc, w środku jest płaski kamień, który przypomina ogromny słonecznika. Jest to dość mocno do miazgi. Więc to wymaga pewnego wysiłku, aby go usunąć. Oczywiście, można wyciąć owoc na pół i usunąć pestki. Ale to nie jest dobry pomysł, bo po prostu rozmazane od głowy do głowy soku, który jest bardzo lepki. Jak czyścić mango, aby temu zapobiec? Można ostrożnie zdjąć skórkę i zjeść go jak popsicle egzotycznych. Nie znosi frazesów i proste opcje? Następnie przygotować smaczne i apetyczne danie z dodatkiem kawałków mango.

Na stole powinno być dwa noże – chleb (duży) i owoce (małe). Umieść owoce na desce do krojenia. Dokładnie sprawdź go znaleźć miękkiej podłużny otwór. Zabierz ręce dużym nożem i odciąć lewą stronę dwóch kawałków półkolistym kształcie. Robimy to bardzo ostrożnie. Spróbuj wykonać nacięcie jak najbliżej kości.

Teraz musimy wziąć mały nóż (owoce). Natomiast jednym z „policzki” płodu, która leży na miazgę rady starszych. Wykonujemy kilka cienkich linii, ułożonych równolegle do siebie. Odległość między pasami 1-1,5 cm. Spróbuj to nie boli skórki. Dalsze mango obrócony o 90 stopni i powtórz operację. Od drugiej „policzek” robi to samo.

W rezultacie, należy uzyskać dwie połówki owocu, miazga z których jest kwadraty. Jednak wciąż jest w skórze. Naprawić sytuację w następujący sposób. Umieścić miskę przed sobą, przyjąć jedną z połówek mango z obu rąk i naciśnij palcami obrać, usuwając go na wylot. Miazga w postaci kwadratów przypominający „jeża”. Ostrożnie odciąć jej owoców w misce z nożem. Tak samo drugą połowę. Będziesz tylko przeciąć ciało wokół kości, zdjąć skórkę i pokroić na małe kwadraty. To nie zajmie dużo czasu.

Teraz, gdy wiesz, za pomocą tego, co i jak czyścić mango. Jak widać, nic skomplikowanego, proces ten nie przewiduje. Mamy nadzieję, że informacje wyrażone powyżej będzie przydatna.