80 Shares 8367 views

Siberian Husky: opis rasy

East Siberian Laika rasa pojawiła się w trudnych warunkach klimatycznych na Dalekim Wschodzie i Syberii, jej przedstawiciele są szeroko wykorzystywane przez człowieka do profesjonalnej gry polowania, futra, a nawet tak duże zwierzę jak niedźwiedź, łosie i renifery. Ponadto bezawaryjnego Siberian Husky sanki pies, niestrudzenie pracuje w zespole, w każdych warunkach pogodowych.

East Siberian Laika – jest największym Siberian Husky. W latach czterdziestych, menedżer gra Abramov, KG pierwszy do opisania tej rasy. Standard został opracowany w 1949 roku. Ponieważ fuzji Amurem, lamudskih, Evenk i innych podobnych grup intrapedigree psy myśliwskie pochodzi wschodnioeuropejski rasy. Unikalne rodzaje chowu wsobnego psy są wynikiem izolacji osiedli w rozległej Syberii. Należą do nich „karamistaya” i „Tunguska” lubi.

Siberian husky, jak wiele ras pracujących, jest produktem doboru naturalnego. Surowe warunki przyrody przechowywane tylko najbardziej odporne, silne i sprytnych przedstawicieli, a tylko jeden z kilkunastu psów wykazano przydatność i zdolność do polowania. Pomimo braku celowej pracy hodowlanej na usunięciu rasy wschodniosyberyjskich, według ekspertów, około 80% z czystej krwi polowania husky. A.Gerts badacz, badał wytrzymałość skały w latach sześćdziesiątych XX wieku, to liczyło 70 tysięcy zwierząt rasowych. Profesjonalna hodowla East Siberian Husky rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych XX wieku, w Irkucku i Leningrad szkółkach. Do tej pory, ta rasa nie jest wystarczająco zbadane i ocenione przez ekspertów i znawców psów myśliwskich.

Zewnętrznie to Siberian Husky różni się od jego najbliżsi krewni wysokiej rozdzielczości. Jego wysokość wynosi 56-64 cm i waga 18 do 23 kg. Jest silny i mięśni, trochę rozciągnięty proporcje silne szczęki, czaszki tępe, prosty zestaw wystające ucho. East Siberian Husky Tail złożone z powrotem na ring, to jest w stanie podnieść go w postaci sierpa.

Kolory w różnych ras psów są sable szare, łaciate z plamkami, biały, szary, czarny, czerwony i ciemny czerwony wszystkich odcieniach. Dozwolone małe plamki o różnych odcieniach na kończynach. Herb rasowy rasy reprezentatywnej sztywny w dotyku, szorstki, jeżącego, podszerstek jest gęsty i miękki. Szczenięta East Siberian Laika, rozwijają się wolniej niż szczenięta Zachodniej Syberii i ras rosyjsko-europejskich.

Charakter psa zrównoważony i spokojny. Jest całkowicie podatny na szkolenie, z poważnego i celowego postawy wobec jej wykształceniem (w rzeczywistości ściśle związanej z wilkiem ma wpływ). Do Łajka wschodniosyberyjska najbardziej idealnych warunkach – wiejskim domu z dużym podwórzu, gdzie mogła się swobodnie poruszać. Jeśli zdecydujesz się na to husky w zwykłym mieszkaniu miasta, będzie musiał poświęcić więcej czasu na spacer z psem, który korzystnie w parku lub lasu. Z powodu tej rasy wymaga aktywnego systematyczne ćwiczenia.

Zawartość husky nie jest zbyt uciążliwa dla jej właściciela. Pies posłuszny i inteligentny, nie wymaga dużych nakładów. Przedstawiciele tej rasy nie jest bardzo wybredny nawyki żywieniowe, pasują one to, co pozostało z tabeli. Jednakże, w celu zapewnienia właściwego i pełnego szczenięta karmienia husky, powinny być zawarte w ich produktach mlecznych, dieta zbóż, mięsa, warzyw i produktów mięsnych, pies pozostał zdrowy i aktywny przez wiele lat.

Laika jest bardzo przyjazny pies, wymaga miłości i uwagi, więc przed rozpoczęciem szczeniaka uwagę ich realne możliwości nie tylko materiał, ale także moralnym.