654 Shares 5845 views

Czy świnki morskie śmierdzą: opinie właścicieli

Każda rodzina ma swoje własne preferencje w wyborze zwierzaka. Ktoś, kto lubi psy, ktoś kocha koty, ptaki mają fanów, i są ludzie, którzy nie reprezentują ich domu bez adorable świnki morskiej. Wybierając zwierzaka należy podchodzić odpowiedzialnie. Ci, którzy zdecydowali się mieć w domu świnkę morską, często zastanawiam się, czy świnki morskie śmierdzą? W tym artykule przyjrzeć się bliżej tej kwestii i uczyć się opinie właścicieli tych pięknych zwierząt.


Cechy świnki morskie

Morświny należą do rzędu gryzoni. Ten cute Furry Animals małe pochodzi z Ameryki Południowej. Indianie używali tych zwierząt dla pożywienia. Dla tych celów południowoamerykańskich plemion udomowione świnki morskie do 5 tys. Pne. e.

Świnkach jest roślinożernych. W domu, te gryzonie mogą żyć przez 6-7 lata. Komunikują się ze sobą przy użyciu wysokich dźwięków – pisk. Świnie nie lubię być sama, więc lepiej jest kupić kilka tych zwierząt społecznych, więc nie było nudne.

Świnki morskie rodzić jako zwierząt domowych na całym świecie. Wymagają one dużo czasu, aby dbać o siebie. Ale jeśli się je dobrze, a co najważniejsze, zrobić to z przyjemnością, stają się naprawdę szybko przyjaciółmi. Wracając do pytania, czy silne świnie smród morskie, można odpowiedzieć, to zależy w dużej mierze od właściwej pielęgnacji. Jeśli czas czyścić klatkę, silny zapach można uniknąć.

Jakie są ras świnek morskich

W rzeczywistości ras świnek morskich wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie zwierzaka który najlepiej pasuje do Ciebie w charakterze i wyglądzie. Z najpowszechniejszych gatunków są następujące: Amerykańska, abisyński, peruwiański, sheltie, Amerykanin Teddy, Texel, grzywacz, Rex, Coronet, Himalayan, chuda. Wszystkie rasy różnią się długością włosów, kolor i zachowanie. Są to zarówno długowłosych ras, takich jak Coronet, Sheltie lub Peruwiańska (dalej „futro” rasy), a krótkowłosa, takie jak Rex lub Crested. Są bardzo interesujące w kolorze świnek morskich, takich jak himalajskich. Jej kolor przypomina kotów syjamskich. Istnieje gryzonie z kręcone włosy – Texel. Wyglądają bardzo imponujące, więc są popularne na wystawach.

Są też dość egzotyczne zwierzęta – chudy skała. Między innymi to podkreśla fakt, że zwierzęta tej rasy prawie bez włosów. Jest on dostępny tylko w małych ilościach na nogach i pysku. Niektórzy ludzie są zainteresowani tym, ponieważ z jego funkcji, ponieważ zawierają one smród to? Świnka morska (chudy rock) pachnie trochę mniej niż innych ras. Ale to za zapach ciała świnki morskiej. Od Skinny komórek pachnie podobnie jak innych ras komórek.

Czy świnki morskie śmierdzą

Ponieważ kwestia ta jest dla wielu potencjalnych hodowców bardzo ważnym przystankiem na nim w sposób bardziej szczegółowy. Mimo wszystko, niektórzy ludzie to jest specjalny zapach zwierzęta te mogłyby odstraszyć i zniechęcić pragnienie, aby mieć je w domu. Więc, czy świnki morskie śmierdzą?

Każde zwierzę w naturze mają potencjał wrogów, a więc musimy przystosować, aby przetrwać. Świnki morskie nie mają ostre pazury i kły śmiertelnych, aby chronić się przed drapieżnikami. Dlatego starają się zrobić tak, aby pozostać niewykryte. Aby to zrobić, muszą pozbyć się zapach jego ciała, tak, że wróg nie wyczuć zdobycz. W dzikich Świnki morskie są bardzo czyste, są stale prania. W domu, ale także dbać o siebie.

Oczywiście, jeśli zwierzę nie jest na monitorze, nie posprzątać po nich komórka „smak” może być dość nieprzyjemne. Dane gryzoni odchody mają specyficzny zapach, jednak, jak inne zwierzęta. Jeśli będziemy regularnie czyścić klatkę, aby monitorować stan sierści Twojego pupila, zapach będzie całkiem do przyjęcia.

Kto jest bardziej wydzielać zapach, kobieta czy mężczyzna?

A jednak, jak każde zwierzę, świnki morskie nie są pozbawione naturalnego zapachu. Wielu zastanawia się: kto lepiej wybrać kobietą czy mężczyzną? Czy świnka morska samiec śmierdzi? Czy kobieta pachnie więcej?

Oczywiście, różnice według płci są odpowiedzialne za różne funkcje fizjologiczne, wśród których są również wydzielane przez zapach. Mężczyźni, gdy podniecony, dbając o czy kobieta tag, izolowane ostry zapach, który nie jest zależny od czystości komórek. Każda osoba inaczej odnosi się do zapachu. Wielu właścicieli powiedzieć, że to szybko mija i nie tyle silna. Jednak dla niektórych jest to nadal bardzo złe.

Samica może zacząć zapach po porodzie z powodu zmian w poziomie hormonów. Jednak zjawisko to jest przemijające i dla właścicieli, którzy kochają swoje zwierzątko, to nie jest katastrofa.

Jak dbać o swojego zwierzaka, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu

Potencjalni hodowcy zwierząt futerkowych razem z pytaniem, czy świnki morskie śmierdzą, powinny być także zainteresowany na pytanie, jak prawidłowo dbać o swoich zwierząt, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Zatem podstawowe zasady opieki:

  • Odpowiednio dobrany rozmiar komórki. Większy dom będzie dłużej netto. rozmiar klatki powinny umożliwić zwierzę przeznaczyć osobny kąt, gdzie będzie świętować swoje potrzeby.
  • Dobry wypełniacz. Że pochłania wilgoć i zapachy, więc nie skąpić na niego. Wypełniacz powinien być regularnie wymieniane, unikając komórki gryzoni ciężkie zanieczyszczenia.
  • Czystość palety. Nawet jeśli regularnie zmienia swój pojazd, paleta może wchłonąć zapach. W związku z tym, zaleca się raz w tygodniu, aby zwrócić uwagę, aby oczyścić miskę i wszystkie akcesoria.
  • Podajniki czystości. resztki żywności i wody nie powinna gnić. Oni potrzebują czasu, aby zostać usunięte z karmniki i poidła i bieżącą wodą.

Kiedy świnki morskie mogą naprawdę nieprzyjemny zapach

Jeśli nieprzyjemny zapach z ciała zwierzęcia, to nie jego poszczególne cechy przy urodzeniu i wpływu niektórych czynników (na przykład po ciąży w stanie żeńskiej lub męskiej opisany powyżej), jest to okazja, aby pomyśleć o zdrowie swojego zwierzaka. Jeśli świnia nagle bez wyraźnego powodu zaczynają zapach nieprzyjemny, a nawet więcej, jeśli towarzyszą żadne dalsze podejrzanych objawów, to jest oczywiste powody, by skontaktować się z weterynarzem. Nie zaniedbuj marsz do niego, bo to jest do was w tym przypadku zależy od zdrowia, a może i życie zwierzęcia.

Czy świnka morska śmierdzi? Liczba właścicieli

Oczywiście, przed rozpoczęciem pracy w domu śwince, odpowiedzialni ludzie najpierw dokładnie zbadać wszystkie informacje na temat tych zwierząt, w tym opinie właścicieli.

Tak, jest śmierdzi świnka? Recenzje właścicieli tych pięknych zwierząt wad, a mianowicie ich specyficzny zapach, nie ukrywam. Zjawisko to występuje, ale przede wszystkim jest to spowodowane, jak już wielokrotnie mówiłem, naruszenie ich higieny. Jakiś procent właścicieli twierdzą, że ich zwierzęta mają zapachu, nawet pomimo starannej higieny. Są tacy, którzy twierdzą, że ich zwierzę nie wydziela nieprzyjemny zapach, a jeśli regularnie czyścić klatkę, problemy z nim nie będzie. Zatem głównym procent właścicieli świnek morskich wierzy, że jeśli gryzoń mieszkania rzadko czysty „smak” będzie, a jeśli oczyścić cały czas, nieprzyjemny zapach jest tylko niewielki odsetek tych zwierząt, co jest prawdopodobne, ze względu na ich indywidualnych cech lub problemów zdrowotnych.

wniosek

Więc doszliśmy jeśli świnki śmierdzą. Informacje zwrotne od tych ludzi, dla których zwierzęta te stały się członkami rodziny, mówią, że jeśli naprawdę kochać tych zwierząt futerkowych, zapach, który w większości przypadków można uniknąć zjawiska, nie powinny być przeszkodą, aby utrzymać je w domu. Więc zanim zaczniesz u świni, trzeba zrozumieć, dlaczego jest to potrzebne. Jeżeli kochać ją i stać się jej przyjacielem, a następnie można zatrzymać zapach. Jeśli podobnie jak moda czy dlatego, że chcą, aby to było jak sąsiad, to może nie powinniśmy podjąć takiej odpowiedzialności.