608 Shares 2008 views

Toyota Starlet – ekonomiczny „Zapalniczka” i platformą dla sportu strojenia

Toyota Starlet pojawiła się na rynku w 1978 roku, stało się z modelem Tercel odpowiedzi japońskim toyotovskie do kryzysu naftowego. Główną różnicą pomiędzy tym małym hatchback z trzema lub pięcioma drzwiami była oszczędność paliwa rekordowy przez normy.

Pierwsza generacja, jak jej europejskimi rywalami – BMW 3-Series, był napęd na tylne koła, a druga generacja nastąpiła nowy trend w projektowaniu samochodów kompaktowych i poddanie modelowych trendów Tercel i Fiat mały samochód opelevskih, nabyte napęd na przednie koła.

Zmiany w tylnym napędem obserwowane w kolejnych modelach, blisko sportu jako napęd 4WD na wszystkie koła. Wymiary pojazdu, takich jak zresztą akcesoria hatchback, a silnik o pojemności silnika, w pobliżu naszych zespołów VAZ 2108, 2109: Długość – 3760 mm Szerokość – 1625 mm Wysokość – 1415 mm (2109 odpowiednio 4006h1620h1402) , Ale charakterystyka prędkości Toyota Starlet modelu przydomek „mad stołek”, więc gonić je w „osiem” nie jest zalecane.

Pierwszy Toyota Starlet silniki stali 4E-F i 4E-FE objętości 1,3 litra i 100 koni mechanicznych i 82, odpowiednio. Silniki te są dopuszczone do rozproszenia tych maszyn do 100 km / hw 8 sekund i 10, odpowiednio, w związku z którymi właściciele tych samochodów są nadal nieoczekiwanie ostro innym rozpocząć na światłach. Aby konkurować z bardzo popularne natomiast diesel Opel Kadett, który miał pojemność silnika 55 KM o objętości 1,6 litra, była Toyota Starlet 1N z silnika wysokoprężnego o tej samej mocy, lecz o objętości 1,5 litra i bardziej ekonomicznego zużycia paliwa. Jednak europejski „dizelelyuby” Choć nie docenili osiągnięcia japońskich projektantów, a model diesel Toyota Starlet nie zyskał oczekiwaną popularność. I nie bez powodu.

Dalszy rozwój modelu Toyota Starlet poszedł w dwóch przeciwnych kierunkach:

– minimalizacja mocy silnika i pojemności silnika, a następnie minimalizacja masy ciała do osiągnięcia maksymalnej możliwej oszczędności paliwa;

– maksymalizacja mocy silnika przy stałej objętości odpowiednim turbirovanie osiągnięcia właściwości sportowe.

Minimalizacji punkt linii moc była Toyota Starlet KP60 z ciałem i silnikiem o pojemności jednego litra, który został wyprodukowany od 1978 do 1984-tego roku. A dla maksymalnej mocy wzmocnienie polutoralitrovye 16-zaworowy silnik 4E-FTE było skorygowana turbosprężarka CT-9, zwiększenie mocy do 135 KM Faktycznie, poprzez zwiększenie do ciśnienia 0,85 bar turbo, Silniki strumieniowe wyrafinowanie wydechowy oraz zwiększyć zasilanie pompy paliwa, taki silnik łatwo mógł pokazać moc 150 KM Ten rodzaj docierania zajmował różne studio strojenia, a następnie przez Toyotę i firma zaczęła produkować turbodoładowany modelu ze zaktualizowaną desce rozdzielczej, optyka, a niektóre linie ciała (tzw Toyota Starlet Glanza V).

Do roku 1996, produkcja i jedno-litrowy, turbodoładowany i Toyota Starlet skończyła, ale nie całkiem. Osobne maszyny stroną zakończyć 90-seria nadal produkować „na żądanie japońskich i innych osób pracujących”, którzy chcą zapalić na szybki subcompact. Nieco później, fani tego modelu miała być niespodzianka: Toyota Starlet 1998 modelu roku, zwany Carat, który miał turbodoładowany silnik w standardowym 85-hp, pięciodrzwiowy ciało hetchbekovy opływowy kształt i wzór kratki, który przypomina skrzyżowanie Dacia i BMW. Historia tego modelu trwała do 1999 roku, aw tej edycji Toyota Starlet została ostatecznie zakończona.

Należy również stwierdzić, że wiele Toyota Starlet nie tylko nadal służyć swoim panom, ale również umożliwić im „light up” na uruchomieniu sygnalizacji świetlnej. Turbodoładowanie «przyniósł» modelu Starlet powodzeniem wykonać w różnego rodzaju rajdach. Według niemieckiej organizacji TUV ekspert, Toyota Starlet jest nadal w Europie na 7. miejscu w niezawodności wśród aut używanych.