291 Shares 1183 views

Przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu? Możemy dokonać wyboru

Często kierowcy nie zwracają uwagi do cieczy chłodzącej, a zaniedbane ich wymiany. Ponadto, niedoświadczeni właściciele samochodów nie mają żadnego pomysłu na przeciw zamarzaniu i jest często wlewa się do samochodu nie jest tym, czego potrzebujemy. Może to mieć istotny wpływ na osiągi silnika jako całości.


Przeciw zamarzaniu – stanowi bardzo ważną rolę w układzie chłodzenia każdego pojazdu. Ona również nazywana „przeciw zamarzaniu”. Jednak te dwie mieszanki mają nieco inne właściwości. Wielu kierowców zastanawia się, co lepiej wybrać – przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu. Odpowiedzi na to pytanie jest dość niejednoznaczne.

Prawdopodobnie od samego początku istnienia kierowców samochodów i nadal spierają się o to, co jest lepsze ciecz – przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu. Niektórzy powiedzą, że taki tani i niezawodny płyn, jako pierwszy na świecie, aby znaleźć. Inni twierdzą, że przeciw zamarzaniu przeciw zamarzaniu gorszej jakości. I kto powie, że nie ma różnic między nimi.

Mówi się, że coś takiego jak „przeciw zamarzaniu” jest tylko w krajach WNP. I to tylko w tym obszarze. Ogólnie rzecz biorąc, to płyn został opracowany na początku lat 70-tych ubiegłego wieku, a został zaprojektowany specjalnie dla marki samochodu WHA. Ci, którzy mają do czynienia z wyborem – przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu dla WHA w użyciu, można bezpiecznie zakupić pierwszą opcję i nie przepłacać kupując importowane odpowiedniki. Po prostu, do maszyn domowych – części krajowych.

Ale ci ludzie, którzy są obce robione samochody, drapania głowy w poszukiwaniu wskazówek na temat tego, co jest lepsze – przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu.

Jak więc uniknąć błędów przy wyborze? Należy skupić się na elementach. Obydwa płyny są różnicy jakościowej. Na przykład, prawie wszystkie odmiany zamarzaniu mają tę samą podstawę – glikolu etylenowego.

Przeciw zamarzaniu, w przeciwieństwie do analogowego obcego mniej dodatków, z powodu czego jej wartość jest nieco niższa. Ta mieszanina jest krzemian, który stanowi doskonałą ochronę ścian kanału chłodzącego przed korozją.

Charakterystyka techniczna dwóch mieszanek

Wszystkie ciecze odznaczają się parametry temperatury, właściwości smarowe i antykorozyjnych. W odróżnieniu od środka przeciw zamarzaniu, przeciw zamarzaniu importowane dostępne w kilku kolorach. Widać to wszystkie kolory w sklepach motoryzacyjnych – niebieski, czerwony, zielony, żółty. Wybierz jak chcesz. Ale warto pamiętać, że te barwniki do cieczy, producent nie dodaje urody i atrakcyjności produktu i klasyfikacji różnych parametrów. Może być to stężenie, temperatura i tryb mieszaniny, jak również wiele innych. Więc przy wyborze powinno antizamerzayki zwracać uwagę na wszystkie jego właściwości chemicznych i technicznych.

Przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu wybrać, zdecydować, oczywiście, ci. Ale w każdym razie poprawna wybór produktu (czy producenta produktu krajowy lub zagraniczny) nie zaszkodzi silnik. Przeciw zamarzaniu krajowy całkowicie nadaje się do stosowania w pojazdach importowanych, a wręcz przeciwnie, nasza Ziguli i Moskale są w pełnej przejażdżki huśtawka przeciw zamarzaniu.