854 Shares 8397 views

Mammoth pustynie (rejon Tambow, powiat Sosnovsky) Opis:

Wielu ludzi, zwłaszcza prawosławnych i pielgrzymi zainteresowane pytanie, gdzie jednym z najpiękniejszych klasztorów świętych – Mammoth pustynie. Tambov sklepach regionu w jego historii, pojawienie się tego starożytnego miejsca, ponieważ jest ściśle związana z rozprzestrzenianiem i umacnianie prawosławia w tym regionie. Desert znajduje się 70 mil od miasta Tambov, w miejscowości Mamontovo (dzielnica Sosnowski). We wsi, jak klasztor, nazwany mnich Mammoth – jego założycielem. Czas podróży wynosi 1 godzinę 30 minut. Wiele osób interesuje się Mammoth pustynie (regionu Tambov). Jak się tam dostać samochodem? Trzeba powiedzieć, że najprostszym sposobem byłoby wrócić na autostradzie z Tambov do Morshansk a następnie zatrzymać się w miejscowości dzielnicy Otyasy Sosnovsky, a tam jest 4 km do Mamontovo.

Pierwsze osady

Historia Mammoth pustynia mówi, że w 1629 roku na rozkaz starszego Mammoth nun Marfa Iwanowny – Lokalne zemlevladelitsy – otworzył pustynie na cześć św Mikołaja w łąki, zwane St. Nicholas. Początkowo klasztor był bardzo biedny i nieszczęśliwy. Dyplom w 1634 roku otrzymał nawet zakaz podejmowania podatku od 30 kwartałów terenów klasztornych, jak stary człowiek żył samotnie, zjadłem nazw świątecznych, asystentów i chłopów nie miał przybyły znikąd miałem.

Ale stopniowo zaczął pobliżu zaludnionych zniewalające chłopów, wolnych ludzi i bobyli regionu Riazań, Narovchat dzielnicy Zvenigorod. Wszyscy byli bardzo podekscytowani terytorium wolne było wiele, ale ręce robotników uprawiać ziemię, nie wystarczy. Który rozpoczął się położyć fundamenty kadencji tutaj kultury, które są następnie przenoszone do nowych cudzoziemców.

Mammoth pustynie: opis

Książki Scribe w 1677 roku, istnieją przesłanki, że w momencie Desert Mammoth (Województwo Tambov) posiada dwa kościoły: po pierwsze i najważniejsze, na cześć St. Nikolaya Chudotvortsa, drugi – limit na cześć męża Bożego Alexia, z ikonami, wszystkie naczynia i dzwonnicą, które były w tym samym budynku. Pierwszym budowniczym pustyni sam był starszy mamuta. Do świątyni zostały dodane do refektarza i ganek, oddzielna prirublen pięć ścian wokół ołtarza, a po prawej stronie jest umieszczony Alexis kaplicę. Kopuła zostały urządzone z wagą i krzyży.

gospodarka klasztorna

Pridelnyh kościół został konsekrowany w imię Alexis, ponieważ był pod panowaniem Aleksiej Michajłowicz, klasztor otrzymał największą liczbę składek. Pod koniec XVII wieku klasztor stał się szybko wzbogacić, a do czasu miał liczne dziedzińce z krowami, drobiu i pasieki. W każdej wsi klasztor starszych i mnichów zostały przypisane do kontroli.

W 1764 roku oficjalnie zniesiona na pustyni, ale świątynia i budynki gospodarcze na długo pozostał w klasztorze.

dekoracje świątyni

Odnoprestolny nowy Mikołaja został zbudowany w latach 1768-1775 przez biskupa Teodozjusza umiejętności (Golosnitskogo). Był silny i piękny budynek, który stał aż do początku XX wieku. Ta świątynia została zbudowana z ramki lasu sosnowego na niewielkim wzgórzu w pobliżu jeziora Głębokie.

Nowe posiekane nawy w 1865 roku i mieści się zakrystii kościoła wstawiennictwo, ikonostas były bogato zdobione złoconymi skręconych kolumn. Byłoby niekompletny opis wnętrza kościoła, nie wspominając o tym, że Kościół wciąż ozdobione drewnianymi rzeźbami. Ikonostas został rzeźbiony krucyfiks wokół – wizerunek Matki i Ioanna Bogoslova. W dolnej kondygnacji lokalnych ikon – cherubinów umiejętnie rzeźbione z drewna i pokryta złotem. Część królewskich drzwi ozdobione są drewnianymi postaciami wzrostu ewangelicznego.

Nikola Mozhaysky

Po zniesieniu klasztoru przez aktywnych działań księdza Alekseya Ioannovicha Krinova klasztor został zorganizowany na podstawie almshouses nowy Sisterhood, który w 1912 roku mieszkały 20 wdów chłopskich.

W maju 1912 roku, kosztem księdza Mamontovo AI Krinova i parafian zbudowano pierwszy kościół murowany, został konsekrowany w 1915 roku i stał się głównym sanktuarium starożytnych ikoną św Nikolaya Chudotvortsa w srebrnej ramie, wypełniona wapnem na pokładzie w czasie dwóch stoczni. Święty został przedstawiony w pełnych szatach biskupich ze złotymi krzyżami na całej długości. Jego głowa została ozdobiony koronami, w jednej ręce trzymał miecz ze stali, w drugiej – przybytek. Na odwrotnej stronie ikony ma napis „Nikola Mozhajskij”.

cudowna ikona

Miejscowa legenda głosi, że starszy mnich Mammoth znaleźć tę ikonę w pobliżu drzew trzy-wapiennych, to na świętym miejscu, gdzie następnie, zbudował swój pierwszy klasztoru. Z tych samych limonki, a następnie popełnił wszystkie naczynia święte, które od wieków przechowywane w miejscowości St. Nicholas Church.

Morshanskoye nieznany mistrz rzeźbione Sprawy stworzył wspaniałe dzieła, które zdobiły wszystkie kościoły powiatu.

dziedzictwo

W 1924 roku rzeźbione posągi zostały przewiezione do muzeum Morshansky, wśród nich ponad 10 posągów Chrystusa z koroną cierniową i łańcuchami, figury aniołów i świętych. Ale stracił unikatowe dla ich potomków prawosławnej kultury politykę ateistyczną przez 70 lat od czasu.

Jednak ścieżka ludzi na pustyni nie rosną, w miejscowości obszarze Mammoth Sosnovsky z całego rosyjscy ludzie zbierają się, aby się modlić i być wyleczone z różnych dolegliwości, jak również jako dip świętego jeziora. W dniu 22 maja, w święto patronalne św Mikołaja przychodzi tu mnóstwo pielgrzymów i turystów z sąsiednich regionów. Od 2003 Mammoth pustynie ożyły, następnie niezabudowana pływanie w jeziorze Świętego, zaczął budować ciało siostry, kaplicę i świątynia zostały zakończone.

Mammoth pustynie (rejon Tambov) do dziś znany fakt, że w pobliżu kościoła klasztoru rzeźba Sergeya Isakova „Nikolay Chudotvorets”. Jest prawie dokładnie tak jak dawnej ikony świątyni. W prawej ręce trzyma miecz w drugiej – odnowionego kościoła.

wniosek

To miejsce jest zdecydowanie bardzo znany i popularny w regionie Tambov. Tu idzie dużo pielgrzymów nie tylko z Rosji, ale także z zagranicy, aby cieszyć ducha rosyjskiego prawosławnego. Szczególnie dużo ludzi tutaj na 22 maja, dzień Nikolaya Chudotvortsa lato.

Dziś przyciąga wielu pustynie Mamontov. Region Tambov odbiera najbardziej pochlebne recenzje. Po tym wszystkim, nie jest czyste powietrze, jeziora i wspaniały charakter, praktycznie wszystkie funkcje w zdrowiu ciała i duszy i tylko uspokajający. Tu nie pozostawia nikogo obojętnym.

Po prostu urzeka swoim pięknem Mammoth pustynie (regionu Tambov). godziny otwarcia można znaleźć, niestety, tylko dostał się do miejsca, a oficjalna strona jest nadal w fazie rozwoju.