293 Shares 3689 views

Pochodzenie psów: historia i ciekawostki

Czworonożnych przyjaciół – integralną częścią naszego życia. Trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób ludzkość żyła bez takich wiernych pomocników. Pochodzenie psów – pytanie, na które wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje wiele wersji, wykonywane więcej niż tysiąc genetyczne eksperymenty i badania, ale pytanie nadal pozostaje otwarte. Spróbuj zrozumieć, istnieje hipoteza, i dowiedzieć się, dlaczego wokół udomowienia naszych czworonożnych przyjaciół tak wiele tajemnic.

Teoria ewolucji

Pies – drapieżnego psi ssaka. Według teorii ewolucji w pierwszej epoce paleogenie – paleocen (50 milionów lat) był już oderwanie drapieżnych, które z kolei dzieli się na dwie podrzędów: kotokształtne i psokształtne. Jednym z pierwszych przedstawicieli drugiego podrzędu uwierzyć takiego zwierzęcia jak progesperotsion. Po dokładnym rozpatrzeniu jego skamieniałości, możemy stwierdzić, że był jak pies: szerokiej ustach, ostre zęby, wysokie nogi, długie ciało. Z biegiem czasu, podrząd jest nadal podzielona na trzy grupy.

Pierwsza grupa obejmowała przedstawicieli potomków progesperotsiona sekund – borophagus rodziny, a trzeci – Wolf. To była ostatnia rodzina pochodzenia i psy są ściśle powiązane, ponieważ, zgodnie z teorią ewolucji, nasze czworonożnych przyjaciół wziął ją od wilków.

założenia Darwin

Wyprawa Darwina na pokładzie „Beagle”, pozwoliła mu na podróż do różnych krajów. On, jak każdy inny, studiował pochodzenie psów i próbował dowiedzieć się prawdy. Darwin znalazł ciekawy wzór, który był fakt, że rasy psów w niektórych dziedzinach są bardzo podobne pod względem cech zewnętrznych żyć tam wilki rodzaju. Na przykład, w jednym regionie pies dom był bardzo podobny do lisów żyjących tam, a drugi – na szakali. W różnych obszarach rzeczywiście żył rasę psa podobnego do miejscowych drapieżników.

Na przykład, niektórzy badacze uważają, że pochodzenie psów ze względu na fakt, że w ramach niekontrolowanego rozmnażania wystąpił krzyżowania różne zwierzęta: lisy, wilki, szakale, kojoty (ponieważ każdy przedstawiciel z 39 par chromosomów, mogą one być hybrydą generacji). W rezultacie, każda rasa dzielił podobieństwa z tego lub innych poglądów, ale jednocześnie znacznie różni się od niego. Ale tak naprawdę, niektóre rasy są bardzo podobne do lisy, szakale, a niektóre dalej. A jeśli dodamy do tego wyboru i doboru sztucznego, możliwe jest, że pochodzenie gatunków psów jest związana z przekraczaniem zwierząt z tej samej rodziny.

Alternatywny widok

Pomimo faktu, że pies nadal odnosi się do Wolves uwadze, niektórzy naukowcy uważają, że pochodzi z „prasobaki”. Być może 30-40 milionów lat temu, nie było innej grupy drapieżników, który jest przodkiem psa domowego. Istnieją dowody na to, że w wyrobiskach pozostałości starożytnych zwierząt, jak psy zostały znalezione. Jednak każda baza naukowa i dowody tego punktu widzenia nie istnieje.

Fenotyp psów i hodowli psów

Jak widzieliśmy, historia pochodzenia psów nie jest w pełni poznany. Trudno powiedzieć z absolutną dokładnością, od których pochodzi. Ale jeszcze ciekawsze jest sztuczny dobór i hodowla. Istnieje około czterech różnych ras psów. Różnią się wzrost, waga, barwę, kształt uszu i ogona, i wiele innych markerów udomowienia.

Działalność, której głównym celem jest wyhodowanie i poprawy ras psów nazywanych psy. Selektywne screening opiera się przede wszystkim na usuwaniu docelowej danej rasy psa. Istnieją trzy obszary: dekoracyjne, łowiectwa i usług. Dla każdego istnieją pewne wymagania: waga, wzrost, głowa, twarz, nos, itd.

ciekawe informacje

Najmniejsza rasa psa – to, oczywiście, Chihuahua. Jednym z jej przedstawicieli Boo Boo waży 600 gramów i ma wysokość 10 cm. Chuhuahua – słodkie zwierzę towarzysz. Są bardzo nieśmiały, nowoczesny i uważny. Ale największy pies (Great Dane rasy) – Zeus, wzrost 110 cm, waga około 70 kg. Ten gigantyczny rasa psa jest bardzo słodki i zabawny, ale tylko w odniesieniu do właścicieli. Przedstawiciele tego gatunku często są szkoleni jako ochroniarz.

Pochodzenie słowa „pies” jest również pokryta dużo sekretów i tajemnic. Po rosyjsku, to pojawił się w 12 wieku. Istnieje wiele wersji na temat pochodzenia tego słowa. Ktoś myśli, że pochodzi od tureckiego „Kobyak”, co tłumaczy się jako „udomowione dzikie zwierzę.” Z biegiem czasu, Słowianie przekształcił go łatwiej wymawiane „psa”. Więcej wersja naukowych, które mają tendencję do uczonych, takich jak Miller i Vasmer, polega na tym, że słowo „pies” pochodzi od irańskiego Sabaka, co tłumaczy się jako „szybki”. „Dog” lub „Hort” aż do 12 wieku był nazywany zwierzę. A to ciekawe, że „pies” użyto psów o gęstej sierści, ale „Hort”, wręcz przeciwnie, na bezwłosych ras.