545 Shares 5664 views

zawilec gajowy i zawilec

Zawilec – tzw roślin rodziny jaskier z delikatnym kwiatem. Nawet kołyszące się na wietrze, bo ich pędy są bardzo cienkie, a płatki są nieobecne. Rośliny kwitną wczesną wiosną. Anemone zdjęcia, które jak rodzaj przebiśniegi, najczęściej związane z nadejściem ciepła, pojawia się natychmiast po intensywnym zimnem.

legenda

Zawilec, według tradycji biblijnej, została stworzona przez Boga w chwili wypędzenia z raju Adama i Ewy. Wszechmogący złość spowodowało ciężką zimno, która weszła w raju. Na barkach starożytnych ludzi wchodzących śniegu i Boga miłosierdzia okazało śniegu w delikatnych białych kwiatów. Od tamtej pory, zawilec gajowy jest symbolem nadchodzącej wiosny, nadzieja łagodzenia udziału uciążliwe. Zawilce są bardzo powszechne na Białorusi – gdzie te kwiaty nawet zwanego przebiśniegi. Te ostatnie nie rosną w tym kraju.

Anemone w przyrodzie

W warunkach naturalnych, te kwiaty rosną w poszyciu lasów mieszanych, lasów świerkowych. Ta roślina trująca – może spowodować ślepotę. Dlatego ludzie dali mu inną nazwę – kuroslep. To nie jest tylko na początku kwitnienia, ale także prowadzi swój cykl rozwoju z szybkością błyskawicy. Zawilec zanika przed pojawieniem się cienia w lesie, dając nasiona przed drzewa są pokryte liśćmi. Często rośliny umierają w zimie z siarczystym mrozie – ponieważ ich korzenie tylko nieznacznie zakotwiczony w górnej warstwie gleby. Anemone (fot kwiat odbywa się często w kontekście zupełnie gołej ziemi) są dobrze przystosowane do gleb torfowych, na ich wysoką kwasowością. Kwiaty zapylane przez mrówki i pszczoły i inne owady.

Zawilce w ogrodzie

Jest to jeden z najjaśniejszych i najbardziej wczesnych kwitnące byliny. Udana uprawa tych kwiatów utrudniać ich cienkie korzenie kruche wymagają specjalnych wymagań uwaga Ogrodnik i oświetlenia. Jeżeli gleba w ogrodzie jest bogaty w alkalicznych i próchnicy – prawdopodobieństwo jest wysokie, że zawilce będzie czuć się świetnie. Na dobrej glebie, ten kwiat będzie bardziej bujne i wyższy niż w chude. W naturze jest bardziej powszechne ciąg Dubravnaya z kwiatów kolor śniegu. Ale ogrodnicy dawna przyniósł różne dekoracyjne kształty – różowy, fioletowy, bladoniebieskie. Mogą rosnąć na trawnikach, w tym ozdobnych krzewów i drzew owocowych. Istnieje jesień zawilce – te hybrydy o wiele bardziej solidnego systemu korzeniowego. Kwitną późnym latem i wczesną jesienią, a zwykle znacznie wyższa niż na wiosnę. Kwiaty proste i Terry białe, różowe i fioletowe barwy może być. Spadek zawilce świetnie wyglądają na rabatkah i kwietniki, dobrze z astry. Nawiasem mówiąc, ostatnio nie ma wpływu fakt, że zawilce aktywnie rosną wszerz.

Zawilce i ich właściwości – niebezpieczny i użyteczne

Wiele roślin jaskier jadowity zarówno rodzina i leczniczy. zawilce nie zatruć śmiertelnych – powoduje ona podrażnienie skóry i błon śluzowych, ślepoty krótkoterminowej. Jest on stosowany w homeopatii i medycynie ludowej. Zwierzęta jedzą zawilec bez szkody dla siebie. krów mlecznych, żywności, która spotkała zawilce mogą zakupić światła różowawy odcień.