558 Shares 8966 views

Co świąteczne obrusy najpiękniejsza?

Być może nie jest tajemnicą, że w Nowym Roku – najbardziej ulubione święto dla większości naszych współobywateli. Jego kochany przez dzieci i dorosłych. Dla niego zaczynają się przygotować z wyprzedzeniem. Przemyślane stroje i świątecznego menu tabeli. Przypatrując prezenty dla bliskich. skrypty napisane świąteczna noc. Ale czasami całkowite zamieszanie gospodyni przedświąteczny całkowicie zapomnieć o jednym z głównych atrybutów wakacje – na obrusie. Ktoś będzie machnąć ręką i powiedzieć, że jest to drobnostka. Jednak przypadkowo wybrany obrus może zepsuć wakacji uczucie. Nie najbogatszych, ale pięknie zaprojektowany i urządzony stół pozostawi dobre wspomnienia. Od obrusy to zależy nie tylko wspaniałe widoki, ale także nastrój gości.

Jakie są obrusy

To ważne akcesorium mówi przede wszystkim o smaku właścicieli domu. Przez obrusy terminów są podzielone na jadalnym, herbata, stół, wnętrze, bankietów i innych. Ponadto, można je podzielić na święta i na co dzień. Na specjalne okazje są najbardziej odpowiednie śnieżnobiały obrus. Wygląda świetnie urządzeń, wykwintne dania.

Boże Narodzenie obrus

Na Sylwestra to obiekt służący koniecznością. Wybierz tę wieczorną szmatki maxi że fałdy delikatnie spada. Jeśli nie jesteś w stanie zakupić akcesoria specjalnie do tego święta, będzie można ozdobić istniejący delikatnym haftem lub aplikacja. Najważniejszą rzeczą w ogóle zgodne ze środka. Połóż na stole przejrzysty wazon z kolorowymi kulkami, gałązek świerkowych, srebrnym deszczem konfetti i posypać brokatem.

Boże Narodzenie obrus może być dowolny kolor. Mogą wybrać kolor wnętrza pomieszczenia, w którym będzie on obchodzony, czy skupić się na cieniu swoich potraw. Jeśli zdecydujesz się wybrać tkaninę, biorąc pod uwagę kolorystykę pomieszczenia, można przejść na dwa sposoby: wybrać akcesorium, w harmonii z otoczeniem, lub kontrastu. Miłośnicy klasycznego zamknąć pierwszą opcję.

Co sprawiło, świąteczny obrus

Może to być dowolny materiał, ale jest uważany za klasyczny pościel. Jednakże, bawełna jest bardziej praktyczne. Jej główną wadą może być uznany tylko znaczny skurcz podczas prania. Wyrób może stracić nawet do 10% pierwotnej wielkości. O wiele bardziej praktyczne obrusy świąteczne mieszane, włókna mieszane – poliestrowe i wiskozy. Są odporne i trwałe wybarwienie i prawie nie zgniotu.

Podejście do doboru obrusy twórczych

Nowy Rok wita się wokół kreatywności i twórczego podejścia. Dlatego, na przykład, ścierki, wykonane z kilku dużych ręczników z symboli Nowego Roku, będzie bardzo pomocne. Jeśli nie całkowicie wykorzystać całą tabelę, można zrobić kilka mat i ścieżek tabeli. Mogą być jako niezależny element i uzupełnień do obrus.

Jak stworzyć świąteczny obrus własnymi rękami

Najprostszym sposobem, aby uszyć obrus stół kwadratowy. Wyciąć kwadrat płótna na podstawie: długość jednego boku = długość stołu plus długość wystającą pomnożonej przez dwa. Na wszystkich bokach iu dołu zrobić dwa centymetry i szyte go. Aby utrzymać obrus wyglądał bardziej oryginalne i bardziej kolorowe, dodać szczegóły dekoracyjne. Może to być kilka rzędów taśmy żakardowe. „Powój” lub przeplotem wzór może być rozłożony na Półfabrykaty wzorów.

Można użyć falbany, koronki i hafty. Oryginalny wygląd tkaniny Boże Narodzenie tabeli z aplikacjami. Jeśli robisz to pracę po raz pierwszy, to najlepiej wybrać rysunków łatwiejsze – choinek, serca, balony, dzwony.

Elegancki wygląd obrus z delikatnymi koronkowymi wstawkami. Wspomina się klasyczne rzeczy , które są bardzo popularne. Wkładki mogą być koronki, koronki tkaniny lub fragmenty związane własny. Mogą one być umieszczone w środku produktu lub na jego obwodzie. Wstawki trzeba trochę podkrahmalit ostrożnie prasować i dopiero wtedy przyczepność i szyte na tkaninie. Tkanina ta jest dobrym uzupełnieniem delikatna koronka wokół krawędzi.

Pozostałe modele

Okrągły stół wygląda bardzo uroczyste, jeśli pokryte długą szmatki, która zakrywa nogi. W tym przykładzie jest przeznaczony miękki, oraz nanoszone tkanin. Ponadto, takie tkaniny mogą mieć różne – blat i gładką powłokę „puszysty” przepony do podłogi. Może być wykonany z tego samego materiału lub kontrastu.

Obrus z haftem

Po prostu chcę cię ostrzec, że jest to ciężka praca, którą fachowiec na ramieniu, który ma pewne doświadczenie w szyciu. Potrzebne będą:

– gotowe płótno białe płótno lub płótno ;

– nici wątku;

– igła gobelenovskaya № 24-26;

– białej koronki;

– kulki do dekoracji części produktu.

tkanina wielkość i ilość nici do haftu zależy od wielkości stołu i lokalizacji wzorca. Aby rozpocząć, należy wybrać kształt i rozmiar obrus. Przed rozpoczęciem dowiedzieć się, ile trzeba, aby dowiedzieć powtórzenia długości i szerokości. Haftować zacząć od rogu, jeśli obraz zostanie umieszczony w postaci frędzli.

Początkowo zaleca się haftować rożnego schemat wzoru. Następnie powtórz przeciwnie rapport podstawowy wzór do środkowej części. Następnie przejdź do przeciwległego narożnika i powtórzyć te same czynności. Jeśli prawidłowo obliczył liczbę powtórzeń, a następnie środek rysunku dłoni pasuje.

Gdy haft jest zakończona, przetwarzać krawędzie obrus. Mogą ozdobić rąbek koronki lub haftu tonu. Na rogach produktu mogą być przyszyte koraliki lub frędzle z koralikami. Gotową pranie tkaniny, trochę podkrahmalte i dobrze otutyuzhte.

wyroby gotowe

Dziś nie jest łatwo kupić gotową świąteczny obrus. Wiele firm są przygotowane z wyprzedzeniem na tej uroczystości i zwolnić oryginalne, często unikatowe kolekcje. Na przykład, dobrze znane i popularne w naszym kraju, firma „Rosyjski Len” oferuje jej fani żakardowe obrus „Christmas Tale”. Wiele osób wie, że produkty z naturalnych materiałów są uważane za najbardziej prestiżowe i drogie.