455 Shares 3805 views

Jak narysować grzybowy chanterelle: porady dla początkującego artysty

Dzieci są twórczymi ludźmi, widzą świat wyjątkowy: jasny, barwny, tajemniczy, a więc niezwykle ciekawy. Wrażenia otrzymane z zewnątrz, szczęśliwie trzymają się papieru. Dlatego rysunek jest jedną z ich ulubionych zajęć i hobby. Zadaniem dorośli jest pomaganie im na pierwszym etapie, aby nauczyć się, jak przejść do procesu rysowania.

Studiujemy formy

W tym artykule poświęcony jest narysowanie grzybowego chanterellego początkującego artysty. Z natury do przenoszenia obrazu na papierze jest zawsze trudne. Ważne jest, aby znaleźć cechy wyróżniające przedmiotu, aby zauważyć cechy charakterystyczne: kształt, kolor, objętość, rozmiar. Jak narysować grzybowy chanterelle, gdzie zacząć? Oczywiście, na początek, należy sobie wyobrazić, jak ten grzyb wygląda. Otrzymał nazwisko na specjalny kolor, podobny do futra lisiego. Wysokość lasu jest niewielka, stojąc na pełnej, zaokrąglonej nodze. Jak narysować grzybowy chanterelle, aby wyglądał jak oryginał? Zwróć uwagę na czapkę: jest cylindryczna, falista, krawędzie lekko podnoszone. Jego kolor jest nieco jaśniejszy i bardziej nasycony niż stopa. Teraz, po ujawnieniu głównych szczegółów, rozważysz, jak narysować grzybowy chanterelle w praktyce.

Zrób szkic

Po pierwsze, w prostym ołówku narysować ogólny kształt grzyba. To jest nóżek i kapelusz. Po drugie, daj nogi bardziej precyzyjne zarysowania. A krawędzie czapki falują. Jak widać, twój grzyb (chanterelle) natychmiast staje się podobny do siebie. Narysuj ołówek, staraj się robić bez większego nacisku, ponieważ zbędne linie i pociągnięcia będą musiały zostać usunięte gumką. Po nich nie powinno być śladów na papierze. Następnym krokiem jest narysowanie linii odpowiadających rurowej strukturze grzyba z tyłu nasadki . Wokół jej krawędzi, wyciągnij wyraźną linię tłuszczu.

Mówimy o tym, jak narysować grzybkowy chanterelle w etapach. Następny krok to kontynuacja, gdy poprzednia zostanie zakończona. Dlatego przyjrzyj się bliżej, czy zrobiłeś wszystko dobrze. Jeśli tak – usuwaj niepotrzebne linie, a sam obraz z cieniem, podaj głośność. Na samym końcu cienia zaznacz jasne i ciemne miejsca na zdjęciu, dodaj trawę i kilka liści. Więc Twoja praca stanie się kompletna i będzie wyglądać żywy, bardziej naturalny, bardziej realistyczny.

Obraz w kolorze

Ukończony szkic można przekształcić w prawdziwy obraz. Aby to zrobić, młody artysta będzie potrzebował farby, najlepszego akwarela. Pasują do papieru i pozwalają eksperymentować z kolorem. Zaczynajmy znowu nogi. W prawdziwych chanterelle jest biała, o barwie jasnożółtej lub szarawej. Jest to ton stosowany na papierze, w tym celu dobry pędzel zwilżający i lekko dotyka tacy z farbą ochry. Poczekaj, aż wyschnie i powtórz w razie potrzeby. Możesz po prostu dodać brązowy odcień, aby nadać cieniu.

Teraz kapelusz. Sprawiają, że jest piaszczysto-żółty, mieszając trochę pomarańczowy kolor. Rowki, krawędzie, nierówność cień brązowy. Nie zapomnij o fałdach z wnętrza maski. Jest to ważny szczegół rysunku, można je obrobić ołówkiem. Teraz trawa. Do tego potrzebujesz różnych odcieni zieleni i brązu, aby podkreślić powierzchnię, która patrzy przez pędy. Żółtawo-czerwono-brązowe liście w pobliżu chanterelli uzupełniają kompozycję.