823 Shares 8307 views

Jak usunąć pedał od roweru? praktyczne wskazówki

Pedały – dość podstawowy element strukturalny dowolnego roweru. Jednak nie każdy właściciel pojazdu dwukołowego wie jak usunąć pedał od roweru bez striptizerka. Postaramy się rozwiązać ten problem.

W niektórych przypadkach, trzeba zdemontować pedałów?

Usuń element strukturalny jest konieczne:

 • i w razie potrzeby wymianę w przypadku uszkodzenia;
 • smarowanie;
 • dokonywanie napraw prętów.

Przed dowiedzieć się, jak usunąć pedał od roweru, spójrzmy na urządzeniu oraz typów elementów funkcjonalnych, jak również podkreślenie narzędzi, które mogą być wymagane do pracy.

projekt

Pedały wystawać składnik zintegrowanego systemu, który obejmuje:

 1. Oś – metalowy pręt, który jest umieszczony w pręcie łączącym. Podstawa głośnik, w którym pozostałe elementy konstrukcyjne są umieszczone.
 2. Korbowód – skoczek, który działa jako „pomost” między pedałów platformowych oraz zestaw tarcz.
 3. Platforma – płaszczyzna kontaktu z nóg rowerzysty podczas ruchu. Rozłącznie połączony korbowodów.
 4. Łożyska – jednostka funkcjonalna, która zapewnia mechanizm pedałowania.
 5. Hardware – reprezentowany przez śrub i nakrętek, które naprawić wszystkie elementy systemu pedału. Zdemontowane podczas demontażu.

typy

Aby dowiedzieć się, jak usunąć pedał od roweru, aby zacząć jest, aby rozważyć kilka możliwości projektowania elementu.

W zależności od rodzaju platformy i odizolowane od standardowego pedału dostawy (wierzchowce stanowią trwałą przyczepność z wyspecjalizowanymi obuwia). Istnieje również rozwiązanie, w którym łączy się z jednej strony posiada konwencjonalny powierzchnię platformy, a druga posiada urządzenie kontaktowe.

instrumenty

Jak usunąć pedał od roweru? Wymagać to będzie następujący zestaw narzędzi:

 • oraz nastawny;
 • Klucz do pedałów (dostarczane przez poszczególnych producentów w razie konieczności pracy z niestandardowymi orzechy);
 • Ściągacz – standardowe narzędzie, który służy do zamocowania osi podczas demontażu urządzenia.

Etapy pracy

Po przygotowaniu niezbędnych narzędzi można bezpośrednio zrozumieć jak usunąć pedał rower górski. W przypadku standardowego mechanizmu procesu jest następujący:

 1. Za pomocą śrubokrętu ostrożnie podnosząc pokrywkę, która jest koniec platformy. W ten sposób, nakrętka jest odsłonięta, który jest odpowiedzialny za osią mocowania konstrukcji.
 2. Rozhkov i klucz nastawny pedał odkręcona od korbowodu.
 3. Trzymanie drążka osi w ustalonym położeniu, nakrętka jest odkręcana.
 4. Odkręcona stożka.
 5. pedały platformowe są usuwane z osi.

Próbuje dowiedzieć się, jak usunąć pedał od roweru, trzeba zrozumieć, że prawo i lewo oś jest odpowiedni wątek. Dlatego można je odkręcić od pręta w przeciwnych kierunkach.

Co do demontażu pedałów typu kontakt, a następnie obsługiwać zadanie trudniejsze. W tym przypadku wymaga to specjalnego striptizerkę, przez który zatrzymywane oś łącząca platformę do korbowodu.

Podczas instalowania pedału w miejscu niezwykle ważne jest, aby dokładnie dokręcić oś. Uszkodzenie gwintu może spowodować, że cała masa nieprzewidziane problemy w trakcie późniejszej eksploatacji układu, aż do całkowitego zastąpienia niezbędnych elementów składowych.

Konkludując

Jak można zauważyć, wypożyczyć rower pedał wystarczy. Należy zadbać tylko przed przygotowaniem niezbędnych narzędzi. Aby produkować takie prace miały tak mało jak to możliwe, że jest to konieczne do wykonywania regularnej konserwacji i naprawy systemu.