660 Shares 4370 views

Żelazko, gęstość żelaza, jego właściwości

Korzystanie Iron Man ma długą historię. rudy metali rozpowszechniana dostatecznie szeroko. Zawartość żelaza w skorupie wynosiła 4,1 procent, to znaczy w tym parametrze drugi spośród metali i czwartej spośród wszystkich elementów. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że jeszcze przed naszą erą (II wiek) znalazł sposób jego wytwarzania i dalszego przetwarzania. W przyszłości, ulepszonej technologii otwiera nowe sposoby wytwarzania żelaza i stopniowo metal stał się liderem w produkcji towarów.

Wartość żelaza nie ogranicza się do dziedziny produkcji materialnej. To tak, pierwiastek śladowy jest częścią hemoglobiny – czerwony kolor z naszej krwi jest wynikiem obecności żelaza w nim. Żelazo jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, jest zaangażowany w procesach utleniania i jest częścią protoplazmy.

Każda substancja, w tym żelazo, ma swoje własne cechy. Jeśli waga umieścić jeden kilogram tego metalu, a jeden kilogram szarpie, waga będą takie same, tylko objętość jednocześnie zajmą zupełnie nieporównywalne. Chodzi o to, aby gęstość żelaza jest znacznie większa niż puch. Zrozumieć na podstawie gęstości masy zawartej w jednostce objętości. Każdy materiał ma swoje własne gęstość. W wodzie, na przykład tysiąc kilogramów / metr sześcienny, z lodem – dziewięć kilogramów / metr sześcienny.

Jest ona zdefiniowana jako gęstość masy do objętości zajmowanej. Przy gęstości ma wpływ kilka czynników. Tak więc, w zależności od temperatury. Wiele substancji ma zastosowanie następująca zależność: Jeżeli temperatura obniża gęstość wzrasta wraz ze wzrostem – maleje. Jednakże zasada ta kilka wyjątków, a jeden z nich – woda. Tutaj, odwrotnie, kiedy temperatura spada jego stężenie zmniejsza się.

Ze względu na taki wyjątek w świecie jest życie. Lód jest lżejszy od wody, i spoczywa na powierzchni. W przeciwnym razie byłby spadł na dno, leżał i nie topi się. I wszystkie morza i oceany byłby całkowicie zamrożone w czasie. Okazuje się, że pojęcie gęstości materii prowadzi do niezwykle interesującego wniosku o możliwości życia na Ziemi.

w dużej mierze zależy od ilości od składu chemicznego substancji. Maksymalny wpływ na gęstość żelaza mają krzemu i węgiel. Obniżają gęstość składnika czystego żelaza 7800 kg / metr sześcienny w temperaturze pokojowej. W tym samym czasie, właściwości zależne od zawartości węgla żelaza. W rzeczywistości, żelazo jest używany w stopach, zwłaszcza z węgla – w różnych stali i żeliwa.

Żeliwo typowo zawiera więcej niż 2,14 procent węgla, zawartość węgla w stali, – niższą (0,8-1%). gęstość żelaza w tych przypadkach będzie inna. Substancję żeliwny ma gęstość 7000-7200 kg / metr sześcienny na zwykłej temperatury stali w tych samych warunkach ma gęstość 7500-7600 kg / metr sześcienny. Dlatego też, w gęstości między stalą jest żelazo i żelazo.

Według jego właściwości żelaza jest kruchy: jeśli na to trafienie łamie. Stale wytwarzane przez zawracanie żelaza w konwertorze tlenowym. Przy takich obniża zawartość przetwarzania węgla, to mówi się, że zużyty. Według jego właściwości bardzo różne od stalowego. Może być kute, walcowane na produkcji. Dodatkowe właściwości stali uzyskuje się dzięki dodatków, aby nadać mu pożądane właściwości – wytrzymałość, elastyczność, twardość.

W materiale rozważyć coś takiego jak gęstość żelaza. Cechy pewnej zmiany gęstości substancji w różnych warunkach zewnętrznych. Przeglądowi wybrane właściwości żelaza i ich znaczenia w produkcji materiałów i jako pierwiastka śladowego w organizmie.